Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csak a lakáskölcsön...

Miért csak a lakáskölcsön merül fel mindenkinél?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem amikor szóba kerül, hogy valaki bárhol bármikor lakást vagy házat vesz, mindig jönnek a kölcsönnel. Mintha evidens volna és kb kötelező valakinek tartozni állandóan. Mintha úgy éreznék jól magukat.
2022. febr. 15. 15:06
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Értem ezalatt a szülői támogatást pl
2022. febr. 15. 15:07
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Mert balkáni fizetésekből máshogy nem lehet nyugati áron lakást venni. Tisztességes úton legalábbis.
2022. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

meg lehet zsebből is venni, de pénzügyi megfontolásból pl. van, hogy okosabb hitelt felvenni. Ilyen is van.


Pl. én is ki tudtam volna zsebből fizetni a lakásom árát, de amikor vettem, akkor a hitel 10 évre fixált kamata alacsonyabb volt, mint pl. az állampapír kamata, így hát megérte 10 évre fixált hitelt felvenni, és a készpénzre meg tovább kapom a kamatot.

2022. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha te mellényzsebből előhúzol 30-40-100 akárhány milliót, akkor vagy marha ügyes vagy, vagy örököltél, az meg nem a te érdemed.
2022. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinél, de ezért az az átlagos, hogy nincs az embereknek annyi pénze, hogy önerőből ingatlant tudjanak venni (főleg fiatalon), így ha nem akar a szüleivel lakni se albérletben a lakbér mellett 30 évig gyűjtögetni, akkor marad a kölcsön. Kivétel van persze, de szülői segítség, öröklés és kölcsön nélkül a mai ingatlanárak mellett sajnos borzasztó nehéz egy lakásra valót is összegyűjteni. Családi házról meg ne is beszéljünk.
2022. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
PL van 30 milliód akkor ráveszel 20-at de ha van 50-ed akkor is 20 at veszel rá sokszor ezt látom.
2022. febr. 15. 15:17
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Már leírtam a másik kérdésednél is, hogy tök ritka hogy valakinek ez már fiatalon sikerül, egy lakás akárhogy nézzük sokéves fizetés egy ház meg pláne...de mivel téged az foglalkoztat hogy saját e vagy bérlet a hely ahova jön a gyerek, feltételezhetően nem egy garzont szeretnél, mert azt 3 év múlva adhatod is el...tehát akkor nag ylakás vagy ház, ami ugye 40milla+ ezt évek alatt lehet összerakni, az tis nehezen, és addig is élni kell valamiből, ha valaki havi 50et félre tud rakni a fiatalkori fizuból már örül, ebből lassna lesz meg :D


A szülők támogatása király, de láttad a nyugdíjas rétegt mostanában?

2022. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Mivel 20 milliós hitelünknek 100ezer a törlesztője, ami a fizetésünkhöz képest nem sok, így miért ne vennénk fel?
2022. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
7-es pl én is összeraktam önerőből a lakást. Spórolós meg lemondós az igaz :)
2022. febr. 15. 15:19
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tök jól csináltál valamit :D De őszintén ha végignézed a story mindne pontját, belerakva a váratlan szerencséket is szerinted ez amit megcsináltál mindnekinek nyitott?
2022. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!