Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten, vagy vidéken...

Budapesten, vagy vidéken élsz? Városban, vagy falun?

Figyelt kérdés
Szeretsz ott élni? A fővárosban, vagy vidéken jobb élni? A városi, vagy a falusi lét áll hozzád közelebb? Miért? Mi az egyik-másik előnye/hátránya?

2022. febr. 22. 12:33
A kérdező szavazást indított:
Budapesten élek.
Vidéki megyeszékhelyen élek.
Vidéki városban élek, ami nem megyeszékhely.
Falun élek.
74 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Megyei jogú város, ami nem megyeszékhely, de majdnem.
2022. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
3ezes községben élek, előnye nincs. Gyülölöm az egészet
2022. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Éltem megyeszékhelyen, majd Budapesten, most meg külföldön, egy Budapest méretű város agglomerációjában.

Ez eddig a legjobb. Budapest volt a legrosszabb.

2022. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
falun nottem fel, utaltam. pesten jo volt. kulfoldon megjobb
2022. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Falun élek, kolis voltam már több városban is, így nagyjából megvan az ottani életkép is.

Falun szeretek élni, azért van egy kis fillingje. Ha kiugrok egy közeli boltba nincs nagy forgalom, megkapok mindent aránylag olcsóbban, mint városban. Van kert, ki tudok ülni nyugodtan szalonnát sütni, grillezni, szeretem a természetet, szeretem gondozni a fákat, bokrokat. Megnyugtató kiülni néha és csak úgy lenni, figyelni a madarakat, méhecskéket, kutyusozni kicsit. Szerencsére jó környéken is lakok, figyelünk egymásra, így azért nagyobb a közbiztonság is, nincs olyan, hogy nem ismerjük a szomszédokat és ne tudnánk, hogy most az egy betörő vagy a szomszéd. Meg ha van valami segítjük is a másikat. Város nincs messze, bármi kell be lehet ugrani. Aránylag olcsóbb így az élet, de szerintem minőségibb. Kissebb vidéki város tetszett még ahol tanultam középsuliban. Annak is megvolt ez a kis csendes, barátságos környezete, de ugye ott volt már csúcs forgalom, mikor nehezebben lehetett haladni bármerre is. Bolti árak is kicsit fentebb voltak. De aránylag ugye több minden volt, mert mégis csak város, de azért ott is van kertes ház ahol a legtöbb falusi kiélheti magát. Míg egy nagyobb városban meg már tényleg moccani se lehet, ha nagy a forgalom. Mindenki siet, rengeteg a baleset, senki nem ismeri a másikat, minden jóval drágább....

Számomra a falusi élet az ami ideális. Kell is az a nyugalom az idegeimnek. Ha egyszer úgy hozza szerencsém, idősebb koromra szeretnék majd valami nagyon nyugodt extra falusi környezetet is.

2022. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Vidéki városban nőttem fel, most Budapesten élek. Semmi pénzért nem mennék el innen. Sokkal jobb. Minden sétatávolságon belül elérhető, eleve minden szolgáltatás, árucikk sokkal nagyobb választékban van, a város maga gyönyörű, az infrastruktúra teljesen rendben van, a közintézmények magasabb minőségűek, mint valami noname vidéki 100 fős faluban, munkalehetőség és fizetés szintén több. Tankkal nem tudnának elvontatni innen.
2022. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 subrette ***** válasza:
75%
Külföld, főváros, így nem tudok megfelelő választani a felsoroltakból.
2022. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Budapesten, és semmiképp nem élnék máshol.
2022. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Mindig is Budapesten élek, de nem szeretem, inkább vidéki városban laknék vagy falun.
2022. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Falun élek.

Vidéki városban születtem és éltem tizenpár évig, utána a fővárosban éltem évekig, de ezeket nagyon nem szerettem.

A legjobb a mostani lakhelyem, bár sokszor még ezt is túlzsúfoltnak és zajosnak érzem. Kár hogy nem akarunk mezőgazdálkodásból élni, mert akkor simán tanyára költöznénk, az lenne szerintem a legideálisabb lakóhely.

2022. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!