Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lejjebb vettétek a fűtést, ha...

Lejjebb vettétek a fűtést, ha gázzal fűtötök?

Figyelt kérdés
Nyilván az elszálló gázárak miatt kérdezem. Nálunk eddig 21,5 volt, most gondolkodom, hogy ma már leveszem 20-ra, úgyis melegít napközben egy fokot a besütő napfény.

2022. márc. 2. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettük lejjebb de már nem kapcsol be napközben mert felmelegíti lakást a napfény.
2022. márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a cégemnél, az üzlethelységemben?

Mert a lakossági gázárak nem nőttek.

2022. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Egy egészen picit lejjebb vettem. De amúgy meg nem mindegy? Annyira fűtöm fel a lakást, hogy komfortosan érezzem magamat. Ha 25 fokra állítom a radiátort érte, akkor annyira, sőt, fürdés előtt a fürdőben maxon van, szerintem 30 fokot tuti csinálok ott. Ha meg szegény vagy hozzá, akkor vedd lejjebb, ne a többi emberre hagyatkozz a saját komfortérzeteddel kapcsolatban.
2022. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

3

Nálunk mondjuk nem gázzal megy a fűtőrendszer, azért elnézést, nem vettem figyelembe.

2022. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Ahogy a #2 írja. Ha Magyarországon élsz és lakossági fogyasztó vagy, akkor számodra nem emelkedett a gáz ára. (Azt, hogy ezt máshol hol fizeted meg, az más tészta, de nem tartozik szorosan a kérdéshez)
2022. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, nem feltétlenül azért kérdezem, mert nálam megemelkedik, hanem azt gondolom, ha mindenki csak 2-3 fokkal lejjebb venné, csökkenne a kereslet, akkor másban is kevésbé kellene megfizetni az árát...


Illetve, oké, hogy nem nő nálam a gáz ára, de ha minden másnak nőni fog, akkor ott kell csökkenteni, ahol az ember tud.

2022. márc. 2. 11:24
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk alap, hogy nem pocsékolunk semmiben, én nem is vagyok fázós, és az is alap, hogy először felveszünk egy pulóvert vagy előveszünk egy plédet, mielőtt magasabbra tekernénk a fűtést.

A hálóban alapból 16-17 fok van, mert ott elég annyi is, a takaró alatt nem fázom, és csak aludni járok abba a helyiségbe.

Nem azért, mert nem tudnám kifizetni, de minek???

2022. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Távfűtéses lakásban élek, de lejjebb veszem hamarosan, nemrég cseréltek radiátort, most már szabályozható, és mérős, nálam nagyon meleg volt eddig mindig, télen is nyitott ablaknál aludtam emiatt. Most csak azért várok, hogy rendesen száraz legyen a csatlakozásoknál, annak kell egy kis idő. Én kevesebbet fogok fizetni, mint eddig, amint mérni is fogják, és végre normális hőfok lesz fűtési szezonban, ez esetemben teljesen független a világban zajló eseményektől.
2022. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

"Nálunk eddig 21,5 volt, most gondolkodom, hogy ma már leveszem 20-ra, úgyis melegít napközben egy fokot a besütő napfény."


A termosztát a hőmérsékletet érzékeli. Ha 21.5 fokon hagyod és a nap felmelegíti a lakást, akkor nem kapcsol be a kazán. Ha 50 fokra állítod a termosztátot és egy hőlégfúvóval melegíted, akkor sem kapcsol be a kazán, még úgy sem, ha a lakásban -10 fok van.


Nálunk egyébként 20.5 fokra van állítva mindig, most sem vettük lejjebb.

2022. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Én falun nőttem föl, nekem a 19 fok ideális, fél hónapja nem fűtok 4 emeletes tégla 3. Emeletén. Sokan azt mondják energia vámpír vagyok, viszont ha bekapcsolnám a fűtés akkor nem érezném otthonodban magam. Ellenben május végétől megy a klíma, 21 fokra állítva.
2022. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!