Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem érdekli a lakókat a...

Miért nem érdekli a lakókat a közgyűlés?

Figyelt kérdés

150 lakásos háztömbben élek ( 5 lépcsőházas lakótelepi ház ) és alig bírom rávenni az embereket, hogy eljöjjenek. Probálunk lobbizni, de ha nagyon jól megy, álomszerű lenne egy 30 fős részvétel ami a lakások 20%-át jelentené. De könnyen lehet, hogy csak 20-an leszünk.


Miért nem érdekli a lakókat a házuk? Értem én hogy közös képviselet intéz mindent de mégis csak itt lehet megtenni az érdemi lépéseket, bármit amit szeretnénk.

Miért vannak úgy vele, hogy csak a küszöbig terjed a tulajdonuk holott az egész HÁZ ( közös részei ) a tulajdonuk része? Mi ez a nemtörődömség?



2022. márc. 22. 09:24
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

10-es Te vagy az aki visszaadta a hitemet abban, hogy vannak környezetükkel foglalkozó emberek ebben az országban.


Nem fogják fel, hogy a közgyűlésnek igenis van értelme, ha mindenki elmenne akkor minden értelmes és előremutató dolog meg lenne szavazva. Azért nincs változás mert nem mennek el, ezt nem értik meg.


Ha 10% elmegy ( ami a szokásos ) akkor az a 10% dönt mindenről.


Magyarország igazi nagyproblémája ez a nemtörődömség, ez az érdektelenség és valljuk be, ez az igénytelenség. Nem a közös képviselet dolga, ők alkalmazottak, a tulajdonosok megbízzák és amivel megbízzák azt elvégzi. De ha csak 10% unatkozó vitatkozó öregember megy el, hozzáteszem ők is emberek és az ő véleményüket is meg kell hallgatni, akkor nem csoda hogy nincs előrelépés.


Szerintem iszonyatosan elkeserítő, hogy évi 1x nem képes az ember 2-3 órát rááldozni az életéből erre. Iszonyatosan elkeserítő és szomorú.


Komolyan mondom az ilyen emberek megérdemlik, hogy a nemtörődömségük miatt a házuk lakóösszetétele rosszabb legyen, elszlömösödjön a környékük, a házuk, patkányok, csótányok legyenek mindenhol és alkoholista hangoskodó kutyás őrültek házában lakjanak.


Egy jó lakóközösséget fel kell építeni és ehhez annyit kell tenni hogy évi 1x elmegyünk erre.


Aki erre se képes, az igénytelen, nemtörődöm, jólvanazúgy típusú ember. Az ilyeneknek tényleg az igénytelen környezet jár.

2022. márc. 22. 15:54
 12/27 anonim ***** válasza:
78%

Ha elmegyek a lakógyűlesrey nem lesz patkány? Patkányok és csótányok azert nem lesznek a házban, mert fizetem a közös költséget, pont ezért.

A lakóösszetételnek szintén lóf.sz köze sincs a gyűléshez, ha elmegyek, akkor elköltöznek a hangoskodó, kutyás, alkoholista alakok?

Vagy megint csak toljuk a demagóg dumát, hogy a lakógyűlés oldaná meg az atyaúristen problémáit is?

2022. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
72%

A számítógépek korában primitív időtöltés.

MINDENT le lehet játszani számítógépen, otthonról, - bárhonnan, - bármikor.

2022. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%
Lol meg jo h rendbe tartjak a hazat ennyi kozoskoltsegert.. Alap dolog h vegzik a munkajuk.
2022. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%
Röviden azért mert az embernek így is alig van ideje akármire munka,család,kaja,hobbi,akármi után,a legtöbben ki vannak mire lenne szabadidejük és pihennének.A közgyűlésen meg lehetne hallgatni a sok szaréletű nyugdíjast akik direkt szarakodnak hogy valami izgalom legyen az életükben.A legtöbb embernek nagyon nincs kedve azt a kevés szabadidejét ezzel tölteni.
2022. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanolyan, mint a szülői, a munkában a kötelező értekezlet, az értelmetlen továbbképzés, a reklám a tv-ben. Semmi értelme vagy haszna, megoldható lenne sokkal gyorsabban emailben, de valamiért mégis rajtunk ragadt pedig már vagy 30 éve el kellett volna engedni.

És nem, nem érdekel kik laknak mellettem, sem a lakóközösség, ami számomra nem közösség, hanem random emberek, akikkel veletlenül együtt fizetjük a kinti villany árát. Hót lesz.rom hogy kik ők, és mit csinálnak, és ezt visszafelé is elvárom, semmi közük az életemhez.

2022. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi azért nem járunk el, mert nem akarunk konfliktust. Van egy mamszi a házban - kb 20 éve itt laknak -, akinek szent meggyőződése, hogy csak az a jó (pl felújítás terén), amit ő talál ki. Én nem értek vele egyet, szóval leszavaznám.

Tavaly is leszavazták az egyik ötletét - augusztusban volt közgyüli, szóval nem most. Azóta is fixa ideája, hogy majd idén akkor is átviszi, ellenben ha összefutok vele a lépcsőházban és szóba kerül (márpedig mindig szóba kerül), mocskosul szidja a másik X szomszédot, aki leszavazta az ő nagy ötletét. Pedig előtte világi barátok voltak.

Nekem erre nincs szükségem, hogy fúrjanak meg mocskolódjanak ellenünk.


Két éve volt lépcsőházi festés. Hónapokig ment a vita, hogy sárga vagy zöld legyen a fal, végül valami olyan halvány sárga színt választottak, hogy két hét alatt full koszos lett a kéznyomoktól. Mit csinál a mamszi? Szidja, aki megszavazta. Plusz majd őőőő megoldja, vett valami foschsárga festéket, lefestettette a férjével a koszos részeket. Persze nem ugyanaz a szín, ami volt, szóval most már nem csak koszos, de okádék foltos is a fal. Volt értelme rákölteni a közösből, de tényleg.

2022. márc. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Szerintem a vitakultúra a baj magyarországon, ha az emberek nem személyeskedve ütköztetik véleményüket, szerintem azzal nincsen gond.


Sőt, azokkal sincsen gond akik nem jönnek el közgyűlésre.


Azzal van gond, aki utána panaszkodik, vagy felháborodik hogy ez meg az nincs, és arra nem hajlandó, hogy 1 évben jó esetben 1x eljöjjön egy gyűlésre.

2022. márc. 23. 08:41
 19/27 anonim ***** válasza:
78%
Te panaszkodsz itt, hogy jaj a lusta emberek miért nem jönnek el aztán mostmár semmi baj velük? Döntsd már el mit akarsz
2022. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
89%
En egyszer probaltam elerni, hogy az emeletunkon a folyoson csereljek ki a zarat mert kb hasznalhatatlan. A nyuggerek meg a cigok arra is sajnaltak a par szaz forintot .. plusz tobben meg a kozoskoltseget se fizetik. Ezek utan folos barmirol beszelni es szarok az egesz hazra.
2022. márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!