Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Komolyan elgondolkodtam azon,...

Komolyan elgondolkodtam azon, hogy valószínűleg nincs teljes értékű jövőm itthon, Magyarországon. Mit gondoltok, vágjak bele az ismeretlenbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Baranya megyei lakos vagyok, sváb, és a tizenéves korom végét taposom. Jövőre végzek a középiskolában és nagyon sokat ábrándozok azon, hogy vajon külföldön mire vihetném. Apukám rokonai Németországban élnek, az unokatestvérei, nagynénijei, nagybácsijai..

Sose laktam Magyarországon kívül, ritkán utaztam külföldre, de mindig is nagy örömömet leltem akkor, amikor egy új országot ismerhettem meg, új és érdekes emberekkel, kultúrákkal, etnikai hovatartozással és nyelvhasználattal egyaránt.

Az elsődleges célpontjaim a költözést illetően, ami a fejemben megjelent, az Németország és Ausztria. Van középfokú nyelvvizsgám németből (tavaly tettem le), napi szinten használom és ugyebár a nyelv nem áll távol a családomtól se, mert az őseim katolikus németek voltak (anyai és apai ágról is).

A legjelentősebb oka (úgy, mint a hasonló korú fiatalok többségének) az, hogy nagyon nem tetszik, hogy újra a Fidesz került hatalomra. Arra számítottam, hogy most talán lesz változás pozitív értelemben. Kár volt hiú reményeket kelteni magamban. Amikor szembesültem ezzel a hírrel, eléggé elszomorodtam, máris az jutott eszembe, hogy már megint négy évet sz*phat a magyar nemzet az Orbán-féle rendszerrel.

Életem célja, hogy tanár legyek, de ha nem fog történni változás a pedagógusok fizetésénél egy évtizeden belül, akkor semmi értelme öt évet a kiszemelt szakomon végigmenni, hiszen munkába álláskor megkeresném azt a pénzt egy hónap alatt, amit egy szakmunkás eladó az Aldiban 2 hét alatt kap meg.

A boltokban is azt tapasztalom, hogy az árak egyre feljebb gyarapodnak, egy kosárnyi általános beszerzési cikkért (ami max. 2-3 napra elegendő) több, mint 5 ezer Ft-ot fizetek ki.

A különköltözés a szülőktől a továbbtanuláskor, na az lesz még egy érdekes menet! Hogyan? Miből? Olyan magasak az albérleti árak a városban, hogy már csak a kollégiumi ellátást tudom elképzelni, ami csak póttervként lapult az elképzeléseim között.

Talán az egyetlen "jó" ebben a szerencsétlen országban, hogy van a SZJA mentesség a fiataloknak, ami mind oké, de az se tart örökké! Élelmiszer és benzinár-stop... Vicc az egész, az üzletekben a fogyasztói árak önmagukról beszélnek.

Nehezen tudom elviselni ezt az elb@szott országot, most már értem, miért költöztek el a környezetemből a 2000 előtt született fiatalok túlnyomó része külföldre: a jobb élet reményében. Elmenekültek. És előfordulhat, hogy egyszer én is közéjük fogok tartozni. Jelenleg idáig vagyok: U, amint betelik teljesen nálam: O, elhagyom az országot.

Pár évvel ezelőtt ha megkérdeztek volna, hogy tervezek-e külföldön életet biztos, hogy nemet válaszoltam volna, mert a hazámban születtem, az országomban van a múltam, a jelenem és nagy eséllyel a jövőm. Mostanra már tudom, hogy a jövőm sokkal boldogabbá válna Magyarországon kívül, ahol felszabadult emberként érezhetem magam. Az új élet és a remény nagy inspirációt ad a tudatomnak. Fontolgatom a külföldi továbbtanulásomat is, osztálytársaim közül van 3 is, akik külföldön szeretnének dolgozni. Jövő tanévben kell leadnom a jelentkezésemet. Vajon helyesen cselekednék?


Egy átlagos falusi, közel 20 éves fiú.



2022. ápr. 5. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
El sem olvastam. Vágj bele naná! Én ezt nyáron meg is lépem.
2022. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Sugárzik rólad az alfa típus ismertető jegyei.

Csajok gondolom körberajonganak,ugye?

Ilyeneknek nem is baj ha elmennek és meghagyják az országot a normális férfiaknak akik majd a magyar nőket megszerzik.

2022. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Elmondanád, hogy KONKRÉTAN miért tartod élhetetlennek az életet itthon?
2022. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
menj, vissza se gyere.
2022. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
hajrá , vissza az őseidhez ott most lehet náculni bajszos idején a zsidók most a ruszkik
2022. ápr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok ismerősöm jött Délamerikából ide.


Nem féltek, pedig a legtöbbjük az érettségi vagy a diploma után indult IDE, egy másik kontinensre, azon belül egy helyre amiről sokan aztse tudják, hogy létezik és sokuk egyszerűen csak annyit tudott az országról, amit neten talált.


Volt, aki csak azért jött, mert megismert egy magyart és ide követte, itt alapítottak családot, volt aki meg azért, mert utálja délamerikát, meséli, hogy elmegy sétálni és a gyomra görcsben van, olyan fura alakok vannak, a természeti katasztrófákról nem is beszélve, pl Omaira Sanchez esetét ha megnézitek, persze, hogy jobban vágynak a biztonságos Magyarországra.


Ahogy mondtam, sokat itt alapítottak családot, 2-3 gyerek mindenhol van és elég jól érzik itt magukat, van, aki anyanyelvi szinten tud magyarul.


Ha Te nem vágysz itt maradni, akkor ezekről az emberekről példát vehetsz, ha ők beleugrottak az ismeretlenbe, te miért ne?

2022. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Fontold meg a magyar felsőoktatást. Utána még mindig kimehetsz külföldre, semmiben se gátol, viszont könnyebb lehet országon belül elkezdeni az önállósodást. Fontold meg a kollégiumot is, mert sok esetben jobb életkörülményeket ad, mint a megfizethető albérletek. Egy olyan albi, aminek a díja csak kicsit van a csillagos egek alatt, már rendelkezik valami erős hátránnyal. Messze van az egyetemtől, lepukkant, nagy a rezsije, stb. Sok esetben még ezek is olyan drágák, hogy csak lakótárssal tudod kivenni. Tehát a privát szférádról így is le kell mondani. Akkor már miért fizetnél vagyonokat?


Ehhez képes sok kollégium jól felszerelt, felújított. Nem pusztán szobák, hanem lakóegységek vannak a modernebb építményekben.


Egy Elte koli amit láttam:

Egy lakóegységben saját konyha, tágas társalgó, mosógép és fürdő. Felújított, jól felszerelt, Budapest központjában, mindenhez közel. Két szoba tartozik egy ilyen egységhez, 3-3 fő, tehát mindössze 6 ember osztozott a fent leírtakon.


Egy veszprémi koli: Két darab két fős szoba alkotott egy lakóegységet, azaz négy fő. Egy fürdőn osztoztak, mikró és hűtő szobánként járt, saját íróasztal polcokkal minden lakónak és egy vendégfogadó/ebédlő asztal is plusz egy székkel szobánként. Közös konyha és társalgó szintenként, ha jól emlékszem.

2022. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!