Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecen környékére, v....

Debrecen környékére, v. Sopron melletti falvakba költöznétek a helyemben (rövid infó alább)? Kérdezzétek már meg kérlek ismerőseiteket is, hogy ebben a helyzetben ők e kettő közül hova mennének inkább! Ezt is nagyon köszonöm!

Figyelt kérdés

Sopron környékére, vagy inkább Debrecen közelébe (10-25 km-t értek ezalatt) költöznétek (illetve költöznének ismerőseitek), ha a jobb kereset és egyben a stabilabb, folyamatosabb megrendelések mennyisége lenne a két fő szempont szobafestő egyéni vállalkozóként.

Ha szerencsére már néhány év rutin úgymond benne van a kezdetekben, nem kezdő amatőrök vagytok.


A probléma - hiába vannak egekben a munkadíjak - a mostani (szó szerint) kicsi városommal az, hogy itt nem lehet még közepes díjakat sem elkérni (egyszerű, ha sokat kér ezen a környéken egy szakmunkás, szinte senki nem fogja hívni) és emellé, más városokhoz viszonyítva, nagyon kevés is a megrendelés.


Ha viszont a közeljövőben változtatni szeretnék életemen, jobb helyzetbe szeretnék kerülni - hiszen van rá lehetőségem, és miért is ne - akkor már inkább olyan városba mennék, ahol hosszabb távon biztosabbak a folyamatos megrendelések, és esetleg (legalább) közepes munkadíjakat el lehet kérni teljesen ugyanazért a munkáért, szólóban.


Sopron lett volna az első választásom, de ugyanakkor Debrecenre elég sokan azt mondják és írják is, hogy egy nagyon élhető, eléggé családbarát, biztonságos és ami jelen pillanatban az egyik legfontosabb: stabil igények vannak a szakmunkákra a festésre.


Ami Debrecen felé billentené a mérleg nyelvét - Sopron helyett - az az, hogy sokkal közelebb van hozzám, könnyebben el tudnék alkalomadtán jutni (vissza ide) a rokonokhoz. És közel van még Erdély és Kárpátalja is, ahová szeretek "hazajárni"!


Csak kérdés, tíz-húsz év távlatában várható-e, hogy lesznek ott munkák, vagy emiatt inkább Sopron környéke? (Ahol meg Olaszország, Csehország és Németország van közel, mely országokba szintén szeretek járni.)



2022. ápr. 6. 20:30
A kérdező szavazást indított:
Sopron, ehhez kétség sem fér - hozzászólásban kifejtem miért lenne nekem/neked igazán jó!
Debrecen környéke a szempontok miatt jobb lenne, hiába "kelet". Kommentben leírom pár sorban, hogy sokkal jobb választás lenne.
Egyéb - alább leírom bővebben, hogy van jobb tippem, egy még ezektől is sokkal megfelelőbb városra/községre számodra kérdező!
17 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Sopron tele van, és drága
2022. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
84%
Sopron megtelt, zsúfolt. Emellett valóban drága és ha nem Ausztriába jársz át, jó fizud sem lesz, viszont az albérletek ára az egekben.
2022. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz németül? Ha nem, akkor Sopron felejtős....
2022. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
29%
Azóta is keresem a "rövid infót", de csak egy anekdotát találtam egyelőre...
2022. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
88%
Debrecen közelebb van hozzád, nagyobb — ami kedvezőbb a megrendelések és a mindennapi élet szempontjából is — a második legnépesebb városunk, jó az infrastruktúra... Nem is értem a kérdést.
2022. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Sopront felejtsd el...
2022. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
10%
Facebookon hírdeted magad?
2022. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim válasza:
22%
Sopron előremutatóbb gazdaságilag. Debrecennek nincs jövője.
2022. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Na most kint vagyok a vízből... :)


Majd mindenki a Sopron melletti falvak ellen van, mikor jön valaki és inkább Sopron környékét ajánlja (talán okkal?) inkább...


Nem kötözködés, de már tényleg nem tudom mely csoport véleményére adják. :)

2022. ápr. 7. 13:44
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Sopronban nagy a fluktuáció, költöztető fuvaros ismerősöm mindig mondja, hogy akárhányszor valakit hazaköltöztet azonnal rá tud szervezni egy új "próbálkozót" ugyanarról a környékről. Vagy fordítva. Szôval ha biztos lebeszélt munkahely akkor OK de a semmire Sopronba jönni, hogy majd kialakul teljesen felesleges. Illetve ahogy előttem is írták a város iszonyatosan tele van, némettudás meg erősen ajánlott.
2022. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!