Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecen környékére, v....

Debrecen környékére, v. Sopron melletti falvakba költöznétek a helyemben (rövid infó alább)? Kérdezzétek már meg kérlek ismerőseiteket is, hogy ebben a helyzetben ők e kettő közül hova mennének inkább! Ezt is nagyon köszonöm!

Figyelt kérdés

Sopron környékére, vagy inkább Debrecen közelébe (10-25 km-t értek ezalatt) költöznétek (illetve költöznének ismerőseitek), ha a jobb kereset és egyben a stabilabb, folyamatosabb megrendelések mennyisége lenne a két fő szempont szobafestő egyéni vállalkozóként.

Ha szerencsére már néhány év rutin úgymond benne van a kezdetekben, nem kezdő amatőrök vagytok.


A probléma - hiába vannak egekben a munkadíjak - a mostani (szó szerint) kicsi városommal az, hogy itt nem lehet még közepes díjakat sem elkérni (egyszerű, ha sokat kér ezen a környéken egy szakmunkás, szinte senki nem fogja hívni) és emellé, más városokhoz viszonyítva, nagyon kevés is a megrendelés.


Ha viszont a közeljövőben változtatni szeretnék életemen, jobb helyzetbe szeretnék kerülni - hiszen van rá lehetőségem, és miért is ne - akkor már inkább olyan városba mennék, ahol hosszabb távon biztosabbak a folyamatos megrendelések, és esetleg (legalább) közepes munkadíjakat el lehet kérni teljesen ugyanazért a munkáért, szólóban.


Sopron lett volna az első választásom, de ugyanakkor Debrecenre elég sokan azt mondják és írják is, hogy egy nagyon élhető, eléggé családbarát, biztonságos és ami jelen pillanatban az egyik legfontosabb: stabil igények vannak a szakmunkákra a festésre.


Ami Debrecen felé billentené a mérleg nyelvét - Sopron helyett - az az, hogy sokkal közelebb van hozzám, könnyebben el tudnék alkalomadtán jutni (vissza ide) a rokonokhoz. És közel van még Erdély és Kárpátalja is, ahová szeretek "hazajárni"!


Csak kérdés, tíz-húsz év távlatában várható-e, hogy lesznek ott munkák, vagy emiatt inkább Sopron környéke? (Ahol meg Olaszország, Csehország és Németország van közel, mely országokba szintén szeretek járni.)



2022. ápr. 6. 20:30
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Pont az elmúlt nagyjából 8-10 évben romlott óriásit ez a környék.

Emlékszem nem is olyan régen még ehhez képest sokkal kevésbé volt zsúfolt.

5 éve még eléggé szerettem, de mára már napi szinten elképedek.

Parkoló pofátlan sutyerák autók/autósok mindenfele. Elég csak kicsit vezetned valahova és már kész idegbaj meg életveszély.

Vannak külön csoportok ezekre, ahol az ember rálát, hogy itt semmi rend nincsen és semminek nincs következménye.

Konkrétan parkolni akárhol, füvön bárhol lehet... És teszik napi szinten mindenfelé. Itt már jó pár éve a káosz az úr.


Arról nem beszélve, ha szeretnél megállni valahol ahol kivételesen nem fizetős és kicsit városszéle nem tudsz, mert parkoló osztrák céges autók mindenhol. Furgonok, kisteher autók minden.


Én nem tudom... De amikor tényleg soproniként szörnyülködsz a saját városodtól ott már baj van. És hány soproni elégedett a várossal az utóbbi 10-15 évben? Hát én még nem láttam olyat.


Az új lakótelepek nem elég, hogy nagyok, de semmi bolt, semmi óvoda, semmi nincsen... Se parkoló...

Maga a város terjeszkedése is teljesen abnormális lett, amit már helyrehozni nem igazán lehet. Illetve próbálják, az utolsó utáni füves területekre.

Igazi szar suttyó városka lett illetve lassan azzá lesz teljesen.

2022. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van, bámulatosan suttyósodik a város.

Ész nélkül építik az új társasházakat egymásra, erdő, mező nem számít. Az ország legsuttyóbb vállalkozói húzzák fel az iszonyat tróger házaikat, milliós nm árral ,konkrét emberi kaptárokat.


Az ingázôkat messzirôl kiszúrod általában totál idegbeteg meg frusztrált mind. Nem is csoda hogy sokan feladják.


Olyan soproni meg tényleg nincs

2022. ápr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

#22

És a legjobb, hogy majdnem az összes (vagy az összes nem tudom) mind ugyanolyan vékony falú spórolt fos. Aztán adják 450 euróért ki albérletbe vagy 42+ millióért el.

Nem 1 nem 2 ismerősöm lakik ilyenekben meg próbálkoztak vásárlással, hát no komment tényleg.

Én egy 25 éve épültben lakok, ugyanolyan szar. Komolyan semmi anyag nincs ezekben a soproni társasházakban (máshol nem tudom mi a helyzet). Áruk meg olyan, mintha aranytömbökből lenne.


De jönnek ide meg viszik mind a cukrot szóval valszeg a hiba nálam van :D

2022. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
23 ez még szerintem még mindig az aranyláz része....azt hiszik itt kolbászból van a kerítés, csak az már lecsengett...csak az jön akinél késnek a hírek...tavaly kérdeztem (tájegységtől függetlenül, direkt nem generálnám a feszültséget) egy öreget, hogy "maguktól rettentő sok idióta jön felénk...hogy is van ez?"...erre az volt a válasz, hogy "nézze fiam innen csak a balfasz megy el, aztán aki itt balfasz volt az maguknál is az lesz"...na ezekkel van tele a város...
2022. ápr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
35%
Sopron kicsit zsúfolt, de közel sem olyan vészes mint ahogy sokan leírják. És ha valakinek nem tetszik azert vannak a környéken rendezett kis falvak is. Nekem biztonságot nyújt, hogy ha bármi gazdasági gond van akkor az EU egyik legfejlettebb fővárosának munkaerőpiaca is elérhető.(Bécs) Ezen felül helyben is jó vállalkozni mert sok osztrák atjar és azert biztosabb bevételt jelent mint a hazai vasarló réteg.
2022. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
37%
És azt mondom, hogy Soprontól fertődig nyugodtan végig lehet menni a környéken. Akinek ez zsúfolt és rendezetlen az nem járt sok helyen a keleti országreszben. Itt azert látszik, hogy 100 ezer ember az osztrák fizetését itthon költi el. Van pár helyi aki jajgat de velük nem kell foglalkozni. Mondok ezt helyikent. Semmivel sem lenne előrébb ez a rész ha Ausztria helyett Románia vagy Szerbia lenne a szomszéd.
2022. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
88%

"Van pár helyi aki jajgat de velük nem kell foglalkozni"

Akkor kivel kell foglalkozni? Aki nem is itt lakik, vagy épp pár éve költözött ide és osztaná az észt?

Tényleg ne is a helyiekre hallgassunk, hisz mit tudnak ők :D

Komolyan mondom néha akkora butaságokba lehet belebotlani, hogy az hihetetlen.


De őrülnék neki, ha már mi érveket hoztunk fel többen, hogy miért ilyen a város, akkor tisztelj meg minket azzal, hogy te is érveket hozol fel, nem csak, hogy jaj nem kell rájuk hallgatni... Aztán miért is nem? (itt jönne az a rész ahol kifejted ugye)

Az meg nem érv, hogy egy meg sem jelölt településhez hasonlítjuk, hogy de hát ott más a helyzet. Az nem releváns, mert ez Sopron, nem egy ki tudja milyen másik város az ország teljesen más részében.

2022. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
34%
Helyiként írtam ezt,hogy ez a város sem lenne különb ha nem az eu egyik legfejlettebb országának fővárosa lenne a szomszédban. És ez a határ 30 km sávján látszik is elég szépen. És másnak is joga van oda költözni ahol boldogulni tud. Fordított esetben ha mi laknánk az Alföld középen valoszínűleg mi is nyugatra tartanánk.
2022. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

28 hát elég baj hogy joga van de viselkedni meg nem tud, fel kéne nőni ahhoz hogy ha "valami jár" azért le is kéne tenni valamit az asztalra...ha átmegy a barma Ausztriába akkor rögtön elkezdi az osztrákok seggét nyalni...a szrt is kiszedi a budiból aztán itthon ha ugyanazt a pénzt ajálják neki akkor már neki áll feljebb.


A kedvencem aztán az a brancs aki idejön nagy szerényen, három hónap próbamunka után megkapja az 1500 eurot az arca meg akkora lesz mint ide Románia...ugyanaz mint a Bp re költözők akik hirtelen kozmopolitának hiszik magukat...


Szrnak a városra vagy bármire...mindent lelakni meg kihasználni...a klasszikus mondás igaz " a parasztjának nem hazája van hanem pénztárjáca" ehhez kéne tapsolni?

2022. ápr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

#29

Mondjuk az elmúlt talán 10 évben az a sztereotípia tejesen megvalósult itt Sopronban, hogy kimennek, veszik a szakadt bmw,audit meg kombi vw, majd a városban tolják neki, te meg eszed azt amit kiokád az autó... Mert kulturáltan közlekedni nem megy természetesen, csak a kivágás meg előzés padlógázzal amit meg utána hagy a szakadt szar... Gyönyörű.

És nem 1-2 ilyen van, napi szinten látsz jó sok ilyet.

Meg a lekúrom a kocsit, mert nincs hely a bolt előtt vészvillogóval.

Ez lett a város.


Én azt mondom aki ezt szeretné, az jöjjön nyugodtan. Már mindegy...


Annyira teljesen jellegzetes sztereotípia lett a város, hogy az fáj. Facebookos csoportban sokszor vannak erről bizonyítékok.

Egymást ölik az emberek napi szinten.

Ha meg jön egy vonat vagy piros lámpa, a sor km lesz hirtelen... Persze nincs dugig a város, áh dehogy :D


Közbe meg a nyaraló besorolású kisházakat árulják 45 ért már.

2022. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!