Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecen környékére, v....

Debrecen környékére, v. Sopron melletti falvakba költöznétek a helyemben (rövid infó alább)? Kérdezzétek már meg kérlek ismerőseiteket is, hogy ebben a helyzetben ők e kettő közül hova mennének inkább! Ezt is nagyon köszonöm!

Figyelt kérdés

Sopron környékére, vagy inkább Debrecen közelébe (10-25 km-t értek ezalatt) költöznétek (illetve költöznének ismerőseitek), ha a jobb kereset és egyben a stabilabb, folyamatosabb megrendelések mennyisége lenne a két fő szempont szobafestő egyéni vállalkozóként.

Ha szerencsére már néhány év rutin úgymond benne van a kezdetekben, nem kezdő amatőrök vagytok.


A probléma - hiába vannak egekben a munkadíjak - a mostani (szó szerint) kicsi városommal az, hogy itt nem lehet még közepes díjakat sem elkérni (egyszerű, ha sokat kér ezen a környéken egy szakmunkás, szinte senki nem fogja hívni) és emellé, más városokhoz viszonyítva, nagyon kevés is a megrendelés.


Ha viszont a közeljövőben változtatni szeretnék életemen, jobb helyzetbe szeretnék kerülni - hiszen van rá lehetőségem, és miért is ne - akkor már inkább olyan városba mennék, ahol hosszabb távon biztosabbak a folyamatos megrendelések, és esetleg (legalább) közepes munkadíjakat el lehet kérni teljesen ugyanazért a munkáért, szólóban.


Sopron lett volna az első választásom, de ugyanakkor Debrecenre elég sokan azt mondják és írják is, hogy egy nagyon élhető, eléggé családbarát, biztonságos és ami jelen pillanatban az egyik legfontosabb: stabil igények vannak a szakmunkákra a festésre.


Ami Debrecen felé billentené a mérleg nyelvét - Sopron helyett - az az, hogy sokkal közelebb van hozzám, könnyebben el tudnék alkalomadtán jutni (vissza ide) a rokonokhoz. És közel van még Erdély és Kárpátalja is, ahová szeretek "hazajárni"!


Csak kérdés, tíz-húsz év távlatában várható-e, hogy lesznek ott munkák, vagy emiatt inkább Sopron környéke? (Ahol meg Olaszország, Csehország és Németország van közel, mely országokba szintén szeretek járni.)



2022. ápr. 6. 20:30
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Én Soproni vagyok, és a legőszintébben azt tudom mondani, hogy ezt a várost olyan jó lenne, ha az emberek elfelejtenék... Annyira tönkre van már téve, és annyira zsúfolt.

Alapvetően egy kicsi városról beszélünk ahol már legalább 150 ezren vannak. Ezt nagyjából a vízfogyasztásból megállapították, mert ugye nagyon sokan nincsenek bejelentve ide...


És igen az árak... Én kint dolgozom szerencsére évek óta, és nagy álmom itt egy családi ház, sőt párom is kint dolgozik, de kábé esélytelen így is.


Ebbe a városba szerintem már csak az jön akinek nincsenek különösebb igényei az élettel kapcsolatban.

Mosonmagyaróvár környékén fele ekkora ingatlanárak vannak majdnem, és Bécs alig van messzebb onnét... Na ez az érthetetlen...

2022. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Akkor marad a város szépsége, hangulata. Mi más miatt választhatnák annyian Mosonmagyaróvár helyett?


Én inkább a környező (Német és Csehország idézőjelesen környező) országok látogatása miatt választottam volna, ausztriai munkák nekem nem osztanak/szoroznak.


Debrecen akkor szerintetek nem rossz választás a részletezésében írt szempontok szerint?

És évtizedek múlva is lesz (lehet) igény szobafestésre?

2022. ápr. 7. 20:08
 13/44 A kérdező kommentje:
Illetve a kicsi város alatt valami olyasmit értesz, mintha pl. Veszprémbe a beköltözőkkel együtt lenne Veszprém lakossága 150-170 ezer fő?
2022. ápr. 7. 20:09
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező...11 nek igaza van ez már rég nem klasszikus "kisváros" túzsúfolt átjáróház...nekem annyi szerencsém van hogy sokad generációs soproni vagyok így a normális ingatlan adott, de ha ezt meg is kéne vennem arra ötletem nincs hogy tenném össze a pénzt manapság...
2022. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
13 ha összeadod a környékbeli településeket Harka, Ágfalva, Balf, Frákos stb...nem is beszélve a külterületen szőlōkben házakat felhúzó figurákról simán megvan a 300ezer ebben a csücsökben...a nagyrészük meg idegbeteg....lehuzza a napi 8at az osztrákoknàl 1200/1500ért plusz a 2/3 óra ingázás...hulla mind a végére, pár évig csinálják és távoznak...ez a 90% ha van ötlet amivel megállod a helyed akkor hajrá...de az aranyláz már 15 éve lefutott...
2022. ápr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim válasza:
45%

Ha “zsúfolt átjáróház”, “nagy a fluktuáció”, “állandóan költözködnek”, akkor nem logikus, hogy egy szobafestő-mázolónak ez egy aranybánya? Senki se akar a másik ember piszkos lakásába költözni.

Amúgy Győr nem jön szóba? Feltörekvő város.

2022. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
16 nyilván a "költözködők" nem vesznek lakást hanem albérleteznek, a kiadók meg mindig ugyanazt a bevett festőt alkalmazzák, rengeteg festő meg szaki lelép a munka felénél, erre senkinek nincs szüksége. Marad inkább a bevált figura akire nem baj ha várni kell 1 hónapot, de legalább meg is lesz csinálva. 5-10 év alatt nyilván biztos ki lehet építeni egy üzletkört. De ne legyen meglepve, hogy a megbízónak az lesz az első kérdése, hogy "helyi-e" az illető.
2022. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Durva lehet akkor (mára) a környék nálatok nyugaton, ha akár 300 ezer fő is oda költözött... El sem tudom innen képzelni mennyi ember és ebből mennyi idegi roncs lehet már ott...


Mikor én még 2013-ban többször Sopronban (és környékén) jártam, nekem nem tűnt élhetetlen területnek sem a város, sem a környezete.


Azóta változhatott sokat?

2022. ápr. 8. 14:21
 19/44 A kérdező kommentje:

Győrre valahogy nem is gondoltam...


Igaz ott csupán átutazóban jártam régen. Autópályáról nem igazán szoktam letérni az utazások folyamán.


Győr jó (vagy legalábbis jobb?), élhető, biztonságos város lenne?


(Természetesen ennél is inkább a környékbeli (10-20 km-re levő) falvakra kérdezek inkább rá, belvárosi házak és az ottani élet nem mozgattak meg soha, vidéken (nekem) jobb.)

2022. ápr. 8. 14:26
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi 10 évben amióta bárki vállalhat munkát bárhol az EUn belül. Szóval a 2013 stimmel.


És igen rengeteg az idegbeteg közülük, konkrétan látod hogy vicsorogva vezetnek az idegtől.

Mondjuk gondolom én is tiszta idegbeteg lennék ha napi 2 3 orat ingáznék és a határon még pesztrálnának amire a Covid csak rátett. Rengetegen feladják, nem igazán éri meg 1500 euroért ezt nyomni évekig. Ja és akkor munkásszállón csövelsz harmadmagaddal...

2022. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!