Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 10 emeletes tetején szabad...

10 emeletes tetején szabad napozni törvényileg?

Figyelt kérdés
Sajnos kénytelen vagyok bérházban lakni és arra gondoltam, hogy kint a tetőn szereznék egy kis színt a nyárra, mert tavaly se nagyon volt időm, alkalmam strandra, vízpartra menni. Ezért feljelenthetnek az itt lakó öregasszonyok?
2022. ápr. 19. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Szabad.
2022. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy szabad, kb. minden társasház szabályzatában benne van, hogy a tetőre kimenni szigorúan tilos, kivéve az arra illetékeseknek.
2022. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Mit foglalkozol velük?
2022. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen, valószínűleg nem lehet kimenni a tetőre. De a legrosszabb esetben elküldenek, mivel gondolom nem sok vizet fogsz zavarni egy próbát megér.
2022. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2.-nál a pont, a társasházi szabályzat a döntő.

Haveroméknál ügyvéddel kellett átíratni, mikor közös teraszt építettek.

2022. ápr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, nincsen terasz/erkély a lakásodon?


Nem egyszerűbb lemenni a parkba napozni? Akár a házak között lévő kis mini zöldterületen is simán lehet....

2022. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%
Én simán kimennék napozni ,ha olyan lakásban laknék. Tetőn mindig sokkal melegebb van és jobban éget a nap. Régen mindig a tetőteraszon napoztam😁
2022. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

#7


Nem láttam még olyan társasházat, ahol a tető ne lenne lakattal lezárva.

2022. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A liftes társasházaknál, amik egybe vannak építve azaz a tetőn át lehet menni a másikba többek között tűzvédelmi okokból nyitva kellene legyen az ajtó. Plusz amikor nálunk elromlott a lift sokan a másik házon keresztül közlekednek és fordítva.
2022. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, majd megnézem azért a szabályzatot, sosem olvastam még el.

Nincs lezárva az ajtaja.

6is:van erkély, északi fekvésű, és nagyon kicsi. Inkább nem feküdnéka zöldterületen lévő kutya árba, meg ott sem hiszem, hogy jó személyes néznék ha bikiniben kifeküdnék.

2022. ápr. 19. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!