Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, ha a szomszéd...

Mit tegyek, ha a szomszéd gyermekei idegesítenek?

Figyelt kérdés

Roma vagyok, a családom is-mégis mi vagyunk a legcsöndesebb család az utcában-16.kerület, Budapest, viszont a közvetlen szomszéd gyerekei(4 éves és 2 éves) ordítanak mint a sakál reggel 8.00-20.30-ig... Kétszer kértem a szülőket, akikkel együtt nőttem föl, hogy halkabban vigadjanak a gyerekek, mert 4.00-kor kelek munkába menet, és nem érdekelte őket. Fehér, ekte magyar család. De úgy érzem, mintha egy cigányputri mellett laknék.


Egyedül a nagymamával állok szóba, ő vele lehet beszélni, de ő is túlterhelt az unokái nevelésével(!), és dolgozik ő is 2-3 műszakban. Anyuka, Apuka nem neveli őket! De mindent megadnak nekik-mert tehetősek. Ez NEM NEVELÉS!


Mit tegyek, jelentsem fel őket? Az Apa trágárkodik a gyerekeivel-le se merem írni milyen szavakkal illeti a saját gyerekeit a kertben, ha idegeskedik -otthonról dolgozik... Mindent hallanom kell?!


A gyerekek folyamatosan ordítanak- főleg a 4 éves, hogy azonnal gyere ide, gyere már! Nekem így beszélnek! És nem foglalkozok már vele, se a testvérével-ezt belül sajnálom-mert mégis csak egy gyerek ha eleven is, de ha már a jó szomszédi viszonyt részben ő is elrontotta, miért álljak vele szóba?-


Mit tehetek hogy csönd legyen, vagy halkabban vigadjanak? A rossz szomszéd török átok-nagyon jól tudom, viszont kezd átokká válni a szomszéd familia.



2022. ápr. 22. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Jegyző.
2022. ápr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos ezzel semmit sem fognak csinálni. A költözés az egyetlen megoldás.
2022. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Költözés... mast nagyon nem tudsz
2022. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Reggel 6 és este 10 között úgy ordibálnak, ahogy akarnak. Az ezen kívüli időszakban, ha hangoskodnak nyugodtan ki lehet hívni a rendőrséget, de nem nagyon fognak csinálni semmit.

Az viszont már érdekesebb, ha a szülő rendszeresen trágár módon beszél a gyerekekkel. Emiatt a gyermekvédelmet lehetne értesíteni, mert ez már lehet verbális bántalmazás is.

2022. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
4. Kezüket, lábukat fogják törni.. félre ne érts, maximálisan egyet értek veled, de ennél sokkal durvább dolgokkal sem tesznek semmit.
2022. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, nem számít csendhaboritasnak. Senki nem fog ezért kimenni. A mi szomszédunk konkrétan olyanokat mond a gyerekének hogy megollek te kis rohadék és társai, anno én is megkerdeztem a csaladvedelmet mit lehetne tenni szegény gyerekkel, mondtak hogy semmit hisz fizikailag nincs bantalmazva..
2022. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Reméljük, egy-két év, és felnőnek a gyerekek, de nem sok haszon lesz a szomszédságukból, sosem tudsz majd jóba lenni velük. Kár. Keress más, távolabbi családokat, és tegyél be füldugót, az talán hasznos lesz.
2022. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
folyt.: ha pedig a gyerek olyanokat mond, hogy azonnal gyere ide, akkor nyugodt hangon mondd meg neki, hogy egy felnőttel így nem beszélünk, anyukádnak sem mondhatod, hogy azonnal gyere ide. Ha mégis mondod, az elég nagy baj. Aztán hagyd ott.
2022. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Biztos a gyerek anyja is így beszél a gyerekhez, vagy a nagyanyja, hogy azonnal gyere ide. Csak tőlük hallhatta. Nagyon rosszul nevelik a gyereket. Ha van módodban, nyomtassad ki, amit ide mellékelek:

[link]

és add oda nekik.

2022. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Ezeket a gyerekeket meg kellene szelídíteni valahogy. Ha odahívnak, akkor menj oda, és nagyon kedvesen beszélgess velük, mert ilyen hangnemet biztos nem hallottak még. MOndd nekik, hogy drágáim, kis virágaim, ilyeneket, és ha megszeretnek, akkor már hallgatni is fognak rád, igaz, ne te vagy a család pszichológusa. Venni kellene nekik olyan játékokat, amivel játszani is lehet, mert biztos nincsen kifestőjük, csak a telefont huzkodják. A nagymamával kellene erről beszélni. Biztos ő sem tudja, hogy nevelje őket, ő sem ad szeretetet nekik. Aztán bemehetsz az óvodába, és elmondhatod, milyen gondok vannak a családnál, figyeljenek jobban ezekre a gyerekekre, ha egyáltalán járnak oda.
2022. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!