Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hetes a kisbabánk. Sajnos...

3,5 hetes a kisbabánk. Sajnos éjszaka nagyon rossz alvó. Társasházban lakunk. Ha hagynám sírni - ahogy sokan tanácsolják - vajon mennyire idegesítené a szomszédokat? Kinek mennyi időbe telt, mire a pici megtanult hosszú sírások után magától elaludni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 3. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Mi ennyi idősen nem hagytuk sírni, sőt ma sem hagyom (4 hósak vagyunk). Tudom hogy kéne néha, de nekem nem tetszik ez a módszer. Így én mai napig kicsit felveszem, hogy elaludjon. 5 perc sztem nem a világ, és kis ringatás, nyugtatás utána le tudom tenni. Szerintem inkább többször próbáld meg felvenni, megnyugtatni, majd letenni. :) Majd megtanul elaludni magától hamarosan, most oly még picurka! Jó babázást
2008. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Mi is társasházban lakunk, de nem azért nem hagyom sírni, mert ne idegesítse a szomszédokat, hanem, mert meg akarom nyugtatni a bébimet. Nem azért fog elaludni, mert megnyugszik (ugyan mitől?), hanem, mert elfárad és akkor nem fogja tudni kipihenni magát. Szerintem meg egy ilyen csöpp bébi még nem azért sír, mert nincs jobb dolga, hanem mert valami baja van, bántja valami. Próbáld ki, hogy felveszed, megnyugtatod, visszarakod, simogatod. Nekünk a popsi paskolás-hát simi jön be elaltatáskor. Ja meg a levendulás fürdő és/vagy levendulás párologtatás.

Üdv.

2008. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Szia!Nincs gyerekem, úgyhogy csak a kérdésed egy részére tudok válaszolni. Engem borzasztóan idegesít a gyereksírás, de nem vagyok velük bunkó, megértem, hogy picibaba és sír.viszont vannak tuskó szomszédok, akik már nagyon csúnyán beszóltak neki.
2008. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a szomszédokkal ne foglalkozz,ezt meg kell érteni nekik is.Kb 3 hónapos koráig nem rontod el,ha felveszed megnyugtatod.De utána veszélyes a dolog,mert kezdetben elalszik 5 perc alatt,aztán fél óra,1 óra lesz belőle és így tovább.Aztán már nagyon fogja élvezni és nem alszik el.Tapasztalatból mondom.Az 1 gyerekemnél,így jártunk.Aztán mikor 10 kilós volt és 3 óra ringatás alatt aludt el,megelégeltem,mert már nagyon fájt a hátam és néha vele együtt sírtam.

Akkor kezdtük az egyedül alvásra szoktatást-Az elég kegyetlen időszak volt.

A 2.gyerkőcnél már jobban kezeltem a dolgot.

Kitartás és sok türelem!!!

2008. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

A szomszédokat valszeg nagyon idegesítené.


Én eleinte csak akkor hagytam álomba sírni magát, ha már tényleg a sok ingertől sírt, olyankor valóban nem tudtam vele mit csinálni.


Amúgy meg elég sokat volt az ágyában játszani is, hogy az egy biztonságos hely legyen számára. Én az első pillanattól a kiságyban altattam. Ha nem akart elaludni, akkor kicsit lenyomva tartottam a fejét (nem sírás közben!), aztán néhány másodperc múlva feladta, és csak nézett és szép lassan elaludt egyedül.

Most fél éves és már fel tudja magát nyomni, így kicsit nehézkes lenne a lenyomkodás :-). Most kiskutyázik kicsit az ágy végéig, incselkedik, vihog, aztán egyszer csak lecsapja a fejét, becsukja a szemét és elalszik.

Mikor sírt, akkor kivettem, megnyugtattam, visszatettem, vigyorogtam neki, hátha elhiszi micsoda jó dolog ott lenni, és az esetek egy részében bejött. A végeredmény viszont, hogy elvan egyedül az ágyában.


Ja, és ezzel nem leszek népszerű, de én felkeltettem napközben, így hat hetesen már átaludta az éjszakát.


Remélem hamarosan Ti is alszotok éjszaka.

2008. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem itt az a kérdés: Te hagynád a Picurkádat sírni?

Eddig hogy aludt el? Kezedben, cicin, vagy simán elalszik, ha álmos? Veletek egy ágyban/szobában alszik? Besötétítesz nappal is az alváshoz?

Az lehet a baj, hogy napközben sokat alszik, ezért éjszaka már nincs sok alvásra szüksége. Próbáld meg nappal ébren tartani, és nappal világosban altatni.

Én nem hagyom sírva elaludni a babámat, pedig már 3,5 hónapos, és 7,5 kg. Ha kell, elringatom a kezemben, csodálatos érzés, mikor rámmosolyog, úgy alszik el. Sokan nem szeretik a kézben ringatást, de én azt gondolom, nem tart örökké, és különben is, a babáknak is nagy szüksége van a testi kontaktusra, és őszintén szólva nekem is.

Egy társasházban pedig mindenkinek alkalmazkodnia kell, lehet, hogy a szomszédok a babád sírását hallják, de Te hallod a szomszédok fúrását, a kutya ugatását, az esti bulizást, a fűnyírót, stb. Igaz, ezek főként nappali zajok, de a Babád nappal is alszik.

2008. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Én három hónaposan tanítottam meg a kisfiam egyedül aludni, két napig eléggé sokat sírt, de a harmadik napon ez már csak 10 perc volt, egy hét kellett hozzá, hogy teljesen magától, minden nyafi nélkül el tudjon aludni.

A szomszédokkal ne foglalkozz ilyen szinten, ahol kisbaba van, ott sírás van , ezt mindenki tudja. Mi is társasházban lakunk, de még soha senki nem szólt a sírás miatt, pedig már egy éves a fiam, és volt olyan, hogy nappal be kellett tennem az ágyába, mert főztem és ő ott volt velem, de egyfolytában a sütőajtót nyitogatta, hát betettem az ágyba 10 percre, addig persze ordított mert nem tetszett neki a dolog, és mostmár elég hangosan tud tiltakozni. Egyébként amikor nekem nem volt gyerekem, akkor pont a szomszédnak volt kicsi babája, az én szobám fala a gyerekszobával volt közös fal, és bizony ott is sírt éjjel a baba, de én tudtam mellette aludni, meg hát mindenki tudja szerintem, hogy a babák szoktak sírni, ezt el kell fogadni minden szomszédnak, hiszen ők is voltak ekkorák, ők is sírtak.

2008. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Sztem az ilyen tanácsadókat tartsd távol magadtól,vagy 1-2 éjszakára hívd át őket,hátha megváltozik a véleményük.Én nem hagytam,hagyom sírni a babámat-most 5.5 hós-hanem mindig megnyugtatom valahogy.Ha nem szükséges kivenni, az ágyában hagyom-soha nem aludt még velünk,tehát mindig sikerült megnyugtatni-mellé ülök és fogom a kezét vagy simizem a hátát.Ha ez már nem segít,akkor veszem csak ki.És ne a szomszédok miatt ne hagyd sírni,hanem magatok miatt.Ilyenkor vmire szüksége van,nem célszerű magára hagyni a "gondjával".Nekem ez már 2x bejött-van egy nagy fiam is-és biztos,h a 3. babával is így csinálom majd.
2008. nov. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki lepontozta az összes választ rukkoljon elő valami TÖKÉLETES tanáccsal!Vagy ne szórakozzon...
2008. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csatlakoznék az utolsó hozzászólóhoz! Számomra az összes válasz nagyon hasznos volt, nem lehet mindig ugyanabból a szempontból megközelíteni a dolgokat. Ha valaki csak szórakozik, az tegye meg máshol!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!!!!

2008. nov. 5. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!