Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg más a falusi életszeml...

Tényleg más a falusi életszemlélet, mint a városi?

Figyelt kérdés
Van az a megállapítás, hogy falun sokkal közvetlenebbek az emberek, és szívesebben segítenek is egymásnak, viszont sokat is foglalkoznak a másik magánéletével. Városban viszont közömbösség, személytelenség a meghatározóbb. De szerintetek ez inkább személyfüggő, vagy tényleg van hozzá köze a lakóhelynek is?
2022. ápr. 24. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez önmagában értelmetlen dolog, hiszen manapság a falu sem klasszikus falu, és a városban is megvannak a kisebb-nagyobb közösségek.
2022. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Éltem mindkét helyen. És azt kell mondani, hogy még ha nagy általánosságban de IGAZ.

Sőt a "vidéki" nagy városokban is jobb a helyzet, mint a kiművelt világpolgárokkal teli Budapesten.

2022. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen van ehhez köze a lakóhelynek. Falun kevesebben élnek, a kisebbek szinte zárt közösséget alkotnak, nagyon sokan óhatatlanul is ismerik egymást. Illetve számukra gyakran természetes segíteni egymásnak, hiszen kiszolgáltatottabb helyzetben vannak — hiszen ha például két darab élelmiszerüzlet van a településen, és tegyük fel délután négy órakor mindkettő bezár, akkor egymástól tudnak kölcsönkérni. Nagyobb az összetartás, hiszen gyakran vannak egymásra utalva, sokuknak természetes egymást segíteni. De persze vannak rosszindulatú emberek is, aki arra használja fel azt hogy szinte mindenkit ismer, hogy pletykáljon, kibeszéljen másokat.


Városban függetlenebbek az emberek, elszigetelődnek egymástól. Gyakran önzőbbek, hiszen nincsenek egymásra rászorulva.

2022. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

falun kábé mindenki ismer mindenkit, egy városban pedig az ember idegenekkel van körülvéve.

falusi marika néni nagyobb eséllyel kezd bele egy beszélgetésbe a kisboltban egy másik emberrel, mert kisebb a közösség és valószínűleg ismeri, mint erzsike néni a városban.

2022. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam.

Falun bunkóbbak, maguknak valók az emberek. Az újonnan betelepülőket nem fogadják be, lenézik őket. A legalja csöves putrifészekben lakó senki is istennek képzeli magát. Felsőbbrendűnek érzik magukat a városiakkal szemben. Dolgosabbnak, értékesebbnek, erkölcsösebbnek stb nézik magukat.

A városi nő az krva, semmirekellő, nem ember. Nem számít a szava. A városi férfi nem férfi, nem tudja mi az igazi munka.

Ha segítenek, azt várják el hogy többszörösen megháláld, egy életen át a lekötelezettjük legyél.

Pletykálni, mások magánéletével foglalkozni imádnak. Ezt eltaláltad.


Nekem legalábbis a személyes tapasztalatom ez. Egy borsodi városból költöztem egy közeli faluba.

2022. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha már kisbolt, akkor azt látom, hogy Budapesten is megvannak a kocsmatöltelékek, meg megvannak a Bözsi nénik akik egész nap a sarki trafikban trécselnek unalmukban.


Vagy kisebb üzletekben, boltokban megvan a törzsvásárló réteg, ha vannak megszokott helyeid, akkor ott már kvázi ismerősként fognak szólítani.

2022. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg más.

Városban, még ha van is közösség, sokszor sétálnak át rajta idegenek.

Falun meg van az egy darab közösség, aztán sátoros ünnepen néha látni idegent is.

2022. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk falu és falu között is van különbség. Vannak falvak ahol olyan turizmus van, annyi a kiránduló, hogy több idegent látsz mint helybélit.
2022. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Budapestről költöztem 30 ezres videki városba, ny.magyarorszag, hát hatalmas csalódás volt.

Vagy 5 ember ugrott (nem egyszerre kb fél év alatt) és lopott meg, vert át, csaltak, hazudtak, lopkodtak.

De az ajtó - ablak gyártó cég bolti eladóján át a postasig.

A szomszedok ős tahók, primitívek de a többi ottani is agyhalott, értelmes Budapestiként ez okozta a legnagyobb szenvedést, a teljes szellemi sötétség.

Meg ugye a lopás - kifosztás mindenféle trükkökkel.... arra hivatkozva hogy NAAAAA, A PESTIIIII, neki úgyis tuti sok pénze van..... húzzuk le.

🤮😱🤮😱🤮😱🤮😱

2022. ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A falvak kisebbek es igy konnyebbek megismeri az ember a lakotarsait. Egy iskola van, szinte mindenki oda jart iskolaba, az emberek sem nagyon vandorolnak. A mi falunkban ahol felnottem, az emberek nagy resze gyerekkora ota ott lakik, igy mindenkit ismer a korosztalyaban. Nekem a dednagyszuleim, nagyszuleim is ott laktak, a szuleim is, a gyerekem viszont mar nem oda szuletett.


Varoson sokkal tobben laknak, igy az emberek sem ismerik egymast. Sokkal nagyobb a vandorlas is. Egyik rokonom varoson nott fel de alig ismer ott valakit mert meg az osztalytarsai is a kornyezo falvakbol voltak vagy pedig mar elkoltoztek a varosbol.

A falusiak segitokeszek es baratsagosak, viszont szeretnek pletykalni az teny. Rolam soha nem pletykaltak de en nem is voltam az aki a tarsasag kozpontja, semmi kirivo dolgot nem csinaltam. Mar evek ota nem lakom ott de van olyan akinek ez a mai napig fel sem tunt :D.

Anyam eljott hozzank egy kis idore latogatoba es a mamat otthonhagyta (o viseli a gondjat) mert o nem akart jonni. Erre valaki mar elkezdett pletykalni hogy csak ugy magarahagyta az idos anyukajat tobb napra. :D Nem is hagyta ugy magara mert volt rokon es barat is aki minden nap ment hozza hogy minden rendbe van e. Ez 2 pelda arra hogy milyen pletykasak az emberek es hogy milyen segitokeszek hogy voltak akik szivessegbol elmentek hozza minden nap hogy minden rendben van e kell e menni bevasarolni, gyogyszertarba menni, stb. Varoson sokan a szomszedaikat sem ismerik.

2022. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!