Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erdélyi és kárpátaljai magyaro...

Erdélyi és kárpátaljai magyarok! Miért "NEM SZABAD" hozzátok költözni? Vagyis talán inkább: mi, vagy mik miatt nem érdemes? (Kárpátalját értelemszerűen a háború előtti és főképp majd utáni állapotokra értem.) Erdély/Partium viszont annak ellenére...

Figyelt kérdés

Erdély és a Partium viszont annak ellenére, hogy nem háborús övezetek és főképp annak ellenére, hogy kezdenek több tekintetben majdnem teljesen felzárkózni az anyaországhoz, (valamiért) nem igazán ajánlottak közeljövőbeni letelepedésre, majd később családalapításra.

Szerintetek, azaz helyi magyarok szerint sem.


Még a helyi nyelv középszintű elsajátítása ellenére sem érdemes oda költözni?

(Kárpátalja valóban kakukktojás, így főképp a Partiumot és Erdélyt kérdezem.)


Túl sok negatívum éri az ottani, egymással magyarul beszélőket? Szóbeli inzultus, kinézés, lenézés, esetlegesen néha tettlegesség is? Vagy már megint a piszkos anyagiak (hiánya)? Netalán teljesen más szempontok miatt nem ajánljátok a hozzátok történő költözést?

(Főképp vidék érdekel, esetleg kisvárosok, nem feltétlen a nagyvárosok.)



2022. jún. 6. 19:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Szegénység van Magyarorszàgon is,bőven,sőt mélyssegénység is.
2022. nov. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

#10 "Ne hidd, hogy mindenki azért van ott ahol, mert imád ott lenni."


Hát márpedig pontosan ezt hiszem. Az elsöprő többség igenis azért van itt.


Aki ki akart menni, már rég kiment, beleértve az összes k.vát, koldust, zsebmetszőt, kétkezi munkást, orvost és akadémikust.


Sokan el is mentek, hiszen kinyílt a munkaerőpiac egész Európa felé, és amikor csatlakoztunk az EU-hoz, még elég ramatyul állt az ország.


Az EU irányába is szabad az út, Magyarországra pedig szintúgy (állampolgárságot szerezni sem kihívás, ugyebár).



Én nem értem, miért olyan elképzelhetetlen, hogy mi, erdélyiek egyszerűen SZERETJÜK ezt a helyet.


Ja, és a szegénységet is hagyjuk már (valahol a kilencvenes években maradtál a koncepcióddal), ma az a helyzet, hogy Erdély GDP-je NAGYOBB mint Magyarország legnagyobb részéé, a bérek abszolút versenyképesek, az árak alacsonyabbak (arról nem is beszélve, hogy az energiaárak és energiabiztonság terén sokkal jobban áll az ország).


Ez egy élhető és GYÖNYÖRŰ hely, fantasztikus épített örökséggel, lélegzetelállító tájakkal, soknemzetiségű, multikulturális társadalommal (arról nem is beszélve, hogy egyelőre még működő demokráciával és szabadságjogokkal).


Miért is mennénk el innen? Nehezebb időkben sem mentek az őseink - miért pont most mennénk, amikor összehasonlíthatatlanul jobb az élet?

2022. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

#12 ha az elsöprő többség azért van ott, mert imád ott lenni, ha Erdély annyira élhető meg gazdag, miért ilyen magas Románia kivándorlási aránya?

Miért probléma a népességcsökkenés?

Miért dolgoznak rengetegen külföldön?


Miért van az, hogy Románia lakosságának 23,4%-a, vagyis 4,5 millió ember a szegénységi szint alatt él? És nem, közel sem a kilencvenes évekbeli adat.


Ha annyira élhető és csodálatos ahogy állítod, miért van az, hogy a többségében magyarlakta településeken (pl. Székelyföldön) van az egyik legnagyobb öngyilkossági arány az országban?


Annyira mégsem minden rózsás a számok szerint.

2022. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

Magyarországról is rengetegen vándorolnak ki külföldre,biztosan nem azért mert minden annyira rózsaszín,ott se.Ezt az öngyis marhaságot ,pedig 29 évig éltem abban az orszàgban,eddig sosem hallottam :-)))

Minek kell kedves anyaországiak,ilyen és ehhez hasonló kérdéseket feltenni,ha ti úgyis jobban tudjátok rá a választ mint akik abban az országban élnek?:D

2022. nov. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

Minek is hozzánk költözni,úgyis gyűlölitek a külhoni magyarokat,számtalan sértés,inzultus ért Magyarországon,Romániában,magyarként,jó magyaros névvel,mert a beszédem alapján nem érződött,sose bántott senki.

Ebben az országban is vannak ám ,ahol most élek,ilyen tipikus magyarorszàgi magyarok,itt is ugyanúgy gyűlölik a külhoniakat,sajnálják tőlük a,kettős állampolgárságot,több magyarorszàgi a saját szàjàval nyögte be .Ezért nem igényeltem én és nem is fogom soha.

Inkább barátkozik itt kint az ember a románokkal mert az nem néz le,hanem összetart veled, mert egy a hazátok.

És igen,nem lehet hozzánk költözni,meg se próbáljátok,maradjatok magatok közt !

2022. nov. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

#14


De ki beszélt itt Magyarországról?

A téma Erdély, legalább ennyit érts meg. Mellesleg a Magyarországra bevándorlók jelentős része Erdélyből érkezik, de mindegy.


Ez az öngyis marhaság biza statisztika édes lelkem. Az, hogy te 29 évig a négy fal között élsz és nem akarod a valóságot meglátni, az nem jelent semmit.


Ki mondta, hogy anyaországi vagyok?


Értem azt, hogy nem tetszik neked a valóság, de ne a hasadra ütve állíts dolhokat, ha szeretnél vitázni.

2022. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

#16 Jól van, "édes lelkem", akkor te jobban tudod. :-)))))


Adott egy magyarországi, aki eldöntötte, hogy Erdélyben élni rossz - és vitatkozik három erdélyivel, akik szerint Erdélyben élni jó.


No comment...



Mellesleg én az öngyilkossági rátával nem igazán büszkélkednék a magyarországiak helyében, mert az egész EU-ban az egyik legnagyobb öngyilkossági rátája MAGYARORSZÁGNAK VAN! Csak négy EU-tagállam előzi meg (Románia SOKKAL JOBBAN ÁLL!).


Magyarország világszinten a 18. helyen áll, Románia a 38. helyen!


Magyarország: 15.9 (0.0159%)

Románia: 11.9 (0.0119%)


[link]



Úgyhogy ennek a témának az erőltetésével aztán igazán tátott szájjal sétáltál be a f...szerdőbe, "édes lelkem"...


Székelyföld csak Románián belül számít rosszabb öngyilkossági rátával rendelkező területnek - mert ráközelít Magyarországra (úgy látszik, ez sajnos a magyar néplélekből adódó probléma lehet, és hát ugyebár a Székelyföldön vannak magyarok 75% fölötti arányban).


De ha neked jólesik azt hinni, hogy Erdély egy borzalmas szegénységben fetrengő, rossz hely, hát hidd ezt. Engem az sem zavar, ha laposföldhívő vagy - kit érdekel?


Csak próbáld meg elfogadni, hogy mi, erdélyiek szeretjük Erdélyt (nem véletlenül velünk kerültél vitába a fantáziáiddal kapcsolatban).


Erdély attól még jó hely marad, mert szerinted (akinek fogalma sincs róla valójában, hogy milyen itt az élet) nem az.

2022. nov. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

Pont a minap láttam az ETV-n ezt a riportot egy Magyarországról Erdélybe települt színésznővel. Vagyis a Partiumba, mert Szatmárnémeti Partium.


Kikerestem YouTube-on, tessék: https://www.youtube.com/watch?v=oRLhN4hgwIw


Azoknak, akik nem hülyeségekben akarnak hinni, hanem érdekli őket Erdély és a Partium élhető oldala.


Én erdélyi vagyok, de ez a nő a filmen magyarországi, aki nyolc éve él itt. Nem nekem kell hinni, elég őt meghallgatni. :-)


De persze nyugodtan lehet hinni azoknak is, akik még sosem próbálták, de a saját berögződött fantáziáik szerint Erdély rossz hely. :-)))))

2022. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%

Egy erdélyi kiszáll ebből a vitából,okos enged...

Amúgy,"édes lelkem",biztos hogy több helyen megfordultam és többet láttam,tapasztaltam,mint te,mondanám,hogy nemzettársam,de nem mondom, mert derogál.NEKEM!hogy veled együvé tartozzak :-))

2022. nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%
Végezetül még csak annyit hogy sajnálom azokat az idős erdélyi embereket,köztük nagyapámat is,Isten nyugytassa,akik sírtak ha a magyar himnuszt hallották,és rengeteg szép dolgot meséltek a kisgyerekeknek az egykori Nagy-Magyarorszàgról.Szegény nagyapám már nem érhette meg,hogy az unokája,aki 16 évesen megnyert egy irodalmi versenyt,és jutalomkirándulást kapott Békéscsaba-Szanazugra,mekkorát csalódott az ottaniakban,akik velünk,Arad és Arad környéki magyar diákokkal minősíthetetlen stílusban beszéltek és viselkedtek.Szégyelljétek magatokat.Nem élnék nálatok,még ha fizetnének sem,és ti se gyertek hozzánk,maradjatok magatok közt.
2022. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!