Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Más is szorongott az első...

Más is szorongott az első lakásvásárlásánál?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki megtudok vásárolni egy lakást, természetesen hitelre+ évek során összespórolt önerőre, viszont mióta realizálódni látszik a dolog rettenetesen szorongok. Más is ilyen nagy stressznek élte meg élete első lakásvásárlását?

Rettegek, hogy mégsem kapom meg a hitelt, pedig pozitív előminősítésem van, a törlesztő a fizetésem 20%-a lenne, 40% az önerőm, sima alkalmazott vagyok, mindenféle korábbi hitel nélkül. Ilyen paraméterekkel létezik, hogy elutasítsanak, vagy nagyon sokáig húzza a bank?



2022. jún. 21. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem bátorít, vagy támogat valaki ebben a helyzetben a családból, vagy az ismeretségi/baráti körből?


Párod van? Számíthatsz rá legalább valamilyen szinten? Hány éves vagy?


Legvégső esetben hivatali segítséget is igénybe vehetsz (családsegítő szolgálat egyedülállóknak is szokott segíteni ilyen ügyekben szintén.)

2022. jún. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Lehet lepontozni, de én attól félek, ha megveszem a lakást, akkor rövid időn belül a szomszédba fog költözni egy hibbant ember, vagy egy 10 fős cigány család, és akkor azért fizetem a hitelt 15 évig, hogy utáljak otthon lenni és még pihenni se tudjak normálisan.
2022. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eddig legalább a szomszédok miatt nem aggódtam :)


Egyébként az egész család velem együtt izgul, de én extrán aggódós és kontrollmániás vagyok :/

2022. jún. 21. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is izgultam. Sok a jogi procedúra, bürokratikus baromságok, amiken nagyot lehet zakózni. Ill. ott volt a mi van, ha egy rakat xar a lakás, penészedik, rejtett problémái vannak.
2022. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shaddark ***** válasza:
95%

"és kontrollmániás vagyok"

Igen, ez a titok nyitja :)

Meditálj, az sokat segíthet ebben.

Amúgy meg én nem a hitelért aggódnék ilyenkor, hanem hogy a lakás rendben van-e, én megnézetném egy nagyon profi kőművessel, érdemes lehet fizetni ilyenkor plusz kicsit a nagyon sok mínuszt elkerülni.

Az ügyvéd rendben van-e. Rengeteg horror sztorit olvasok ilyen lakás témákban, az ilyenre szakosodott ügyvédek 50%a minimum lakásmaffiás lehet.

A mostani lakó kiköltözött-e, vagy lesz egy lakásod amibe nem tudsz beköltözni. Furák a Magyar törvények...

2022. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hatszor költöztem életemben és mindig volt benne nem kevés szorongás. Folyton újra kezdtem mindent, gyűjtögettem, felújítottam, stb.

6. éve lakok a mostani tégla társasházi lakásban, ahol kb. egy évvel ezelőttig minden maga volt az álom. Aztán a szomszéd lépcsőházba, de pont a lakásom mellé oda költözött egy cigány nő (regényt lehetne írni róla, ahogy megszerezte egy vén hülyétől), aki szép lassan ide hozta az egész pereputtyát. Jelenleg azt nézem, hogyan tudnék innen menekülni. Csak hát a vevő sem hülye, hogy így megvegye. :(

2022. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Nekem alvászavarom lett tőle, mondjuk nem kicsit nehéz helyzetben lettem magamra hagyva és még kritizáltak is. Életem egyik legnehezebb próbatétele volt. Annyit tudok mondani hogy ne felújítandót vegyél.
2022. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, máris egy kicsit jobban érzem magam :)


Szerencsére a lakás lakható, kis kozmetikázás kell csak, így ezen nem idegeskedek inkább.

2022. jún. 21. 12:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha forint alapú fix összegű törlesztővel jutsz ilyen hitelhez, akkor az teljesen jó most. Nagyon sokat fog inflálódni a forint a következő években, ami gyakorlatilag csökkenteni fogja a visszafizetendő pénz reálértékét. A fizetésed, ha nem is a válság ideje alatt, de a válság után kompenzálva lesz reálértékre, tehát a hiteled ilyen esetben évről-évre egyre kedvezőbb lesz.
2022. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!