Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költöznétek hazánkon belül...

Költöznétek hazánkon belül máshová kizárólag az éghajlat miatt?

Figyelt kérdés

Évről-évre azt látom és a saját bőrömön tapasztalom, hogy nyáron északon, észak-nyugaton esik az eső, jóval elviselhetőbb a hőmérséklet, míg délen, délkeleten élhetetlen, csapadék szinte semmi. A nyarak lassan kiesnek az emberi létre alkalmas kategóriából.


Ha a munkahely nem lenne befolyásoló tényező (de az infrastruktúra, az orvosi ellátás, stb. igen), ti költöznétek máshová hazánkon belül? Ha igen, akkor hová? Leginkább éghajlati szempontból kérdezem.



2022. júl. 1. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem észre, hogy itt észak-nyugaton jobb lenne, mint délebben. Itt hó sincs, minden hó délen esik le :D
2022. júl. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Elsőnek! Én dél-keleten lakom. Lehet, elfogult vagyok, de mindig azt látom, hogy észak-nyugatra mondanak esőt, aztán max. a Duna vonalában megáll az egész, nem jön tovább a csapadék.

Itt dél-keleten évek óta nem volt hó.

2022. júl. 1. 09:17
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs akkora különbség.

De egyébként elméletben igen. Ha lenne országon belül olyan hely, ahol pár fokkal hidegebb van, kellemes nyár van csak, és nincs kánikula, akkor költöznék. Télen meg legyen hó.

2022. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt északon lehet hogy hűvösebb van, mégis sok a barnabőrű...
2022. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

Elég pici az országunk ahhoz, hogy ne tudjanak nagy különbségek lenni.


De amúgy én imádom a meleget, úgyhogy nekem nem nagy szenvedés a nyár, az meg kifejezetten jól érint, hogy a telek nem olyan hidegek.

Ha már éghajlat miatt költöznék, akkor pl. Kaliforniába. Imádom az ottani időt. (LA leginkább) Ott kicsit már az ilyen hőség is, mert nem száraz a levegő a tenger közelsége miatt.

2022. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jelentem, itt Észak-keleten, ahol lakom aszály van, előző hét szombaton esett jó pár óráig az eső, de előtte minimum 1 hónapig biztos, hogy nem. Itt is meleg van nagyon. Költözz be egy erdős területre, ott biztos, hogy hűvösebb van.
2022. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy az ember zöld területen lakik kertesházban, ahol legalább éjjelre lehűl, vagy 4-6 sávos úton, társasházban, ahol még reggel 4-kor is süt az úttest és a ház.

Igen, költöznék, zöldebb helyre, emiatt IS.

2022. júl. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A Bakony lába körül lakunk szinte. Itt néha elég szélsőségesen tud változni a helyzet.

Például nálunk esik, a megyeszékhelyen süt a nap és fordítva.

2022. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat! :) Igen, látom, hogy észak-keleten is aszály van. Pont ezért hoztam példának északot, észak-nyugatot, ahol más területekhez képest sokkal többször esik az eső és talán nincs annyira hőség.
2022. júl. 1. 10:06
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Somogy-Tolna-Baranya háromszögbe én csak a durva jégesők miatt nem mentem. Gyönyörű, csendes, igazi falusi hangulat van sok helyen, de bokáig lehet a jégben járni, az esők pedig özönvíz jellegűek! Voltunk horgászni, menteni kellett traktorral a kocsit! :D
2022. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!