Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költöznétek hazánkon belül...

Költöznétek hazánkon belül máshová kizárólag az éghajlat miatt?

Figyelt kérdés

Évről-évre azt látom és a saját bőrömön tapasztalom, hogy nyáron északon, észak-nyugaton esik az eső, jóval elviselhetőbb a hőmérséklet, míg délen, délkeleten élhetetlen, csapadék szinte semmi. A nyarak lassan kiesnek az emberi létre alkalmas kategóriából.


Ha a munkahely nem lenne befolyásoló tényező (de az infrastruktúra, az orvosi ellátás, stb. igen), ti költöznétek máshová hazánkon belül? Ha igen, akkor hová? Leginkább éghajlati szempontból kérdezem.



2022. júl. 1. 09:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Baranyában lakom. Nincs több vihar, jég, özönvíz, mint máshol. Sőt, sokszor megúsztuk, amikor a környéken durva viharok voltak.
2022. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Én véletlenül nyugat-magyarorszagra, de minden ilyen kánikula időszakban boldog vagyok hogy itt élek.

Ja és lehet hogy kevesebb a munkalehetőség, de kevesebb a jó munkaerő is!

2022. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem. Túl sok a különbség és az éghajlat az egyik legkevesebb, mert sok különbség nincs is, ahhoz pici ország ez.

Bár eleve nyugaton vagyok, szóval innen munka szempontjából csak rosszabb és sokkal rosszabb helyekre mehetnék, kivéve talán Pest, de oda semmi pénzért.


Bár itt meg állandóan szél van, kivéve nyáron mikor jöhetne a hűsítő szél, semmi, a lakás semmit sem szellőz, hidegbe amikor nem kéne meg mindig fúj.

Télen meg kábé semmi hó.

Most ez valakinek pont jó lenne, nekem meg pont rossz, de ezért nem költöznék.

2022. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13-as! Pont azon gondolkodtam, miért van az, hogy nyáron nappal sokszor fúj a szél, de éjjel, amikor szellőzhetne a lakás, teljesen szélcsend van. Kereszthuzatot csinálok, de meg se mozdul a levegő a lakásban éjjel.


Annyira elegem van ebből a rohadt kánikulából. És itt még szerdáig ilyen lesz, utána is alig hűl valamit. :(

2022. júl. 1. 18:40
 15/16 anonim ***** válasza:

#14

Ezt én sem értem. Sokszor kint 20 vagy alatti a hőmérséklet, bent 29-30.5 között, és egész éjjel tárva nyitva az ablakok és nagyon maximum 1.5 fokot hül, és az már jónak számít... Nevetséges.

2022. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, a hiába nyitok ablakot éjjelre, a hideg levegő kint maradt, a meleg bent szorul :D

Bosszantó😒

2022. júl. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!