Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki Budapesten él, tudna egy...

Aki Budapesten él, tudna egy picit segíteni?

Figyelt kérdés

MOL Limóval szeretnénk eljutni a Margitszigetre (a 7. kerületből), de oda nem lehet lehajtani az autóval, kívül esik a zónán.

Aki jártas ebben a térségben, tudna olyan utcát, területet mondani, ahol letehetnénk az autót, és gyalog már nincs messze a sziget?

Köszönöm, ha segítesz.


2022. júl. 16. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ránézel a google térképre, azonnal láthatod...


A Margit híd pesti és budai hídfője környékén is vannak parkolóhelyek, ahonnan kb. 5 perc gyaloglás a Margit-sziget.


Ha a 7. kerületből jöttök, akkor talán praktikusabb a pesti oldal. Pl. a Jászai Mari tér északi részénél a felső és az alsó rakparton is lehet parkolni.

2022. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy #1-es írja. Bár szerintem jobban jártok, ha egyszerűen felszálltok a 4-6-os villamosra, és a szigeti megállónál leszálltok. Újlipótvárosban lakom, elég keserves ott a parkolás, ráadásul drága is.
2022. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A Damjanich utca Városliget felé eső végétől, ahol a szállásunk lesz, 1 óra 4 perc sétát ír a Japánkertig a Google Maps. Ezután más programunk is lesz, ezért van szükség az autóra.
2022. júl. 16. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem onnan semmi értelme nincs autózni.

A 79M-es trolinak van olyan megállója, ami a Damjanich utcától egy köpésnyire van, az elvisz titeket a Sporttelep megállóig, onnan meg pár perc sétára van a Margit-sziget északi része. Ráadásul ennél szerintem akkor sem tudnátok kevesebbet gyalogolni, ha kocsival mennétek.

Ha nem gond az, hogy keresztül kell sétálni a Margit szigeten, akkor a 70-es troli elvisz az Erzsébet körútig, onnan meg a 4/6-os villamossal el lehet menni a Margit híd közepéig, ahonnan a szigeten keresztülsétálva eljuthattok a Japán kertig. Ha nem akartok keresztülmenni a szigeten, akkor a 4/6-ról egy megállóval előbb leszállva (Jászai Mari tér) van busz, ami keresztülmegy a Margit-szigeten.


Off: nem tudom mennyire szűkös az időbeosztásotok, de ha emiatt kapkodni kell, akkor én simán kihagynám a Japán kertet. Annyira nem nagy was ist das, főleg ha az ember faluban él, és látott már fákat meg virágokat életében. :) Legalábbis nekem "vidékinek", kihagyható programnak tűnik. Persze meg lehet nézni, csak ne emiatt legyen rohanás.

2022. júl. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
4:. de ők pont MOL limózni akarnak!
2022. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Arpad hid felol behajthatsz es talalsz fizetos parkolot!!


Az elozoek nem jartak elegszer aMargitszigeten .

2022. júl. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben az 1-es villamos vonaláig mennék kocsival, otthagynám valahol, villamossal mennék, a Népfürdő utca/Árpád híd megállótól nagyjából 20 perc séta a Japánkert.
2022. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!