Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapesten mennyire beszélnek...

Budapesten mennyire beszélnek a magyarok angolul? Ha mondjuk egy külföldi elmegy egy Nike boltba a városba, az eladó tudna vele kommunikálni?

Figyelt kérdés

Voltam pozsonyban, Iqos boltba vásárolni, és amint közöltem, hogy nem beszélek szlovákul, váltott és tudtunk angolul beszélgetni.


3 helyen is voltam mivel készlet hiány volt, és mind a 3 helyen tökéletesen beszéltek angolul. (nem valószínű hogy ez a munkakörhöz feltétel, sőt biztos)


Azt már megtapasztaltam hogy a cseh és a spanyol vendégmunkásokkal tudtunk beszélni angolul, de az ukránokkal egyáltalán nem. Egyik sem beszél egy szót sem.


Na de itthon milyen a helyzet?



2022. jún. 21. 03:04
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Vegyes, párom sem beszél magyarul, volt már pár helyen ahol néztek rá mint borjú az ujkapura hogy mit akar, még a DM oké de hogy a deák téri nagy patikaban sem beszélt senki angolul...
2022. jún. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha annyira nem beszél senki semmilyen közös nyelven, akkor is ott van a mobil mindenki zsebében/kezében és azon a fordító lefordít mindent (valahogy) amit rámondasz. Azt azért bírom, hogy nem értik az angolt, de az életben rengeteg angol szóval dobálózunk minden nap. Legalábbis ezt látom a neten. Nekem azért furcsa ez, mert ugyan magyar vagyok, de Angliában élek és tudom, hogy sok szóra igenis létezik magyar verzió, de sokkal menőbb az angolt használni. Attól is függhet, hogy ki hány éves. Az idősebb korosztály, amibe én is tartozom (50+), még orosz nyelvet tanult az iskolában, emellett a német is népszerű volt. Az angol akkoriban nem volt elterjedt, bár a középiskolába a 80-as években már előjött. Akik most fiatalok (15-30 évesek), azoknak ez alapban benne volt és van az általános iskolai tantervben, tehát elviekben ők jobban beszélnek angolul.
2022. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A bolt és a park két külön kategória. Turistagyakori helyeken, meg úgy azért Budapesten sokszor amúgy is, elvárás az angoltudás, ha eladónak akarsz menni. Ellenben a parkban random emberekkel találkozol, akiknél 50-50, hogy angoltudót sikerül-e kifognod.
2022. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3as hát ez az... Belváros legnagyobb patika és SENKI nem beszél angolul???
2022. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez van. A patikánál kell reklamálni. Én ruhaboltban dolgozom, és nálunk mindenki beszél angolul, pedig azért egy ruhaüzletben kézzel-lábbal mutogatva is ki lehet szolgálni valakit.
2022. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Ha eladók tudnának angolul/németül akkor nem itt Magyarországon dolgoznának szotyi pénzért hanem Nyugaton.
2022. jún. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!