Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet a kutya ugatástól...

Hogy lehet a kutya ugatástól aludni?

Figyelt kérdés

Szerencsére a közelben senkinek nincs kutyája,amik vannak kicsik és bent vannak a házban!

De távolról hallom a kutyákat,hogy nagyon ugatnak.

Hogy lehet aludni éjjel?


2022. júl. 22. 06:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanúgy zavaró az állandó kutyaugatás a szomszédból, mint az állandó gyerekzsivaj, vagy a rendszeresen éjjel hangosan hallgatott zene, tévé. Én autópálya mellett nőttem fel, az nem a közvetlen falszomszédságban volt, de közel, az ilyen zajokat megszoktam. De azt például sose szoktam meg, ha a közvetlen falszomszéd volt zavaróan zajos, ahogy a bulikból hallatszó ütemes dübörgést sem tudtam megszokni, valahogy ez számomra zavaró frekvencián szól, semlegesíteni kell, például halkan szóló rádióval (füldugóval én nem tudok aludni, megfájdul tőle a fülem). Amikor közvetlen szomszéd volt zajos, én szóltam, a szüleim lépcsőházában volt olyan, akivel nem lehetett beszélni, nála olyankor lekapcsoltuk a folyosón lévő villanyórát. Tudom, nem szép megoldás, de minden normális megoldás az ő esetében csődöt mondott, balhés szomszéd.
2022. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
43%
Füldugóval. Én már évek óta azzal alszom. 200 ft a gyógyszertárban.
2022. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
73%
A kutyaugatást nem lehet megszokni, az mindenhogy idegesítő. Mint a gyereksírás. A szomszédom kutyája már öreg, de kb. 10 éven keresztül minden áldott nap reggeltől estig ugatott a szobám mellett. Már az őrület határán voltam annyira idegesített, nem lehetett tőle se tanulni, se pihenni. Én is már azon gondolkoztam, hogy lelövöm, pedig én aztán nagy állatbarát vagyok. Persze sétálni soha nem járt a kutyával a gazdi, véletlenül se vezesse le az energiáit…az ilyen ne tartson kutyát.
2022. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
34%
Nekünk macskáink vannak ők viszonylag beszédesek, szóval éjszaka se csendesednek el. Körülöttünk pedig mindegyik szomszéd kutyás. Megszoktuk már az ugatást és a nyávogást is.
2022. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
45%

Ezekkel a kérdésékkel az a baj, hogy egy-egy csoportot provokálnak teljesen feleslegesen. Családi házas övezetben van kutyaugatas, más allatok zajai, gyerekzsivaly, hajnalig tartó buli a kertben, kerti jacuzzi, flexeles, fűnyírás, zenehallgatas stb. Aki ezzel nem tud megbarátkozni, az költözzön el! Mondom ezt úgy, hogy adtunk már el klassz adottságú házat azért, mert nem -bírtuk kivárni, míg felnonek a környék kamaszodó gyerekei (több családból a szomszédunknal gyűlt össze rendszeresen mindenki, akik rájuk hagytak mindent)

Engem az állatok zajai meg a fűnyírás egyáltalán nem zavar, a flex határeset, a gyerekzsivalytol és a bulitól viszont falra mászom, a jacuzzi zaja a legrosszabb.

2022. júl. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
4%
Sehogy. Amelyik kutya ugat, az nem alszik.
2022. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
64%

"az költözzön el!"

Neveld meg a kutyádat és nem fog éjjel ugatni. Ha csak szarsz rá, akkor fog.

Érdekes módon a szomszéd tízéves gyerek el tudta érni 4 hónapos mindennapos foglalkozással, hogy a kutya csak a ház előtt megálló emberekre ugasson, nem minden létező létformára és hangra, amit 500 méteres távolságból észlel.

Ez már nem a hetvenes évek, ideje felelősséget vállalni a kutyákra.

2022. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Az összes többi zaj is idegesítő!Pl.keresztanyámék mellett vonat megy.Kb.45 éve ott laknak.Mi laktunk olyan helyen is ahol a repülők zúgtak a fejünk felett,azt is meg szoktuk.DE!Mikor egy kutya ugat a semmibe,az irritáló.És létezik intelligens kutyatartás is!😏Ja és azt még nem írtam,hogy nekem is van két kutyám!De éjjelre mêg a nagy is bent alszik,mivel pont az ugatás miatt sűrűn mérgezik a kutyákat!
2022. júl. 22. 09:41
 19/34 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a “költözz el” nem egy túl jó hozzáállás. Kemény és hosszú meló lenne, de jobban megérné, ha belátóbbak lennénk.

Amikor hozzánk került a kutya (mudi), már hatéves volt, elhanyagolt. Orult a nagy kertnek és ugatott mindenre. Éjszaka is. Nem bírtam, és egyszer a háza elé toltam egy cserepes virágot. Aztán még egyszer. Leszokott az ejjeli (céltalan és végtelen) ugatásról.

A többire pedig minden településen vagy lakóközösségben van szabályzat, annak betartása (pl. időtartam és időintervallum) sokat javítana a dolgokhoz, mert úgy tartom: igenis jogunk van a csendhez.

2022. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
82%

2-es, Világ életemben kutyás voltam. Az én kutyáim soha, senkit nem tartottak még ébren, mert meg vannak nevelve, és akkor ugatnak ha szükséges. Nem ugatnak meg minden egyes elhaladó embert, vagy minden legyet, ami berepül az udvarba. Rohadt nagy tévedés, és sokmindent elárul az emberről, ha azzal a fszsággal jön, hogy az a dolga. Nem, nem dolga, hogy egész nap csaholjon. A hülye gazdával rendelkező, unatkozó, neveletlen, vagy rossz helyre rosszul megválasztott kutyák csinálják ezt.


A szomszédom egy idős néni, az okos gyerekei idebsztak neki egy pumit, ami csak egy "icipicit pörög". Van vagy 100 m2 amin kiélheti magát, képzelheted... Hetek óta nem alszom az idegesítő csipogó hangja miatt, mert este 11-től hajnal 3-ig nem áll be a pofája. Igazából egész nap marha sokat ugat, de az már nem érdekel, éjszaka viszont még füldugóval sincs alvás mellette.

Az idős néni nagyot hall, hiába említettem neki már, hogy ez a helyzet, nem hiszi el, mert ő nem hallja. Jóban vagyunk vele, de sértődékeny, úgyhogy megoldom majd én. Ma éjjel elégeltem meg, nem bírom már a folyamatos fáradtságot, és ébrenlétet. Vettem egy olyan locsolófejet, ami jó erős sugárban tudja kilövellni a vizet. Este 11 előtt ki fogok ülni az udvarra, és valahányszor rákezd a dög, pofánverem a vízzel. Ha más nem neveli, akkor majd én.

2022. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!