Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet beilleszkedni...

Hogyan lehet beilleszkedni egy teljesen uj varosba/faluba?

Figyelt kérdés
A baratom mashonnan származik mint en es nekem ott semmi ismerosom, rokonom , baratom es ott terveztuk valoszinu az eletunk majd. Viszont nyilvan ott lesz a csalad de nem lehet ugy elni hogy nincs pl egy baratno akivel beszelhetek a dolgokrol, programozók stb. Illetve jo lenne ha ismernek is a varosban embereket. Ez higy szokott zajlani mit tehetnek?

2022. júl. 28. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

Sehogy.

Majd Béla bácsi horkol egyet

2022. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Jó kérdés. Ugyanebben a helyzetben leszek. Várom az ötleteket én is.
2022. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

"ott terveztuk valoszinu az eletunk majd"

Múlt időben terveztétek, vagy csak valószínűleg majd?


"nem lehet ugy elni hogy nincs pl egy baratno akivel beszelhetek a dolgokrol, programozók stb."

A 21. században nem csak akkor beszélhetsz a barátnőiddel "a dolgokról", ha ott ülnek melletted. Ott a telefon, a zoom, stb. Barátnőkön kívül meg programozók is vannak mindenfelé... (Miért pont programozókkal akarsz beszélgetni a barátnőkön kívül?...)


"Illetve jo lenne ha ismernek is a varosban embereket. Ez higy szokott zajlani mit tehetnek?"

Úgy szokott zajlani, hogy attól kezdve, hogy az ember az új helyre költözik, egyre több emberrel kapcsolatba kerül, és egyre többen lesznek majd köztük, akikkel baráti kapcsolat is kialakulhat: szomszédok, bolti eladók, postás, stb.

2022. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Interneten tartod a kapcsolatot a régiekkel

Illetve ha elmész dolgozni ott rengeteg új embert fogsz megismerni

Ha nem.ulsz otthon a 4 fal között munka nélkül akkor elképzelhetetlen kB hogy ne alakuljon ki bármilyen új haverság vagy barátság

2022. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Becsöngetsz a szomszéd Margit nénihez, bemutatkozol, elmondod neki hol dolgozol, mennyit keresel, miért nincs még gyereked stb, na ezt a falu másnapra már garantáltan tudni fogja. Onnantól már tudsz haverkodni.
2022. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsanat az auto correct atirta es nem olvastam at illetve kicsit osszevissza mukodik...

Jelenben tervezzuk hogy majd kesobb ott elunk

Igen lehet telefonon kapcsolatot tartani de ember vagyok es szeretnek szemelyesen is kapcsolatba kerulni emberekkel, megbeszelni a problemakat, tamogatast stb, nem csak munkahelyi baratokat , haverokat mert az sem mindig jo.

2022. júl. 28. 20:59
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Akkor megismerkedsz a szomszédokkal, kiülsz a parkba, barátságosan, előzékenyen viselkedsz mindenkivel, stb., máris lesz téma, amiről elkezdhettek beszélni, aztán a többi már megy magától. Nyilván nem egyik percről a másikra, de képzeld bele magad a másik helyébe: ha téged letámadna valaki azzal, hogy szórakoztasd őt, mert ő barátokra vágyik, az milyen lenne?
2022. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
gyütment örökké gyütment marad
2022. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kicsit jobb tapasztalatokra szamitottam
2022. júl. 28. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!