Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Teljesen pályakezdőként...

Teljesen pályakezdőként megyek Magyarországra. Mennyire fog menni a beilleszkedés illetve hogyan állnának hozzám az emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Nem olyan régen költöztem Romániából Magyarországra a barátnőmmel és bár nekem megvan a diplomám (neki még nincs, és egyelőre felfüggeszti a tanulmányait, mert néhány hete kiderült hogy terhes) de ez lenne ez első munkahelyem itt. Matematika tanárként fogok majd elhelyezkedni.


Nem tudom mi igaz belőle és mi nem, éppen ezért szeretném tudni, hogy tényleg nagyon ítélkező emberekkel fogok találkozni? Legalább is pár ismerősömtől hallottam, hogy Magyarországon így meg úgy utálják a románokat stb.

Egyébként nyitott vagyok és általában hamar be szoktam illeszkedni új helyekre.


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2016. jún. 5. 20:37
 1/4 anonim válasza:

Szia, én is erdélyi vagyok, s azon gondolkozok, hogy itthagyjam az egyetemet, s felköltözzek páromhoz...Csak fogalmam sincs mit dolgozhatnék majd...vagy minek érdemes tanulni...Én tanító-óvóképzőn vagyok, de mintha nem érezném, hogy a hivatásom lenne...Volt szerencsém olyanhoz, aki lecigányozott...

Apa kamionsofőr, s mesélte, hogy Magyarországon megállt egy parkolóban szünetelni, mellé egy magyar kamionos, és elkezdte szídni, hogy hülye románok, meg minek csináljátok a x perces szünetet.....apa megszólal magyarul, hogy minek szídsz? mit ártottam neked, te nem itt csinálod a szünetet? egy másik meg szintén lerománozta, azt elküldte melegebb éghajlatra...szóval igen, lehetséges hogy belebbotlasz te is pár ilyenbe...

2016. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
A románokat sokan utálják.sajnos rasszista nemzet vagyunk. De Te magyar vagy..
2016. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igen, gondolom ő is erdélyi :)
2016. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Romániai román vagy, esetleg romániai magyar? Vagy félig román félig magyar?


Nekem a románokkal kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, ezért nem is ítélem el őket. Viszont erdélyi magyarokat ismerek és nagyon jó barátaim. Ők viszont azt mesélték, hogy őket nem szeretik a románok.


Szóval szerintem mindkét nép azért utálja a másikat, mert úgy gondolja, hogy a másik is utálja őt...

2016. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!