Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mièrt van felháborodva azèrt...

Mièrt van felháborodva azèrt mert nem vagyok hajlandó magázni?

Figyelt kérdés
A szomszèdunk aki olyan 70-80 körüli öregasszony haragszik rám mert állítólag az engedèlye nèlkül tegezem. Holott ő is tegez engem. Èn 30 èves vagyok, úgy èrzem hogy ha ő megteheti hogy kèrdès nèlkül letegez akkor èn is megtehetem. Kèpes volt mèg a szüleimnek is panaszkodni hogy milyen szemtelen ès tiszteletlen vagyok vele. Eddig soha senkivel sem volt ilyen gondom, bárki aki letegez visszategezem ès soha senki nem szólt egy szót sem, mèg más korukbeli szemèly sem.
2022. aug. 9. 16:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
Mert anyád lehetne, nem tudom, miért kell bunkóskodni vele. A „felnőtt ember visszategezhet, ha tegezik” egy erőltetett szabály, valójában egy nemzedék eltéréssel már sosem működött.
2022. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
A 16:57-eshez képest igazából az a "szabály", hogy ha valaki letegez, akkor ezzel felhatalmazást ad arra, hogy te is tegezd. A gyakorlatban ez pont a néni korosztályánál nem szokott működni, bár az én 85 éves nagymamám csak a szomszédját tegezi családon kívül, mást nem.
2022. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen igazad van, én is így szoktam.
2022. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem a szenilitás jele részéről? Ami régen jó volt, most hirtelen nem jó. Fura.
2022. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Én 22 évesen költöztem be egy kis társashazba, és mind a 3 öreglány szomszéd tehetett első pillanattol. De nekem eszembe se jutott volna visszategezni őket.


Ők "gyerekként" látnak minket, szerintem ez az ő korosztalyukban tök normális.


Kérdező, annyira jót röhögtem, nagy forma lehetsz amúgy!!! 😂

2022. aug. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsésebb lett volna valóban a néni részéről, ha megkérdez arról, zavarna-e, ha letegez, de ettől függetlenül azt kellene megértened, hogy van egy sehol hivatalosan le nem írt tisztelet, amely jár az időseknek. Nem kell, hogy egyetértsél velem, de nem kerül pénzedbe elgondolkodni azon, hogy vajon hogyan épülnek egymásra a dolgok a világban. A jelenleg aktívan dolgozók és a fiatalok abban élnek, amit már megteremtettek valakik előttünk. Az megint egy más kérdés, hogy a világban egymást követik az ilyen-olyan változások, hogy halad a tudomány, új technológiák kerülnek előtérbe régebbieket háttérbe vagy teljesen kiszorítva és ezeknek a változásoknak az összessége a világot mozgásban tartva arra sarkalja a kor emberét, hogy mindig rugalmasan próbálja az éppen aktuális igényeihez igazítani a jelent. Ettől függetlenül nem a levegőben lebegve, a semmiből építkezünk tovább, hanem abból, amit az elődeink feltaláltak, megteremtettek, megépítettek - vagy éppen leromboltak, - és ott van a idők folyamán egymásra rakódó, felhalmozódó élettapasztalat is, amelynek a kor előrehaladtával nagyjából 30 %-a "kuka", de ez attól még ott van. Ezeket a tapasztalatokat az idősek ruházták, ruházzák át ránk folyamatosan - olykor nem túl szimpatikus stílusban, - de ez a lényegen nem változtat! Ők azt szeretnék a maguk stílusában elérni, hogy nekünk már ne kelljen számos olyan akadályt megugranunk, amelyeket ők vagy az elődeik már számolatlan alkalommal megugrottak, megtapasztaltak! Neveletlen ember mindig is lesz minden korosztályban, de amikről írtam, azért megilleti a tisztelet az időseket - még akkor is, ha ez olykor eléggé kellemetlen számunkra!
2022. aug. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Engem is tegez szinte mindenki, mégsem tegezem őket vissza, ha kb. 20 évvel idősebbek már. 31 vagyok.
2022. aug. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#6 Azt azèrt nem ártana megtanulni az embereknek hogy a magázás ès a tisztelet semilyen módon nem függ össze.
2022. aug. 10. 10:28
 9/21 anonim ***** válasza:
38%
De igen. Nagyon is összefügg.
2022. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

Én a 16 éves pénztárosgyereket is magázom a tesco pénztárban, ha ő magáz és a 70 éves nénit is tegezem, ha letegez (kivétel, a szüleim szomszédja, megszokásból mivel gyerekkorban magáztam)


Majd magázom a szomszédot, ha nem tegez le


45n

2022. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!