Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogos a felháborodásom? Vagy...

Jogos a felháborodásom? Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: lakótársammal mindketten egyetemisták vagyunk (lányok), azonos korúak. Jól megvagyunk, nem zavarjuk egymást, mondhatni barátnők vagyunk, de van egy dolog, ami egyre jobban zavar. A lakás, amiben lakunk, az enyém, amiből eddig semmilyen konfliktus nem volt, betartja amit megbeszélünk, de egy valami van, ami se neki sem nekem nem kellemes.

Egyik volt, mondhatni legjobb barátnőm szintén velünk jár egyetemre. Nagyon mély barátságunk volt, de mára már nagyon nem vagyunk jóban. Elvileg én vagyok az, aki ki nem állhatja, de egyszerűen iritál és sussz-passz, én eldöntettem, hogy maradjon ki az életemből ez a lány. De a lakótársam viszont egyre jobb viszont ápol vele. Megbeszéltünk, ha itthon vagyok, akkor nem jön fel, de egyszer ez a csaj besunnyogott szó szerint a lakásomba. Megkértem a lakótársamat, hogy küldje el, ami meg is történt, de ezzel sajna egy kicsit a mi kapcsolatunk is sulódott.


Mi lenne a megoldás? Az új barátnője állandóan ezt feszegeti (ennek ellenére is jönne, mondjuk amióta ki lett hajítva nem), pedig világosan (elvileg) megkérte a lakótársam, ha itthon vagyok ne jöjjön fel.


Megoldás? Jogosan háborodok fel, ha a volt barátnőm már az ezredik kérés ellenére is tojik rá, hogy ne jöjjön a lakásba? Vagy én vagyok túl szigorú?



2014. nov. 22. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A te lakásod, eldöntheted, hogy ha valakivel nem vagy jóban, az ne járkáljon oda. Úgy tűnik, ez a lakótársad is megértette, csak a volt barátnőd nem. Talán pont azért akar odajárkálni, hogy téged idegesítsen.
2014. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ezt én is így gondolom, de ezek szerint valakinek ez nem egyértelmű :S Lakótársamnak szarul esett, csak az zavar picit, mert szerinte "kidobtam a barátait", mert egy másik csaj is itt volt, de vele semmi bajom. De nem értem, miért kell a falra festeni az ördögöt. Szerintem egy értelmes embernek ennyi intelligenciájának kéne lenni, hogy ezt felfogja. Hozzánk sem jön otthon olyan, akit nem bírunk, ez magától értetődő mindkét félnek. Azt nem értem, ennek a csajnak why not...
2014. nov. 22. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel tiéd a lakás úgyis az van amit te mondasz, ezért eröltetheted az akaratodat nyugodtan, a kérdés csak az hogy ezt mennyire sínyli meg a kapcsolatod a lakótársaddal.


A harmadik lány egyébként akkorát vétett hogy az már helyre hozhatatlan ?

Tudod van ez a megbocsájtás dolog.

Hátha meg tudjátok beszélni és akkor az egész kellemetlen helyzet megszűnik.


Egyébként szerintem elég rugalmas vagy.

Ha lenne egy nem kívánatos ember én egyáltalán nem engedném be a lakásomba, se akkor ha otthon vagyok se akkor ha nem.

2014. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!!!


Hát második, csak azért engedem, mert a lakótársam nagy új "barátnője" és a vele való jó viszony miatt. Azt mondjuk nehéz betartani, mert elég gyakran itthon vagyok, de most haza megyek pár napra, mondtam lakótársnak és láttam felcsillanni a szemét, sejtem miért

2014. nov. 22. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Jogos a felháborodásod. Kell neked ez az állandó stressz? Milyen barátnő az aki az ellenségednek is barátja?
2014. nov. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért az kemény volt, hogy kizavartad magadtól. Ha nem bántott meg, azért ez elég bunkó volt... De nem is ez a lényeg; tisztáznod kell a dolgod a lakótársaddal, hogy ez a te lakásod és téged nagyon zavar a lány jelenléte, ezért ha nem akar konlfliktust (szó szerint ezt mond és használj fenyegető szavakat) akkor ne hívja fel.

Ha ennek ellenére felhívja, akkor én az úgy venném h semmibe veszi az én kérésemet, innentől fogva nem kívánatos személlyé válna és kiraknám őt is.

F/27

2015. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*NE használj
2015. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!