Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Faluba költözés gyerekkel,egy...

Faluba költözés gyerekkel,egy házért?

Figyelt kérdés
Kis városban élünk de itt azért minden van. Sportolási lehetőség,strand néha még ezt is kevésnek látjuk.Lehetőségem lenne el költözni messze egy faluba egy nenihez aki a házát ránk iratná.Egy coop bolt van a faluban.6 évesemnek itt vannak a barátai,szeretne sportolni.Azt mondják nagy lehetőség, amit tudok a mai világban nagy kincs egy ház, de a gyerek fejlődése is az. Mit fog ott csinálni, egy normális játszótér nincs.Most nagymamámmal élünk neki is kell a gondoskodás.Nagyon nehéz mert úgy vagyok be állítva mint egy önző ember ha nem fogadom el nem teszem meg a gyerekemért.De épp a gyerekemre gondolok hogy hogy bírná ott. Az apja és a párja is ott élnek, jó a kapcsolatunk.Ők találták ezt.Ennyi a pozitívum és persze a ház. De amikor látogatóban vagyunk akkor is alig várja a gyerek hogy haza menjünk úgy unja magát ott. Szóval tényleg áldozzam fel magam? Megéri? A gyereknek jót tenne? Teljesen tanácstalan vagyok.Segitő hozzászólásokat szívesen fogadok. Mi a véleményetek?

2022. aug. 25. 04:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Ebben nem lehet tanácsot adni. Milyen ott az iskola, milyen távolságra van a mostani otthonotoktól, stb. Neked milyen munkalehetőségek vannak, orvos, stb. milyen távolságra van.


Neked van-e párod? Nem lennél-e te is ott elásva?

Milyen a környék? Ez falu, község, város?


Tehát csak kérdésekkel tud az ember segíteni, amire neked kell megválaszolnod magadnak.

2022. aug. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%

Isten őrizzen, maradj csak ahol vagy.

Költözne a fene a világ végére, és ez nem önzőség.

Csak az exed akarja magához közelebb vinni a gyereket, de jöjjön csak látogatni ő továbbra is, ha látni akarja.

2022. aug. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Bárcsak az én szüleimben is lett volna annyi önzetlenség, hogy felteszik maguknak ezt a kérdést annakidején. Négyéves koromban döntöttek úgy, hogy vidékre költöznek. A faluban nőttem fel, a falusi ált. isk.-ba jártam, és a mai napig bánom, hogy így alakult. Az ilyen kis nyomortelepeken semmi sincs, se sport, se zeneiskola, se tánc (max. néptánc...). Se színház, se uszoda. Úgy érzem, egy csomó mindenről lemaradtam emiatt, pedig lett volna hozzá affinitásom.

Ha jót akarsz a gyerekednek, kérlek, maradj a városban, ahol van az érdeklődési köreinek megfelelő foglalkozásokra lehetőség, ami kinyitja az ertelmét, nemesíti a lelkét. Később egy falusi mentalitásból sokkal nehezebb kitörni.

2022. aug. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Első egy falu,ami 2,5 óra az otthonomtól.Nincs párom.A legközelebbi városka 25 perc.A többieknek is nagyon köszönöm a választ.Nagyon megnyugodott a lelkem.Aludni sem tudom napok óta annyira örlődtem.Köszönöm a megerősítést. Örök hálám
2022. aug. 25. 06:03
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Ismerek olyanokat, akik faluba költöztek, mindentől távol... Az elsős gyerek a nehéz iskolatáskával minden hétköznap reggel vonatozik az iskolába stb... A helyi iskolába azért nem akarják járatni, mert tudják: nem lenne jövője ott, valamint a híre nem jó.
2022. aug. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%

A férjed ravasz!

Azt akarja, hogy ne kelljen utazgatnia a fiához.

Párra ott sosem találnál.

Aztán mi a biztosíték, hogy a néni nem gondolja meg magát, te meg feladnád a teljes egzisztenciádat, elásnád a fiadat, magadat is a faluban.

Hol lenne munkád?!


Tudod, mi lenne?!

Te bejárnál a városba dolgozni, a fiad meg maradna sz apjával, mert addig ők vigyáznának rá. Ellened nevelnék!

ESZEDBE SE JUSSON!

Tönkretennéd mindkettőtök életét.

Ha közelebb akar lenni a fiához, költözzön ő a városba.

Micsoda alattomos, ravasz ötlet?!

Ne hagyd magad!

Mit kezdenél falun a házzal?! Ott mindig javítani kell, kertet ápolji, hol a tető, hol a kerítés. Kik lennének a gyerek társai?!


Eszedbe ne jusson!

2022. aug. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Aztán a gyerek cigánypurdékkal járna egy osztályba?!
2022. aug. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%
Azt hittem, 5-10 km, de ilyen messze menne a fene. Háza annak legyen, akinek sok pénze van, fenn kell tartani, plusz mindig!! költeni kell rá. Ja és autó nélkül nem lehet falun élni, felénk pl. 5 után nincs busz. Vasárnap egy el a városba és egy vissza. Menne a fene a helyedben oda ki a pokolba.
2022. aug. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
98%
Budapest belvarosabol koltoztem falura, és imádom. DE 6 km-re megyeszékhely, 45 km-re Budapest, vasút, autópálya lehajtó van a falunkba. Szóval nagyon nem mindegy milyen falu, a te helyedben én se koltoznék.
2022. aug. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Te szereted a kisvárosi életet, a gyerek is ehhez szokott hozzá. Van hol laknotok. Te amúgy nem dolgozol, hogy csak így beleférne egy költözés? Na meg a nagymamát is, ha jól értem te ápolod.

Falun is lehet jó - csak nem nektek. Egy akármilyen falusi ház nem olyan nagy érték ám. Gondolom hallottál a rezsicsökkentés-változasról is - ki tudja milyen rezsije van egy ilyen háznak. Lehet fatüzelés van - te fogod hasítani a fát?

Na most az öreg nénik nem arról híresek, hogy az elmúlt 15 évben bármit is korszerűsítettek volna a házon, amúgy lehet, hogy nem is tartanád komfortosnak.

Szóval nem, ez nem egy bomba ajánlat + ti teljesen jól érzitek magatokat ott ahol vagytok!

Nekem amúgy az is inkább elvenné a kedvem, hogy egy faluba költözzek az exemmel...

2022. aug. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!