Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hirdetésekben miért írják...

Hirdetésekben miért írják kiadó albérletekhez, hogy gyerekkel nem költözhető?

Figyelt kérdés

"Gyerekkel és háziállattal NEM költözhető!"

Hogy lehet egy kalap alá venni egy gyereket és egy háziállatot? Mi baja származhat egy gyerekes bérlőből a tulajnak?


A háziállatot megértem, mert valaki esetleg allergiás a szőrére stb.



2021. júl. 12. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
N3m akar összefirkált falat, összepisilt szőnyegpadlót, stb
2021. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
87%
Gyerekeseket sokkal nehezebb kirakni, ha pl rendszeresen elmarad a lakbér vagy a rezsi, és sokan ezért nem vállalják be.
2021. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Mi például azért nem szeretnénk gyerekes bérlőt, mert ha nem tud fizetni, akkor hiába a közjegyzői szerződés, ha nincs szívünk kirakni az utcára.


Volt már olyan albérlőnk, akit három hónap után rakattunk ki, szerintem egy kisgyerekes családot az életben nem költöztetnénk ki.


Állatot azért nem szeretnénk, mert annyira lelakja a lakást sokszor, hogy utána nem tudod ugyanannyiért kiadni, mint előtte.

2021. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Metionin ***** válasza:
86%
Plusz gyerekkel nem tud olyan egyszerűen kirakni. A gyerek sokaknál egyfajta ütőkártya ilyen helyzetben. A háziállat még egy fokkal "biztonságosabb" ilyen szempontból, örül a bérlő ha kisállatbarát lakást talál és megbecsüli. A gyerekesek meg tényleg sokszor arra építenek, hogy úgysem rakják ki a gyerek miatt (tisztelet a kivételnek persze, de az is tény, hogy albiba leszülni nem egy megfontolt ötlet alapból sem).
2021. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

"Hogy lehet egy kalap alá venni egy gyereket és egy háziállatot?"


Ki vette egy kalap alá? Attól hogy egy mondatban fogalamzta meg ezt a két kritériumot, még semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2021. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
5: na igen... Ha én azt mondom, hogy nem szeretem a sertéshúst meg a pálinkát, ezzel nem veszem egy kalap alá a kettőt. :))))
2021. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

"Hogy lehet egy kalap alá venni egy gyereket és egy háziállatot?"


Nem értem hogy jött, hogy egy kalap alá lennének véve.

Nyilván mindkettőt más-más (érthető) okból nem szeretik az ingatlanban látni.


Sajnos ahogy írják a gyerekeseket adott esetben nehezebb kirakni. Nyilván nem erről kell szóljon a dolog, de attól még reális veszélye van, hogy vissza élnek vele.


Másrészt egy gyerek is képes amortizálni, rongálni. Vagy csak elég, ha az őrületbe kergeti a szomszédokat mert egész nap rohangál le-fel.

2021. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

"Hogy lehet egy kalap alá venni egy gyereket és egy háziállatot?"


Úgy, hogy mind a kettő össze tudja pisálni és szarni a pl. a padlószőnyeget.

2021. júl. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Van egy kutyám és 2 gyerekem, nem a kutya miatt kell most festettnem, nem a kutya rángatja a kilincset stb. Az én gyerekeim, a saját házam, bevállaltam. Ha kiadnék egy ingatlant, na akkor ezt nem szeretném.
2021. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem. Az tényleg eszembe se jutott volna, hogy nehezebb kirakni.


Viszont erősen kétlem, hogy egyesek szavaival élve "összeszarja, pisálja" a padlót, ez esetleg lehet csecsemőkre igaz, ha nagyon nem figyelnek rájuk.

Egy kisiskolás már nem fog ilyet csinálni.


Egyébként nincs gyerekem, egyedül költöznék, de rettentő sok hirdetésben belefutottam ebbe, és ötletem se volt, hogy ez kit zavarhat.

2021. júl. 13. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!