Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 2 lánnyal lakok még az albérle...

2 lánnyal lakok még az albérletben, az egyik nagyon barátságos mondta mehetünk néha valamerre vagy ilyenek, a másik kb köszönésen kívül ( de még azt se hallom amúgy megmondom őszintén) semmit nem beszélget velem. Nektek tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ha ki is megyek akkor is még furán érzem magam, alapból már fura hogy mindig mos állandóan meg takarít, olyan mintha azt hinné hogy ő lakik csak itt, valamikor mondott olyat is hogy ő kivette volna ezt a szobát, meg hogy volt egy olyan kijelentése is hogy 2 hónapig maga volt what the fuckxd vagy pl ő meg se kérdez engem (legtöbbször én vagyok itthon a másik lakótárssal még nem igazán volt így együtt) hogy feljöhet e valaki random este 9kor ideállította a paliját, na de mindegyis ő másabb az már biztos...a másik már azért szimpi mert van kommunikáció ez meg alapból ha kérdeztem valamit már furán válaszolt meg néha elég hangos és csapkodja az ajtót csak nem az a terve hogy mindenkit kipateroljon innen, mert engem nem fog tudni ha jól tudom elég régóta már itt lakik meg ezt is mondta h nem kéne már lakótársakkal laknia akkor miért nem költözik össze a barátjával azt nem értem 6 hónapja egyutt vannak plusz amugy 25 éves
2022. aug. 26. 19:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a konkret kerdesed?
2022. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nemigazán van itthon, de amúgy laktam már lakótársakkal idegenekkel és hát velük is csak a baj volt
2022. aug. 26. 19:24
 3/17 A kérdező kommentje:
nektek mi a vélemény
2022. aug. 26. 19:24
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Most társalgó nőt keresel vagy lakótársat? Attól, hogy egy lakást béreltek, nem lesztek barátok és nem is kell annak lennetek. A legtöbb embernek ez egy kényszer. Jó lenne, ha nem lennél még te is a nyakán
2022. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Aki barátságos, vele barátkozz és ne az érdekeljen: "a másik miért nem ilyen?"

Lehet hogy a másik magánakvaló. Ha nem barátkozik, nem kell eröltetni.

2022. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

A lakótársi viszony nem arról szól hogy puszipajtások legyetek. Ha ez kell, akkor költözz össze a barátaiddal.


Az még simán belefér ha köszön, de amúgy nem keresi veletek a kapcsolatot, és az sem rossz dolog, ha takarít. Hidd el, hogy rosszabb lenne ha a mosogatóban rohadna hetekig a csetrese.


Nyilván nem tudom milyen vele élni, de ennyi alapján nem tűnik olyan szörnyűnek; a haverkodás hiánya nem jelent egyet azzal, hogy huuu ő aztán biztos hogy gyűlöl téged, és el akar üldözni az albiból. Csak simán közönyös, éli az életét.


A pasijával kapcsolatban meg beszélhettek vele, nem kell szégyenlősnek lenni. Megmondjátok, hogy "hé, figyi, szerintem mindenkinek úgy a legjobb, ha előre szólunk, ha felhivunk ide valakit, szóval legyszi jelezd ha jön a párod. mi is ezt fogjuk csinálni."

Ennyi.


Persze lehet hogy több is van a dolog mögött mint amit leirtal, de ennyi alapján pont hogy úgy tűnik hogy lassan ti fogjátok kibeszélni/fúrni a csajt csak azért, mert nem akar veletek pizsipartizni, körmöt festeni, és fiúkról dumcsizni.

2022. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Nekem az a véleményem, hogy tanulj meg fogalmazni, meg a központozást használni, mert így egy értelmetlen katyvasz, amit írsz. Talán azért nem kommunikál veled, mert neked ezen a téren komoly hiányosságaid vannak. Amúgy meg lakótárs, nem barát vagy haver, ezt nem lehet kikényszeríteni.
2022. aug. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1. értelmetlen, amit írsz

2. miért kéne bárkinek bartákozni a lakótársával?! :D

2022. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Nekem erről picit más a véleményem. Nekem is volt már pár lakótársam és szobatársam is, mindegyikükkel ismeretlenül költöztünk össze. Mivel idegenek vagyunk és semmit nem tudunk a másikról, egyértelműen nem lehet azzal tervezni, hogy majd milyen jó barátok leszünk stb. és nem is ez a cél. Viszont szerintem a normális együttéléshez kell a kommunikáció, a kompromisszum, az alkalmazkodás, a nyitottság és nekem ez nem az ajtó csapkodás meg a negatív megjegyzések kategória… Megértem, ha valaki szívesebben lakna egyedül, de ha valamilyen okból ez nem kivitelezhető, arról nem a lakótársa tehet és nem is kell rajta leverni. El kellene fogadnia a helyzetet és ugyanúgy alkalmazkodni hozzátok, ugyanúgy tisztelettel bánni veletek, ugyanúgy kommunikálni veletek stb., mert ti is ott éltek. Én erre mindenképpen felhívnám a figyelmét, pl. kezdve azzal, hogy szóljon, ha valakit fel szeretne vinni. Nem kell összebarátkozni, de azt gondolom ez a minimum. Nekem is volt ilyen lakótársam, aki úgy csinált mintha egyedül lakna, általában nem is köszönt, semmit nem lehetett vele normálisan megbeszélni (azért vannak közösen intézendő ügyek), semmiben sem volt hajlandó hozzám alkalmazkodni, magában morgolódott, telefonon szidott az anyjának mindenféle hülyeség miatt stb. pokol volt vele lakni. Én emiatt át tudom ezt érezni.
2022. aug. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát igen. Mert a másik is azt mondja hogy ja szól ő is hogy figyi jönne fel valaki ez meg nem 😃
2022. aug. 27. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!