Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 16 évesen élhetek-e egyedül?...

16 évesen élhetek-e egyedül? Bővebben ment!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdődik a suli… És az új sulim 40 kilométerre van tőlem. Naponta kellene buszozni, hatkor kelni, stb. A szitu az, hogy a szüleimnek van egy lakásuk amit az ég világon senki sem használ, ránk maradt. A sulitól a lakás 10 percre van kb gyalog és szeretnék oda költözni. Tehát hogy hétközben amikor suli van ott lenni a lakásban egyedül, hétvégén pedig otthon falun. Pénzt a szüleim adnának meg mindent biztosítanának amit tudnak. Ezt így szabad? Nem szeretnék semmi törvényelleneset tenni ezért kérdezlek titeket! Szüleimmel még nem beszéltem erről..
2022. szept. 3. 02:51
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Ezzel semmi szabályellenest nem követsz el. Szerintem megoldható.
2022. szept. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
28%

Vannak olyan törvények hogy tíz év alatt például nem lehet gyereket egyedül hagyni. Ez a miről írsz jóval több egyedül hagyásnál ugyanakkor jóval magasabb korban vagy. Nem tudok róla hogy lenne 10 év fölött ilyen törvény ugyanakkor sokat számít az hogy 16 év be lett-e töltve vagy csak később történik meg. Ugyanis egy nagy választóvonal a 16 év és afölött már sok minden olyat lehet amit alatta még nem.


Viszont én nem lennék rest egy ingyenes jogsegélyszolgálatot igénybe venni egy ilyen kérdéssel. Az hogy felmerül benned jó jel hogy elég érett vagy ehhez ugyanakkor a betű szerinti törvényt is jó betartani.


Történhet bármi apróság ugyanis, tipikusan olyan dolgok amik bárkivel megtörténhetnek, de nem mindegy hogy olyannal történik meg ez aki minden törvényt szabályt betart vagy egy olyannal aki esetleg nem...

2022. szept. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők belegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll. A kérelmet a tizenhatodik életévét betöltött gyermek, a szülői felügyeletet gyakorló szülő, vagy a gyermeket személyesen gondozó és nevelő, vagy a gyermek gondozását, nevelését vállalni szándékozó személy terjesztheti elő."


További részletek itt: [link]

2022. szept. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szülők engedélyével, támogatásával történik, saját lakásban, egész nyugodtan. Nyilván időnként ellenőriznenek is, semmi törvénytelen nincs ebben.

Sok sikert kívánok hozzá! :)

2022. szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Oké hogy itt van szülői engedély de jobb szerintem gondoskodni ennek az azonnali igazolhatóságáról.


Nem kell feltetlenul valami balhéra gondolni De ha vannak jóakaratú szomszédok akik feljelentenek egy egy dologért (csak azért mert ki figyelik hogy itt egy gyerek állandó jelleggel egyedül lakik) akkor azért nem árt ha jogilag rendezve van

, Pl. Van egy "hivatalos" papír erről a szülőktől.


Értem azt a hivatalos alatt hogy szerepel a papíron a dátum a törvény által előírt személyes adatok nem tudom hogy kell e két tanú vagy sem a lényeg hogy ha valaki rosszakaratú szomszéd csinál bele egy rendőrségi vagy gyámhatósági vagy egyéb ügyet akkor a kiérkező a hatóság a papírokat megnézve azt mondja hogy itt minden rendben van, és csak a hitelességét esetleg a valóságtartalmát ellenőrzik.


Nem mindegy hogy ez történik vagy pedig el kell kezdenünk nyomozni az alapoktol.

2022. szept. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!