Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Nem repültem még egyedül és...

Nem repültem még egyedül és amúgy sem sokat, hogy van a jegyintézés? (bővebbent lent)

Figyelt kérdés
Szal arra vagyok kíváncsi,hogy neten megkeresem a repjegyet, amire szükségem van. Gondolom bankszámláról kifizetem, és utána ki kell nyomtatnom? a igen,akkor elég normál papírra? Vagy ez hogy megy?
2014. okt. 6. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik társasággal utaznál?
2014. okt. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Társaságfüggő dolog, mindegyiknél leírják az oldalukon hogyan kell csinálni.


Wizzairnél és Ryanairnél pl. megveszed, az utazás előtt pár nappal becsekkolsz a járatra a személyi igazolványod adatainak megadásával, aztán kinyomtatod otthon a beszállókártyát és azzal mész a reptérre a biztonsági ellenőrzéshez.


Norwegian-nél vagy AirBaltic-nál van mobil becsekkolás is, ez azt jelenti, hogy okostelefon segítségével ugyanígy megadod az adatokat, kapsz egy dokumentumot a telóra és azt mutatod be a biztonsági ellenőrzésnél.



Ezek mind fapados társaságok voltak. Nemzeti társaságoknál pl. British Airways, KLM, reptéri becsekkolás van, vagy hamarabb kimész a reptérre és beállsz a járatodnak megfelelő csekkolósorba, vagy a reptéri csekkolóautomatával csekkolsz be, amennyiben szerepel az automatán a társaságod.


Az először felsorolt fapados társaságoknál is van lehetőség reptéri becsekkolásra, csak ezek különdíjat számolnak fel érte.



A beszállókártya kinyomtatása elég normális A4-es fénymásolópapírra, arra vigyázz, hogy ne csökkentett, nagyított vagy egyéb torz formában nyomtasd ki, és a kártyán szereplő vonalkód vagy QR-kód is normálisan rá legyen nyomtatódva a lapra.

2014. okt. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. WizzAirrel mennék Londonba, onnan pedig egy másikkal tovább Edinburghba.
2014. okt. 7. 12:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és ha WizzAirrel indulok,ahogy mondtam, akkor csak neten vehetem meg a jegyet, vagy a ferihegyi reptéren is lehet?
2014. okt. 7. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a neten veheted. Fizethetsz érte átutalással vagy bankkártyával is.
2014. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem. És a gép indulása előtt minimum mennyivel kell ott lennem?

Mert néhány éve mikor repültem, akkor úgy volt,h (osztálykirándulás volt) kb. 2 órával indulás előtt már Ferihegyen voltunk, beadtuk a bőröndöket, beszállókártyát felmutattuk, aztán kivittek a géphez.

2014. okt. 7. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha csak kézipoggyászod van, akkor 1 órával indulás előtt elég ha kiérsz.


Ha van feladott poggyászod is, akkor inkább 2 órával indulás előtt legyél kint, mert azzal sorba kell állni a check-in pultnál, hogy feladd, hiába már online becsekkoltál és az több idő.

2014. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!