Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem erzitek veszelyben magatok...

Nem erzitek veszelyben magatokat Budapesten a sok elektromos rollerral szaguldozo embertol a jardan?

Figyelt kérdés

Nem csengetnek ,ha elmennek mellettem,leallni nem tudnak. Lattam mar sok esest a jarda elott,mert nem mukodik egy csomo rolleren a fek.

A jardan meg akartam neznj egy kirakatit es majdnem elutott egy rolleres.


Hogy engedhetnek ilyen eletveszelyes dolgot jardan?


Meg amikor a haz electeszik ,az uveg kirakat ele,haeldol,kitori az uveget es a lakok fizetik meg. Pofatlansagnak erezzuk sokat ezeket.


Illetve a jarda kozepen eldolt rolleris eletveszelyes lehet ,h valaki atesik rajta vagy amikor a bicikliuton van eldolve . Illetve amikor sok roller elfoglalja a jarda nagy reszet.


Vagy amikor a buszmegalloba pakoljak oket,az is felhaborito.



#A befektetok gatlastalan uzleti nyereszkedese mas egeszsege kockaztatasaval #Felelosseg elharitasa #Katasztrofavedelem ugye #A ceg mukodesi engedelyenek bevonasa #Emberelet veszelyeztetese,
2022. szept. 8. 17:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Uff. Igen.
2022. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

Budapesti látássérült vagyok, alapvetően nehezemre esik a biztonságos közlekedés.De persze botot még nem használok, úgyhogy kívülről egyáltalán nem látszik rajtam.

De még soha a büdös életben nem kerültem olyan helyzetbe, hogy majdnem felbukjak egy eldőlt rollerben. Nagyjából másfél méter a biztonságos látótávolságom, de még ez is bőven elég ahhoz, hogy észrevegyek egy akkora tárgyat magam előtt.

És elütni sem akartak még soha. Igaz, sosem megyek bicikliúton, és ha jádán megyek, akkor sem közpéen, hanem jobboldalt, így sosem okozott sem rollereseknek, sem bicikliseknek, sem futóknak, sem senkinek, hogy elmenjen mellettem anélkül, hogy az elütés veszélye fennálna.

2022. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%

De. Szerintem is felháborító. Én emellett a zebrán átcikázó bicikliseket is utálom, amikor nem lehet tudni, hogy merre kerüljem, jobbra vagy balra óhajt-e a bicikliről való leszállás nélkül átsuhanni a gyalogátkelőn.

A látássérült "kolléga" bizonyára nem akart még soha megnézni egy kirakatot vagy bemenni egy házba, ahhoz ugyanis manapság ugyanúgy körül kell nézni, mintha az úttestre lépnél le.

2022. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Na megint egy "szidjuk a bicajosokat-rollereseket-deszkásokat" típusú provó kérdés...
2022. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
26%
3# Szerintem meg te vagy az a tipikusan idegesítő gyalogos, aki mikor szembe jön neki valaki, akkor ahelyett hogy egyenletesen, nyugodtan haladna a saját útvonalán tovább, az utolsó pillanatban nekiáll izgága módon cikkcakban pattogni amivel minimum 1 gyalogos útját keresztezed - gátolod, evvel roppant zavaró és komikus helyzetet teremtve 😅
2022. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
3as, igazad van, még soha nem néztem meg egyetlen kirakatot sem, és főleg nem mentem még be épületekbe soha. 20 éve egyszer kimentem az utcára, azóta nem mentem be sehova.
2022. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
A járda a gyalogosoké. Súlyos pénzbírságot a rolleresekre, bringásokra, ha a járdán mennek.
2022. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

7: sajnos nincs igazad!


A normál roller "játék" kategória, így a járdán KELL menni vele.

Az elektromos rollerre meg még nincs konkrét szabályozás, tehát nincs mi alapján büntetni őket...

2022. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
15%
7, oké, de akkor legyen MINDENHOL bicikliút. És persze pénzbírság a gylaogosoknak, ha azon mennek, hisz ez is jó szokás azért..
2022. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

Jogos, #9! :-)


Nem tagadva azt, hogy vannak idétlen bringások is, azért jó lenne ha a gyalogosok se gondolnák azt, hogy bárhol mehetnek...


Tök egymás mellett megy a kerékpárút és a járda egy csomó helyen. Nem a vonallal elválasztott, hanem amikor van közte fél méter fűsáv.


Na hol kolbászolnak a gyalogbékák? Na persze, hogy a bringaúton... És fel vannak háborodva, ha lecsengetik őket. Kismamák egymás mellett hárman, a nyuszimotoros bölcsiseket ott terelgetik a bringaúton.... Holott a járda ott van egy lépésre..

GRRRR

2022. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!