Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szigetelt panel lakásban...

Szigetelt panel lakásban élek, jelenleg a lakásban 24 fok van. Erre csütörtökön lakógyűlés lesz arról, hogy felkapcsoltassuk a fűtést. Mi a baj a 24 fokkal mégis?

Figyelt kérdés
2022. szept. 21. 10:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%

Nah tobbek kozott ezert is koltoztem el a panelbol mert elegem volt h 25 fokban megrohadok telen ha szelloztettem akkor a cigifust szallt be az ablakokon.


Most mar kertes hazban annyi fok van ,amennyit en szeretnek🥰😍☺.

2022. szept. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a távhősöket egyelőre békén hagyták, így nekik teljesen mindegy."

Már ne is haragudj, de miért lenne mindegy? Távhős lakásban élek, igaz, a miénk nem szigetelt, de például a magasabb emeleteken dől a meleg, míg a földszinten fáznak, én idén először fogom tudni szabályozni, mert meglépte végre a ház, hogy legalább a fűtést koszerűsítsék, ha már egyben nem sikerült évek óta. Én lejjebb tekertem volna eddig is, ha lehetett volna, mert nekem meg melegem van, nem tudok 25°C-ban aludni, ablakot kellett nyitnom télen is éjszakára.

Kérdező, hanyadik emeleten laksz? Amúgy pont azért menj el szavazni, mert képviselned kell magad, hogy ha szerinted még nem indokolt fűteni (amúgy még jön vissza meleg az előrejelzések szerint).

2022. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
31%

"Elméletileg a szigeteléssel együtt szokták, nálunk is így van."


Most már lehet, de ha régebben csinálták, nem biztos, például a szüleimnél sincs egyedi mérő, csak lehet szabályozni a hőfokot, most lehet, hogy lesz beszerelve utólag a korábban felújított panelházakba is.

2022. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
33%
haverom Avasi lakótelepen él 3. emeleti legfelső lakásban, télen is huszonplusz fokok vannak nála úgy hogy a fűtés be sincs lőve, ilyeneknek jó télen
2022. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

#20:

Miért vihogsz mindenen, mint egy csimpánz?

2022. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
12%

Keleti fekvésű szobám van (igen, csak egy szoba, ezért csukva van az ajtó), hajnalban, mielőtt elindultam volna 3-kor, kiszellőztettem a 6 fokban, délután 14 fokba értem haza. Engem nem érdekel a fűtés, van hősugárzóm, de akinek nincs, vagy bármi miatt nem engedheti meg magának, annak ne kelljen már 14 fokban léteznie OTTHON.

Szintén szigetelt panel, új ablakokkal. De az egyik falam üveg, egy erkély.

2022. szept. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Hányadik emeleten laksz???

Nagy eltérések lehetnek az alsó emeletek és a felsők között. Amíg lent az elsőn-másodikon fáznak 18-19 fokban, alulról hűti őket az állandó bejárati ajtó nyitogatás és a hideg közlekedő folyosó, addig simán lehet 23 fok a hatodikon-hetediken vagy 24-25 fok a nyolcadiktól felfelé, mert a többi lakás melege felfelé száll. A főzés, fürdés során keletkező hő is.

2022. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
63%
26-os vagyok, én a hetediken lakok. Baszott hideg van most is.
2022. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Na, megvolt a lakógyűlés? Egyébként nálunk beindították a fűtést, de nem erősen, nincs az a fullasztó hőség. 9. emeleten lakom, pont tegnap néztem rá a hőmérőkre, a konyhában 25, a szobákban 23 °C volt este, tavaly ennél melegebb volt, mikor még nem tudtam szabályozni, csak az egyik szobában tekertem le 1 fokozatot. Melegebb amúgy most nem is kell, mára 19 °C-os időjárás előrejelzést láttam, hétvégére és a következő hétre is 18-23 °C-okat ígérnek, ez még nem hideg.

Ha lehet a központit szabályozni a házban (nálunk így csinálták meg), akkor tudnak állítani azon is, hogy mennyire fűtsenek.

2022. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!