Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban a lakógyűlés...

Társasházban a lakógyűlés helyszíne hogyan dönhető el? Létezik hogy olyat szavaznak meg ami másnak nem jó?

Figyelt kérdés

Kitalálta a szomszéd nyanya, hogy mivel 15-en leszünk a gyűlésen (a többiek nem jönnek el, ezt írásban is jelezték) ezért legyen nála tartva. A közös képviselő meg a többiek ezt örömmel fogadták, mindenki emailben megírta hogy beleegyezik. Kivéve én, aki jeleztem hogy semleges helyhez ragaszkodnék mivel a gyűlésen pont az említett nyanyával való konfliktusunk lesz a fő téma! Elzárja a lift ajtaját tőlünk, szándékosan zajong éjszaka a tv-vel, “véletlenül” odapiszkít a kutyája az ajtónk elé. A konfliktus forrása az, hogy ráígértünk vásárláskor a fia ajánlatára. Utólag derült ki hogy egybe akarták nyitni a lakásokat és mi ezt megakadályoztuk.

Nem lehet vele beszélni, rendszeresen keresztbetesz nekünk.

Már most jelezte hogy mi nem mehetünk be a lakásába, mert nem lát minket szivesen és ha mégis odamegyünk a fiával fog kidobatni minket. Írtam a képviselőnek, de csak legyint rá, szerinte jöjjünk csak el.

Nem találtam hivatalos írást arról hogy mi alapján kell a lakógyűlés helyszínét kiválasztni és hogy többségi szavazással kizárható-e így valaki?


2018. márc. 21. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem szereltess fel egy kamerát, akkor felveszi a vén banya szemétkedéseit, és megfenyegetheted perrel. :)


Vagy hívd meg a lakóközösséget magadhoz!

Van bizonyíték arról, hogy azt ígérte kirak? Ha nincs, akkor menj el a gyűlésre, jogod van ott lenni, mivel meghívta magához a gyűlést a szipirtyó, így közvetetten téged is meghívott, akár tetszik neki, akár nem.

Ha van a kitiltásról bizonyíték, akkor azt mutasd a képviselőnek, ha arra sem lép, én lehet pereskednék. Legalábbis én nem hagynám, hogy velem bárki szívózzon.

Apámék ugyanígy jártak, és jé, sem a nagyim, sem apám nem szívózik az új lakóval. Kereslet-kínálat elv. Aki többet fizet, az kapja. Ha ezt nem látja át, elég hülye némber lehet a szomszédod.

2018. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályozza törvény a közgyűlés helyszínét. A közös képviselőnek lenne módja máshova szervezni. A szomszéd be fog engedni, mivel közgyűlés. Csak veled van összeveszve vagy az egész házzal? Ha csak veled, az nem közgyűlési ügy. A lift ajtaját hogy a fenébe tudja elzárni?
2018. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Velünk van csak összeveszve az említett okok miatt. A lift ajtaja elé huzatja a fiával nem éppen könnyű nagyméretű növénycserepeket. Amikor kérdőre vonjuk azzal jön hogy viszik őket lemosni az udvarra vagy éppen felhozták őket de a fia most nem ér rá a helyükre vinni. Ilyenkor ottmarad 1-2 napig is. Az ajtót nem lehet kinyitni, meg beszállni sem. Amíg el nem húzom, de elegem van. Természetes a nyanya nem jár sehova, így neki nem probléma.

Legközelebb feljelentem! Ezért is akarjuk a gyűlésen mindenki előtt megtárgyalni ezt. Persze a nyanya megtudta, azért is lépett

2018. márc. 21. 16:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedési utakat elzárni tűzrendészetileg tilos. Fenyegesd meg a tűzoltósággal, akik meg is büntethetik. De én simán az ő ajtaja elé halmoznám vissza a növényeit.
2018. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az udvaron tartották. Tök családias esemény volt... Ettöl a kérdéstől hiányozni kezdett az a József körúti lakó közösség :/
2018. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!