Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy tudnám elérni, hogy a...

Hogy tudnám elérni, hogy a lakógyűlésen megjelenjenek a fiatalabbak is, hogy egy fontosabb ügyben érdemi döntés szülessen?

Figyelt kérdés

Konkrétan szeretném elérni, hogy a közgyűlés hozzájáruljon, hogy klímát telepítsek. Sajnos nincs erkélyem, így csak a homlokzaton lehetne a kültéri egység, de egy 6 éves közgyűlési határozat szerint senki semmit sem rakhat oda. És sajnos mindig kudarcba fulladt, mikor ennek a módosításáról szavaztak a kérésemre. 98%-ban nyugdíjasok vannak mindig... Amúgy városkép-védelmi előírások erre az utcára ezzel kapcsolatban NEM érvényesek.

-Vissza kell vonni ezt a 2016-os határozatot

-Szavazásra kell bocsájtani a kültéri egységem témáját.


Alattam-felettem fiatalok laknak, őket nem zavarná de a gyűlésre 'asznak eljönni.



2022. ápr. 12. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs városképvédelmi előírás, akkor itt indokolatlan érdeksérelem forog fenn, szóval jogilag támadható. És egy közgyűlés nem mindenható, nem írhat felül bizonyos hatályos jogszabályokat.
2022. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Ahogy az #1-es írja, pereld be a nyugdíjasokat és meg tudod szerezni a lakásukat.
2022. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
:D nem a nyugdíjasokat kell perelni, csak a döntést kell megtámadni. Egyre rendszeresebbek a 40 fokok és egy társas házi élet egymás dolgainak a tolerálásáról is szól. Egy sor szempontot figyelembe kell venni. A mindent tiltunk minden, csak nem a békés egymás mellett élést segítő intézkedés.
2022. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

#3

PEdig a nyugdíjasok beperelése sokkal viccesebbnek hangzik. :D


"A mindent tiltunk minden, csak nem a békés egymás mellett élést segítő intézkedés."

Persze, de nagyon magyaros megoldás :D

2022. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

Konkretan mi a gond? Minden szomszed kell szavazzon, vagy az oregek mind ellene vannak?

Nincs mit csinalj.

5 ev alatt 3 gyulesen voltam, mikor az kozvetlenul erintett. A tobbi nem erdekel, berlokent meg nem is akarnek beleszolni semmibe.

2022. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5: Minden szomszéd hozzájárulna, de van egy érvényben lévő határozat, hogy NEM lehet olyan sem. Kategorikus tiltás van érvényben. Először ezt kell visszavonni, UTÁNA jöhetnek a szomszédok szavazni.


De amíg csak nyugdíjasok lesznek a gyűlésen esély sem lesz rá. Max ha valaki érintett lesz, mert nem fogja bírni a szaunát.


1: hogyan nézne ezt ki? Vagy keresek egy ügyvédet, és ő vágni fogja a témát?

2022. ápr. 12. 11:27
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Legyen online a közgyűlés, amíg személyesen kell elmennem otthonról egy gyalog 10 percre lévő intézménybe azért, hogy hallgassam az értelmetlen dolgokat, addig nem fogok közgyűlésen megjelenni fiatalként.
2022. ápr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem ha papíron a többség aláírja akkor lehet.

Nem vagyok ügyvéd de beleegyező aláírás gyűjtését szerintem nem lehet betiltani.

De a legjobb ha rászánsz pár-ezret és megkérdezel egyet.

Amúgy meg ha azt szeretnéd hogy elmenjenek csöngess be egyenként mindenkihez egy üveg jobb-féle borral és/vagy sütivel és kérd meg őket személyesen.

2022. ápr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Én sem jártam közgyűlésre... egyetlen egyszer voltam 6 év alatt, akkor is minden piszlicsáré szron ment a vita.


Na, azóta kösz nem.

2022. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 gabesz147 ***** válasza:

Nem olcsó, de ehhez semmi közük nem lesz a szomszédoknak:

(több találat is lesz, ha keresgélsz, ilyen fajta klímára.)


[link]

2022. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!