Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Kaposváron?

Milyen az élet Kaposváron?

Figyelt kérdés

2022. szept. 24. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Szar
2022. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem annyira szar :D

Tök jó méretű város, se nem túl nagy, se nem túl kicsit. Van minden is ami kell.

NÉhány dolog van ami problémás, például számítógép alkatrész, vagy kerékpár alkaztész beszerzése. De netről megoldható ez is. Szerencsére már minden sarkon van csomagautomata.

2022. szept. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Véleményem szuper kis élhető zöld város. Egyre inkább fejlődik, albérlet / ingatlan árak az országoshoz képest alacsonyabbak.(még)
2022. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Depresszív, savanyú emberek tömkelege
2022. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Urambátyám diktatúra rendszer uralkodik a városban.
2022. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ, hogy milyen szemszögből nézzük. Kikapcsolódási lehetőség a fiataloknak nem igazán van, maximum beülnek valahova berúgni meg duhajkodni esténként. A családosoknak már egy fokkal jobb mert vannak szép helyek ahol lehet sétálgatni, parkok stb, a város maga nagyon kicsi, otthonos és igyekeznek mindent lassacskán újítani, hogy rendezett legyen. Azért teljesen biztonságos helynek nem nevezném, de napközben rendben van. Az emberek a legtöbbször sajnos unottak, csendesek, a buszsofőrök sokszor mogorvák. Este 10 után felbukkannak a fura arcok, meg a nagyhangú fazonok, rajtuk kívül csak a munkából hazavánszorgó fáradt emberek vannak kint és a fiatalabbak jönnek maximum valamelyik bárból hazafele. Munkalehetőség szempontjából sajnos teljesen nulla, főleg a pályakezdőknek de sokszor a tapasztaltabbaknak is.

Étterem és szupermarket elég sok van. Gyerekem nincs, de akiknek igen azoktól jót hallottam az ovódákról, iskolákról is. Az egészségügyi ellátás az katasztrófa (bár az szerintem mostanság majdnem mindenhol). Mindent összevetve vannak negatív és pozitív dolgok is, de egy igazi megyeközponthoz képest inkább egy nagyobb faluhoz lehetne hasonlítani.

2022. okt. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó énis ott lakom

Ezekkel teljesen egyetértek

Semennyire nem adja vissza a megye központja szerepét

A helyi tömegközlekedés egy kalap kaka, egy pécsi fazon idejött és átvariálta az egész helyi busz járatokat

2022. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
rém
2023. júl. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem személy szerint nem jött be, ott voltam gimnazista, s mivel nem a közelben éltem, kollégistaként éltem a városban négy éven keresztül. Kaposvár unalmas, megyeszékhelynek kicsi, a helyi tömegközlekedés pedig katasztrófa, jobban jár az ember, ha inkább gyalogosan járja be a várost. Normális szórakozási, kikapcsolódási lehetőség nincs, az emberek többsége pedig megkeseredett, mogorva. Mondjuk nem csodálom, mivel elfogadható munkalehetőség sem adódik a környéken.

Ha teheted, inkább kerüld el messzire, de úgy alapjáraton az egész Dél-Dunántúlt (Tolna, Somogy és Baranya megye trió). Vas, Győr-Moson-Sopron, Pest megye egészen élhető, városok közül pedig szóba jöhet Székesfehérvár, Veszprém, Debrecen is. Szeged pedig hiába a szívem csücske, sajnos itt is elég nehéz állást találni. :(

2023. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!