Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Számvizsgáló Bizottság tagjain...

Számvizsgáló Bizottság tagjainak feladata a lakók elé tárni a számlákat, kifizetéseket, közgyűlés jegyzőkönyvet, munkálatokat, stb.?

Figyelt kérdés

Csak mert egy lakó szerint a közösképviselő azt mondta, hogy ezeket az SZVB tagoktól kérje. Szerintem nagyon nem feladata, sehol nem írnak a neten ilyet. Az SzB feladata tudtommal a közös képviselő házzal kapcsolatos kiadásainak a felülvizsgálata.


Ha tudtok légyszi törvényi hivatkozást illeszetek be. Én ilyet nem láttam sehol.



2022. szept. 30. 17:23
A kérdező szavazást indított:
SzVB feladata a lakók tájékoztatása mindenről IS
NEM
5 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

A közös képviselőnél van minden számla, ő kezeli a banki utalásokat, kifizetéseket a számvizsgáló ellenjegyzésével.

Tulajdonos időpontot kér betekintésre félfogadási idôben. A képviselő jelenlétében beletekinthet az összes számlába, kérdéseket tesz fel.

2022. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. okt. 2. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:
A kért törvényi hivatkozást megtalálod a társasházi törvényben, néhány mondat az egész.
2022. okt. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!