Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pesten mióta van ennyi hajlékt...

Pesten mióta van ennyi hajléktalan gyerek?

Figyelt kérdés

Ma voltam pár barátommal Pesten és többször is láttunk hajléktalannak kinéző, kéregető gyerekeket. Bementünk egy kajáldába is és oda is bejött egy és minden asztalhoz odament kaját kéregetni. Kb. 6 éves lehetett. Az egyik alkalommal pedig a Keletinél járkáltunk és ott is ott körözött egy szintén kb. ennyi idősnek kinéző kislány, aki mindenkihez odament kéregetni, ő nem is magyarul beszélt, hanem valami másik nyelven, talán románul vagy nem tudom.

Még nem láttam ilyet Pesten, pedig voltam jó párszor ott. Mióta vannak nálunk hajléktalan gyerekek? Ti tapasztaltatok hasonlót a napokban?


2022. okt. 8. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ők csak eszközök. Jobban lehet velük koldulni
2022. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A háború óta ukránból jönnek ide.
2022. okt. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten élek, Blaha környékén tehát sok "csodát" látok nap mint nap. Nem érzékelem, hogy több lenne.


Ma viszont láttam egy érdekes dolgot, egy angolul kéregető cigány nőt a New York café előtt, ami meg lepett, mert tipikus alacsony, kövér, 50-es nek kinéző, de amúgy 30-60 közötti harsány kéregető cigány nő volt és egészsen összeszedett mondatokat mondott angolul.


Meg persze, hogy ennyire célzottan utaznak a külföldiekre.

2022. okt. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Román koldusmaffia,és ami az egyes ír.Meg esetleg Ukránok is lehetnek.
2022. okt. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ténylegesen nem hajléktalanok mivel gyermek a törvény értelmében nem lakhat az utcán, ha ezt egy rendőr meglátja, azonnal viheti átmeneti gyermekotthonba. Gondolom a rászoruló szülők kiküldik koldulni, nyilván ez komoly gyermekveszélyeztetés.
2022. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De hát akik Ukrajnából idejönnek, ide menekülnek, azokat elhelyezik szállásokon, nem? Én voltam önkéntesként a Madridi úti szállón. Kik azok, akik koldulnak Budapest utcáin Ukrajnából érkezve? Tiszta, felszerelt szállás, bőséges, jó ételt kapnak ingyen. Most Ausztriában dolgozom, itt ugyanígy: van ingyen szállásuk, étel, munkát biztosítanak nekik, a gyerekeik iskolába járnak, ingyen járnak fürdőbe stb. Ezt nem irigylem tőlük, illetve semmit se irigylek tőlük. Ettől még nagyon rossz lehet nekik. Azt nem tudom, miért koldulnak Budapesten.
2022. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!