Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pesten minimálbérért milyen...

Pesten minimálbérért milyen munkaerőt remél találni egy cég? Analfabétát? Frissen szabadult sittest? Hajléktalant? Ki megy el Pesten minimálért bármilyen munkára is?

Figyelt kérdés

nyilván MINDIG lesznek akik ideig óráig elvállalnak egy ilyet is na de mifélék? aki a nevét se tudja leírni? Aki piásan jön már az első nap? Aki most jött ki a sittről? Aki hajléktalan és minden mindegy neki?

Vagy ki jön el ilyenre?

És aki el is jön meddig marad? 1 hónapig? Addig se?


2021. máj. 21. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
A felsoroltakon kívül olyan nők, akik így tudják megoldani, hogy a gyermekükért el tudjanak menni az óvodába.
2021. máj. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

hát és azt te honnan veszed hogy az időbeosztás itt olyan hogy lehet menni mellette oviba?

Hm?


egy héten 3x estig 19-ig kell maradni.

emellett oldd meg az ovit.


megint nulla előismerettel marha okosnak hitted magad.

2021. máj. 21. 09:12
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Ki bántott?
2021. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Honnan tudja az időbeosztást, ha te most tálalod, te okos.
2021. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad le milyen a munkahely, csak azt, hogy minimálbért ad.

Amúgy mi a gond a sittessel? Nem mind gyerekgyilkos, van aki anno botlott és azóta már szeretne új életet kezdeni. Amúgy meg vannak olyan emberek, akik bármit elvállalnának, mert olyan az élethelyzetük, aztán amint jön jobb lehetőség továbbállnak, szóval ez természetes. Csak az ragad benne a posványban, akinek tényleg nincs semmi lehetősége vagy lusta kimászni.

2021. máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Azt én se értem mi a jó egy cégnek abban ha a létező legalja vagy legkiszolgáltatottabb rétegre épít. amely réteg persze azonnal meg is pattan ahogy kicsit is jobbat talál.

És közben meg olyan "remek" munkát végez hogy ihajj....

ebben mi a biznisz én fel nem fogom.

2021. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Na, megint a kifogásgyáros 25éves, akit a szülei rugdalnának kifelé otthonról...


:)))

2021. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

"Azt én se értem mi a jó egy cégnek abban ha a létező legalja vagy legkiszolgáltatottabb rétegre épít. amely réteg persze azonnal meg is pattan ahogy kicsit is jobbat talál"


Pedig rém egyszerű ,sokan vannak és kb.ingyen "dolgoznak" .Ha valamelyik sokat ugrál kivágják és jön helyette a másik.Nem baj ha a minőség silány sok nyugati cégnek belefér hiszen szinte ingyen dolgoznak ,az itthoni havi minimálbérekért nyugaton kb. a kutyát etetik...

2021. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

Egyszerű: kereslet - kínálat


Ez szabályozza a piacot. A munkaerőpiacot IS.


Amíg van munkaerőkínálat minimálbérre, addig nem fognak többet ígérni a munkáltatók.


Mindazonáltal nem árt összefüggéseiben nézni a gazdaságot.


Ha most hirtelen dupláját fizetnék minden minimálbéresnek, akkor nyilván a többiek bérét is emelni kéne, mert egy nyócelemis gipszjakab nem kereshet ugyanannyit, mint egy kvalifikált munkaerő.

És ez hová vezet? Ár-bér spirális, infláció, égbe szöknek az árak.


Mert ugye senki nem gondolja, hogy ugyanúgy 20 ft maradna a zsemle, ha a péksegéd bére duplájára növekedne...


De írhattam volna bármi más terméket, szolgáltatást.

2021. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Az megy el, akiknek az általuk kínált feltételek megfelelőek :)


Én személy szeriint dolgoztam már takarítóként is, mert a 140 000 a megélhetésemre elég volt, a szabadidő, és a munka időbeosztása meg nagyon kedvező volt számomra akkoriban.

2021. máj. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!