Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hajléktalannak Pesten alkalmi...

Hajléktalannak Pesten alkalmi munka és szállás?

Figyelt kérdés
19 évesen, hamarosan muszáj leszek elhagyni az otthonom mert a szüleim azzal nyaggatnak nincs munkám.. Mennék dolgozni de apám azt akarja ott legyek ahol ő, én viszont azt a munkát nem vállalnám szívesen! Valahogy a lábamra állok és majd megleszek valahol, vigyázni meg tudok magamra. 10 osztályom van csak így nem tudom hol dolgozhatnék azt sem hogy mit csináljak magammal! A sulit otthagytam tavaly és azóta van ez így hogy én semmit nem csinálok, mennyek dolgozni hiába szeretnék esti suliba járni. Arra is gondoltam már hogy Ukrajnába disszidálok.

2012. dec. 13. 17:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem dolgozol apád munkahelyén, amíg találsz más állást és kicsit összeszeded magad anyagilag? Addig is lenne hol laknod és lenne alaptőkéd. 10 osztállyal és 0 szakképzetséggel senki nem fog utánad kapkodni. Valami nyelvet tudsz legalább?
2012. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
No, vagyis nem! Nincs semmilyen nyelv ismeretem sajnos. :(
2012. dec. 13. 17:33
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Tök jó, hogy én a drágábbnál drágább egyetemeket nézem, hogy vajon melyik után lenne esélyem elhelyezkedni valahol, hogy ne legyek munkanélküli. Te meg megteheted, hogy válogatsz, nagyon tudsz valamit...

18/L

2012. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Úgy tudom Ukrajnába nem kell útlevél a határon?
2012. dec. 13. 17:42
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a 10. osztályig jutottál, akkor inkább örülj hogy apád próbál intézni neked valami munkahelyet, ahol valószínűleg be lennél jelentve, fizetnék utánad a biztosítást és még fizetést is kapnál. A legtöbb ember nem szeretetből dolgozik a munkahelyén..


Esetleg szerezhetnél valamilyen szakmát, vannak ilyen lehetőségek munka mellett is - érdemes olyanokat nézni amiket támogat az állam. Persze ha pl. a jelentkezés feltétele az érettségi, akkor először azt illene befejezni.

2012. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
De,kell útlevél Ukrajnába mivel se nem EU tagállam,se nem csatlakozott a schengeni egyezményhez.
2012. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves 17:42-es!


Te sem tudhatsz valami sokat ha azt sem tudod eldönteni hová iratkozz be, "drágábbnál drágább egyetemek" Ki is az akkor aki valójában válogat? Örülj hogy van miből keresgélned az egyetemek között de hiába a pénz ha a fejedben meg annyi ész nincs hová jelentkezz vagy minek.. Miért nem mész el ügyvédnek vagy jogásznak na az jól fizet pl. ha miből finanszírozni a sulit mi az akadály?

2012. dec. 13. 18:08
 8/17 anonim ***** válasza:
Tipikus lusta szerencsétlen, aki azt hiszi, hogy még neki áll feljebb. Ennyi az egész. Szakma, érettségi, nyelvtudás nélkül örülhetnél, hogy apukád tudna neked munkát szerezni, de neked nem tetszik. Ezek után mit lehet veled kezdeni? Szerinted egy hajléktalanszálló minimális pénzzel olyan jó ötlet, télen? Sok helyre még az igazi, tipikus hajléktalanok sem mennek be. Szerintem el tudod képzelni, hogy az milyen hely lehet.
2012. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jahj szívem nem arról van szó hogy olyan gazdag vagyok hanem nem hogy 10 osztályt akarok magamnak, hanem egy olyan diplomát amellyel a világ bármely pontján megfelelő fizetésért el tudok helyezkedni. Te nem válogatsz? Igen persze, hisz te sokra fogod még vinni... Nyilván neked van jogod felháborodni amikor semmihez nem értesz, nem dolgoztál még életedben és nem is akarsz.
2012. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Na, jó öntsünk tiszta vizet a pohárba! Édesanyám doktornő volt a faterom melója sem annyira rossz csak azt nem bírom hogy parancsolgatnának folyton hogy mi legyek meg nyaggatnak azt hiszik önállóan nem tudok munkát találni meg apám maga mellé akar elhelyezni dolgozni mert úgy érez biztonságban.. Én szociális ápoló akartam lenni de ők azt mondják ez nem a családhoz méltó munka hogy másoknak csicskázzam de én bizonyítani akarok! A sulit meg azért hagytam ott egy most mert nem jött be az adott szakma de majd elmegyek máshova, ja és meglesz az érettségim is. Nem vagyok hülye gyerek csak lusta az igaz és nem bírom ha valaki felülbírál engem!
2012. dec. 13. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!