Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet ilyenkor tenni(része...

Mit lehet ilyenkor tenni(részeg haver)?

Figyelt kérdés

Szóval kezdem az elején azzal, hogy tegnap este elmentünk házibuliba, ahol az egyik gyökér haverom olyan szinten leitta magát, hogy azt se tudta hol van. A végén együtt mentünk haza, én nem ittam olyan sokat, tehát magamnál voltam, tudtam mit csinálok. A haverom össze vissza dőlöngélt egy boros/sörös üveggel a kezében, a járdán belelépett egy kisebb mélyedésbe, elesett. Esés közben az üveget elengedte, ami a parkoló autó ajtajára esett, kárt okozva benne. A haveromnak nem esett baja, viszont a tulajdonos kijött, mert halotta a riasztót, és azt hiszi, nekilöktem a gyereket, és azt mondta ma, hogyha kifizetem a javítást, nem jelent fel. Hiába mondtam, hogy nem én voltam, pedig látta hogy full részeg volt, szemtanú nem nagyon volt. Kicsi faluban élünk, 8 után nem nagyon vannak az utcán.

Ráadásul a haverom miután meghallotta az autó tulajának a kitalálcióját, ő is nekemjött hogy mi az hogy rá akarom kenni.

Sehogy se tudok jól kijönni azt érzem. Mi tévő legyek?

17/f, ő 20/f


2022. okt. 10. 20:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Utólag bocs ha kicsit hosszú, vagy értelmetlennek tűnik, de csak azt írtam ami a fejembe volt, és amit láttam.
2022. okt. 10. 20:44
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
fizesd ki a kárt és tanulj az esetből
2022. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valahogy megoldod szakíts meg minden kapcsolatot ezzel a haverral.
2022. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Fizesd ki, tanulópénz. Az megvan, hogy mi az eset tanulsága?
2022. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Jó kamu az egész
2022. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, mennyibe kerülne a javítás, holnap fogok beszélni a tulajdonosával. Opel Astra H kombija van.

#4 talán az, hogy ne mászkáljak részeg emberekkel?

#5 Megértelek, elvégre nem egy gyakori eset a miénk. De lehet nem említettem, hogy nem kamu amiket írtam, ettől függetlenül lehetsz ezen az állásponton.


Egyébként sikerült megbeszélnem a havrommal, hogy fele fele arányban fizetjük, mivel semmiképp sem akarunk ebből nagyobb hangot csinálni.

Viszont még mindig zavar az, hogy olyan miatt fogok fizetni, amit nem én okoztam.

2022. okt. 10. 22:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A tanulság az, hogy válogasd meg jobban a barátaidat. Tudod, aki korpa közé keveredik megeszik a disznók.
2022. okt. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fizetnék semmit.


Jelentsen fel, és bizonyítsa az igazát. Nem tudja majd, mivel 1:1, nem volt szemtanú.


Ha neki megéri a hisztit, tessék, de hogyha kiderül, hogy nincs igaza, felnyomhatod becsületsértésért, amit meg is nyernél.

2022. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizessél semmit. Ha akar valamit jelentsen fel a rendőrsegen. A haver elmúlt 18, 20 őt könnyebb felellőssegre vonni és őt fogják zaklatni a zsaruk. De ha olyan nyomozó kapja meg aki sz.rik bele havi nettó 200ért akkor lezárja 3 hónap múlva bizonyítek hianyában.
2022. okt. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!