Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valaki rajtolt egy csillagot...

Valaki rajtolt egy csillagot a szembeszomszédom ajtójára, az mit jelent? Engem vádolt meg vele de mondtam neki, hogy nem én voltam, egyáltalán nem is tudom mi értelme lenne egy csillagot rajzolnom az ajtójára.

Figyelt kérdés
2022. okt. 12. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú de megijedtem-- nem mondtad neki?
2022. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Zsidó gettósítás szimbóluma
2022. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hatágú csillag? Ha igen, akkor ez az ún. Dávid-csillag és arra utal, hogy aki rajzolta, az zsidónak tartja a szembeszomszédodat. (A zsidóüldözések idején a zsidóknak sárga Dávid-csillagot kellett viselniük.)
2022. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
"Ajtajára" te kis nyelvészprofesszor.
2022. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, egy sima csillag, mint amikor egy szövegben megcsillagozol valamit.
2022. okt. 12. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, az is lehet, hogy zsidókra akart utalni a firkáló, de oly műveletlen, hogy még azt se tudja, milyen csillag utal a zsidókra.

De az is lehet, hogy szimplán össze akarta rondítani a károsult AJTÓJÁT (ui. ez éppoly helyes mint az AJTAJÁT), és eszébe sem jutottak a zsidók.

2022. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Valami vandál rongáló volt.

2. Betörők jelölték meg az ajtót.

2022. okt. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!