Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem érzem magam biztonságban...

Nem érzem magam biztonságban kertes házban. Menjek anyámmal vagy ne?

Figyelt kérdés
Anyám költözik, megvan a lehetőségem, hogy vele menjek, és ennek alapján választ házat (szoba száma). Azt hiszem, szívesen mennék, de mindig is irtóztam a kertesektől, hogy milyen könnyű kutyával és riasztóval is betörni, aztán ha a betörőnek lenne gondja, még ő tehetne feljelentést a kutya miatt. Mindig is társasban éltem, és mindig is megvolt a biztonságérzetem, még úgy is, hogy hallottam ezt-azt. A mostani társas, amiben ketten vagyunk, alapvetően nem nagy szám, szerintem kevesek eszébe jutna pont ebbe betörni, még nagyapám idejéből sem hallottam olyat, hogy itt gondok voltak. A lakás kicsi, de egy embernek kényelmesen elég, jól lett kialakítva felújításnál. Tehát egyedül én nagyon szépen meglennék itt, de közben nagyon is csábító a gondolat, hogy saját üvegházam lehetne a kertben, nagyobb hálószobám lehetne (a mostani kb egy átlagos tégla alakú szobának a fele, illetve nagyon kicsit kevesebb, mínusz az egyik saroknál valamennyi), és külön dolgozószobám is. Tehát alapjáraton számomra ez kánaán lenne. Azonban félek, nem akarok arra hazaérnie, hogy a) idegen van a házban, b) a kutyák halottak, mert leütötték, lelőtték vagy megmérgezték őket, c) üres a lakás. Itt az elsőn vagyunk, és csak egy biztonsági bejárati ajtó van, ahol be lehet jutni, és mindig volt kutyát, aminek az ugatása nem vékonyka, mert mindig is a közepes-nagyobbakért rajongtam. Olyan meg nincsen, hogy megpróbálom, milyen ott az élet aztán megszeretem, mert vagy megyek és van szobám, vagy nem megyek és csak egy vendégszoba van, mert anyámnak többre nincs szüksége. Gyerekként ideig-óráig, amíg valakinél voltunk, addig szép meg jó volt a kertesben, de ahogy életvitelszerűen képzeltem oda magam, valahogy már akkor sem adott nekem biztonságérzetet, pedig akkor maximum gyerekmesékben láthattam a betörő szó jelentését. Nem tudom, miért alakult ki ez nálam.
2022. okt. 14. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Más témában is van ilyen súlyos (indokolatlan) szorongásod?
2022. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Anyósom ugyanilyen paragép, majd meghalt félelmében, amikor kiköltöztek a panelból a kertvárosba.

Na most ők bő 15, mi bő 10 éve élünk egy nem túl jó hírű agglofaluban, és még soha senki nem tört be, és soha semminket nem lopták el a kertből, és a kutyák is virulnak. Lekopogom.

2022. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"aztán ha a betörőnek lenne gondja, még ő tehetne feljelentést a kutya miatt."

Ez azért nem egészen így működik. Ha éjszaka betör hozzád, büntetlenül elvaghatod a torkát a konyhakéssel.

50 éve élek kertes házban, eddig nem törtek be.

2022. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Társasházban betörtek hozzánk, kertesben nem. De pl. a szomszéd utcában igen, szóval nyilván nincs garancia semmire.

Indokolatlan a szorongásod, de hiába írjuk ezt, ha te mégis így érzel.

ÉN gondolkodás nélkül a kertest választanám, de ahogy azt a te eseted is mutatja, nem való mindenkinek.

2022. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Költözz öregek otthonába, úgy áthidalod hátralévő életedben ezt a stresszet:DDD


Kötsz szerződést biztonsági céggel kertesre, riasztó....stb és jelzés esetén pár perc alatt ott a szolgálat, de ez lóvé;)

2022. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy ha nagycsalád, akkor kertesház, de egyedül én is jobban érzem magam egy lakásban.
2022. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ki kell rakni egy táblát:

☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️

Kedves Betörő!

Kérjük válasszon másik ingatlant bűncselekménye célpontjául,

mert mi már nem tudunk több holttestet elrejteni. Köszönjük.

☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️

2022. okt. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 23 éve élek kertesbe, egyszer törtek be hozzànk még vagy 10 éve. Mióta van riasztó azóta egyszer sem.Ablakokon ajtókon is van riasztó amint megpiszkalja valaki szól a riasztó és olyat is lehet kérni hogy a cégnek adjon jelzést és ők egyből kijönnek 3 p alatt.Egyebkent mikor betörtek se vágták el a torkom sőt le sem lőttek.Pàr értékes dolgot elvittek de az pótolható.Szerintem menj kertesbe.
2022. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó a kertes, csak kell köré egy 5 méter széles 3 méter mély vizesárok várfallal meg csapóhíddal.
2022. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!