Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért érzem rossznak/nehéznek...

Miért érzem rossznak/nehéznek azt amikor már kénytelen vagyok rászólni egy hangos szomszédra/lakótársra? És, hogyan lehet hozzászoktatni magunkat ahhoz, hogy ez lenne a normális pedig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Talán az is probléma, hogy sokszor kell lakóhelyet váltanom, de a tényen nem változtat, mindig nehéz szólni a szomszédoknak vagy lakótársaknak ha pl reggeltől estig bömböltetnek valamilyen minőségtelen zenét (csak egy példa a sok közül), miközben az egyetlen dolog amit én tenni szeretnék az otthonról ledolgozni egy műszakot. (Természetesen én is ''élvezem'' az életet, de ha zenét akarok hallgatni azt kultúrált keretek között, vagy kimegyek sétálni és felteszek egy fülhallgatót.


Mit gondoltok, miért nehéz ez? Ennyire konfliktuskerülőek lennénk? Miért érezzük rossznak szólni azért, ami alapvető emberi jogunk lenne (pl a csendhez az éjszaka közepén)


2022. nov. 15. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
MÉg mindig jobb, mint örökké mindenért pörölni, konfrontálni.
2022. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Ez is igaz
2022. nov. 15. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mit gondoltok, miért nehéz ez?"

MERT ellentétben a többséggel, TE kulturember vagy

2022. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nehéz, mert belegondolok ilyenkor a másik helyzetébe.

Pl. előfordult, hogy én otthon főztem, épp sercegett a hús a serpenyőben, a másikban rotyogott a lecsó, ment a mosógép, mindezek mellett én azt hittem, halkan hallgatom a zenét, de jött a szomszéd felvilágosítani, hogy nem, sőt, azt is hallja, ahogy éneklek. Jóban vagyunk, meg igazából ő is úgy jött át, hogy elpoénkodta az egészet, de akkor is majd elsüllyedtem szégyenemben, hogy mekkora tapló vagyok.


Aztán csomószor meg megkérsz valakit, hogy hagyja abba a zavaró, tapló viselkedést, és még neki áll feljebb... Szóval ezért is lehet nehéz, hogy félsz a konfrontációtól.


Meg függ a kérés jogosságától is. Én volt, hogy éjszakásban dolgoztam, és a lakótársam telefonált valakivel, és elindította a mosógépet délután egykor, és az első gondolatom az volt, hogy ne már, ezt nem teheti velem. Aztán rájöttem, hogy én meg nem várhatom el tőle, hogy a -5 fokban sétálgasson az utcán telefonálva, meg mosodába vigye a cuccait, csak azért, mert olyan a beosztásom, amilyen, szóval inkább betettem valami filmet és próbáltam visszaaludni.

2022. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ilyenkor az a bajom hogy óvónéninek érzem magam. Számomra nagyon fura hogy elvileg felnőtt embereknek maguktól nem jut eszébe hogy esetleg léteznek mások is rajtuk kívül.

Meg ilyenkor sokan csak felháborodnak hogy nekik joguk van a zajongáshoz.

2022. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!