Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan haragudott meg a...

Jogosan haragudott meg a szomszéd?

Figyelt kérdés

A szomszédom már egy éve külföldön van, és közben egész nyáron jártak hozzá valami napszámosok, mert lecserélték a házán a tetőt, meg a kerítést építettek. Mivel nem tudtak bemenni a zárt házába és kint nincs konnektor, így én adtam nekik áramot egy hosszabítón keresztül,hogy dolgozhassanak a szerszámokkal. A tetőt nyáron befejezték és most szombaton jött egy másik brigád akik az ereszcsatornát akarták felszerelni, és szombat reggel fél nyolckor nálam csengettek, hogy adjak nekik áramot. Pont rossz passzban kaptak el, mert alig 4óra alvás után zavartak és kissé hangosan elküldtem őket.

Azóta a szomszéd felhívott, hogy milyen geczi volt és igazán megtehettem volna, hogy adok a munkásainak áramot, mert úgyis kifizette volna ha hazajön.


Titeket nem bosszantana föl, ha szombat reggel 7:30kor ilyesmivel zavarnak?

Egyébként nem is értem mit akarnak dolgozni ilyen korán a sötétben.



2022. nov. 28. 14:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Most az, hogy szombat reggel 7.30 az pont leszarós a témát illetően. Ők dolgoznának, nem én.


Viszont nekem már elsőre sem jutott volna eszembe áramot adni nekik. Vagy mindkét alkalommal adj áramot, vagy egyik alkalommal sem. Ez így ebben a formában tényleg gciség, egyszerűen a következetesség hiánya miatt.


Ráadásul ha jól értem az első alkalommal úgy adtál áramot a sozmszéd munkásainak, hogy nem beszéltél a szomszéddal erről? Gondolom miután hazajön, ugrottál volna neki, hogy "fizessed ki a villanytot!":D


Annyi lett volna az egész, hogy az első alkalommal szépen felhívod a szomszédod és mondod mi a szitu és mondja, hogy kifizeti és annyi, adsz áramot. És a második alkalommal is.


Vag ynem hívod fel a sozmszédot, és nem is adsz áramot. Meg mondjuk nem is leselkedsz, hogy mit cisnálnak a szomszédban...


Ennek a következetlenségnek így semmi értelme nem volt.

2022. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

1. A szomszéd egy év alatt hazajöhetett volna, hogy megoldja az áram gondot.

2. A kialvatlanság nem jogosít fel arra, hogy udvariatlan legyél.

3. A szomszédot se jogosítja fel semmi arra, hogy legeczizzen. Ellenben megtehette volna, hogy szól időben.

2022. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem az áram ára a lényeg, hanem hogy reggel zavartak. Hétfőtől péntekig 60 órát dolgozom és hétvégén szeretek pihenni és délig aludni.
2022. nov. 28. 15:06
 4/24 anonim ***** válasza:
9%

3, ha ez így van, akkor teljesen mindegy az egész szomszédban építkezős, áramadós, szomszédnincsotthonos téma.

Reggel felzavartak és akármit akartak, elhajtottad őket.

Ez pedig bunkóság.

2022. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%
Ok, és akkor Te azt vártad volna, hogy a munkások eljönnek fél 8-ra, és délig várnak, amíg kialszod magad?
2022. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%
Az lett volna a minimum, hogy előző nap szól a reggeli kezdésről. Szerintem is te voltál az ultrajófej ebben a kérdésben, ők meg szokás szerint visszaélnek mások jóindulatával.
2022. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Oldják meg ahogy akarják, dolgozzanak akkus gépekkel vagy hozzanak magukkal generátort. Eleve bunkóságnak tartom, hogy idegenhez becsöngetnek hétvégén napkelte előtt.
2022. nov. 28. 15:11
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha szólt volna előre, okés, de ebben az esetben csodálom, hogy először is kisegítetted.
2022. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jogos a szomszédod haragja, ő volt a paraszt. Ha én szeretnék kérni valakitől valami szivességet akkor az az első, hogy felhívom előtte és megbeszélem vele a dolgot.
2022. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
10%
9, de itt nem kért tőle szívességet. A kérdező magától adott egy szívességet egyszer, aztán mégegyszer nem.
2022. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!