Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudok csinálni, hogy ne...

Mit tudok csinálni, hogy ne zavarjam a szomszédot?

Figyelt kérdés

Ikerház egyik fele a miénk (osztatlan közös).

A két ház között egy folyosó van, a folyosó végén pedig a pincelejáró. A pincében kialakítottam egy műhelyt, amire a munkámból kifolyólag szükség van. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy mindennap 8 órát lent töltök. Van, hogy hetekig le se nézek, de van, hogy egy egész napot lent vagyok. Tegnap lementem elfűrészelni egy deszkát és a szomszéd már fent várt, hogy el kellene felejteni, hogy a pincében műhely van, mert minden behallatszik hozzá. Mondtam neki, hogy ez nem ennyire egy oldalú, itt valamiféle kompromisszum lenne a megoldás. Milyen lehetőségeim vannak jogilag és "fizikailag"?

Továbbá, ez csak mellékes, de azt is mondta, hogy NE menjek le télen a pincébe, mert nekik nincs leszigetelve a ház és azzal, hogy kinyitom a lejáró ajtaját, kihűlik a szoba nála. Ezzel mit tudok csinálni?



2022. nov. 29. 06:29
1 2 3
 1/22 Kólauborkával ***** válasza:
83%

Tudtommal nem tilthatja meg, hogy a saját tulajdonodban lemenj.

Nem rudom hogy állsz anyagilag, de én mondanám, hogy nesze egy 10es füteni, légy boldog és had végezzem a dolgom…

2022. nov. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
24%
Mit jelent az, hogy a munkádból adódóan kell a műhely?
2022. nov. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem sértesz szabályt, szerintem bassz rá. Annyi az ilyen hiperérzékeny, tyúkszaros putriba való szerencsétlen. Aki városban akar élni, az viselje el, hogy vannak szomszédai és köszönik szépen, ők is élnek.
2022. nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy deszka fűreszelese nem annyira elviselhetetlen!


Mindazonáltal jogod van használni a műhelyt. Neki meg joga van pihenni a saját lakásában.


Amennyiben tényleg csak ennyirol van szó, hogy pár deszka elfureszelese és hasonlók, akkor ne törődj vele. Ha ennél több, akkor jó lenne megállapodni velük valami köztes megoldásban.

2022. nov. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2-es

Kézműves vagyok. A munkák java nem géppel történik, de néhány fa és réz alkatrész elkészítéséhez kell a műhely.

2022. nov. 29. 08:16
 6/22 A kérdező kommentje:

3-as, 5-ös

Én mindenképpen hajlandó vagyok kompromisszumra, mert nem akarok rosszba lenni a közvetlen szomszéddal, de azért szeretnék tisztába lenni azzal, hogy mi az amit jogosan vár el és mi az amit nem.

2022. nov. 29. 08:18
 7/22 anonim ***** válasza:
55%

4-es vagyok. Leirok neked egy friss történetet. Az utcánkban lakik egy család. Ikerhazban ők is. Az iker flexel évek óta állandóan otthon, a másik iker ablakatol pár méterre.


Természetesen kiakadtak rajta, hiszen ez zárt ablaknál is elviselhetetlen, nemhogy nyáron a nyitott ablakon keresztül.


Évek óta ment a beszéljünk róla, hol szépen, hol csúnyán, eredménye nem lett.


Bírósági eljárás lett belőle. (érthető módon). Nos, első fokon a bíróság olyan ítéletet hozott, hogy a szomszéd használhatja a flexet naponta 10-15 óra között, hétvégén pedig egyáltalán nem.


Persze ez sem kellemes, mert ha épp otthon vannak szabin, akkor ez is rohadtul zavaró órákon keresztül.


Fellebbeztek az ítélet ellen, de végül is a sors megoldotta, mert a flexelo szomszéd beteg lett, és már nem csinálja, vagy csak nagyon ritkán.

2022. nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
7-es. Bocs, az előbb 5ösként utaltam rád :D Te voltál a másik akinek válaszoltam.
2022. nov. 29. 08:29
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Igen, rajottem... 😉🙂
2022. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%

“ 2-es

Kézműves vagyok. A munkák java nem géppel történik, de néhány fa és réz alkatrész elkészítéséhez kell a műhely.”


Ha ez a tevékenységed nem igényel telephelyengedélyt, akkor ki kell röhögni a szomszédot.


De van egy gyanúm, hogy bizony neked telephelyengedélyre van szükséged egy ilyen műhelyhez, nézz ennek utána, mielőtt elküldöd a szomszédot melegebb éghajlatra!

2022. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!