Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennének, ha egyik napról...

Mit tennének, ha egyik napról a másikra utcára kerülnétek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 1. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve nem feltétlen esnék kétségbe, ha mondjuk munkahelyem lenne. De ha nem lenne, akkor sem igazából, mert munkát azért lehet találni (nyilván ha nem vagy mellette alkoholista).


Fürdést meg tudod oldani egy konditeremben, WC pedig minden nagyáruházban van. Az alvást télen nyilván igyekeznék pl egy lépcsőházban megoldani.


Az a "baj", hogy én tényleg nem gondolom azt, hogy ha utcára kerülnék akkor ott is maradnék. Szerintem a többség ott hibázza el, hogy piázik, már az utcára kerülés előtt is akár, és az viszont óriási baj. Mert a pénzt is viszi, és munkaképtelenné tesz. Én ismerek nem 1 olyan hajléktalant (szállón lakik), aki igazából azért dolgozik pl. építőiparban, hogy a nap végén a napi bérét eligya. Most nyilván egy ilyenen nem tudsz segíteni.


Biztos nem lenne egyszerű, pláne télen, de azért biztos nem maradnék hosszútávon fedél nélkül.

2022. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Elég elképzelhetetlen helyzet, mert van munkám, jövedelmem, saját lakásom.


Igaz annak a hiteleit fizetni kell, de legrosszabb esetben keresnék albérlőt magam mellé, van pár hónapra való megtakarításom is, nyilván ha a megélhetés a tét akkor tudok a mindennapokon spórolni.


Szakmai tudásom is úgy gondolom, hogy ér annyit, hogy találjak vele szinte azonnal munkát, ha más nem addig míg nem találok egy jobbat.


Legrosszabb esetben ott van a családi házunk amit testvérem családja és anyám közösen laknak. Ott is ellakhatnék ideiglenesen. Nagyszülők régi háza is megvan még, igaz elég lepukkant de hát fával be lehet gyújtani.

2022. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, mi a szitu.

1. El vagy szegényedve/jelentős lakbérhátralék/alkoholizmus és egyéb betegségek/egyedül vagy és nincs senkid - rossz kilátások.

2. Van pénzed, viszonylag jól élsz, de mondjuk leég a házad/lakásod, de ott a család ill. sok jóbarátod is van, akik segíthetnek - aránylag jobb kilátások.

2022. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem reális, de jó a kapcsolatom a családommal és a barátaimmal. Befogadnának.
2022. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem jutnék ilyen helyzetbe, ugyanis nekem nem büdös a munka. De ha nagyon nagy gázba kerülnék, akkor is ott a család, barátok.
2022. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
A családomra és/vagy barátokra támaszkodnék. Külföldön élek, de szerencsére itt is vannak olyan barátaim, akik kérdés nélkül segítenének. Illetve elkezdenék extra műszakokat vállalni, hogy lábra álljak.
2022. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is sokat gondolkodtam. Ha nem tudsz hazaköltözni szülőkhöz, akkor a legolcsóbb megoldás valóban a kondibérlet és garázsban kocsibeálló bérlés (már ha van autód), így tisztálkodás és az alvás megoldva ideiglenesen. Nálunk a mélygarázsban a legnagyobb hidegben is, amikor mínusz 20 körül volt kint, a garázsban csak plusz 8-10 fokig hűlt a levegő, mert a ház fűtötte annyira, hogy ne fagyjon meg semmi, tehát egy takaróval vagy hálózsákkal lehetne a kocsiban aludni. Sőt, kondibérlet sem feltétlenül muszáj, ha mondjuk a munkahelyen tudsz zuhanyozni. Ruhákat lehet vinni mosodába tisztítani.
2022. dec. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zoltan01balogh ***** válasza:
51%

Sok lehetséges jó válasz van, a többiek leírtak jó néhány jó ötletet.

Én viszont egy természet szerető, viszonylag antiszociális alternatívát is megemlítenék.


Ha minden anyagi lehetőség megdől irány az erdő. Alapvető felszereléssel, egy forrás közelében egy kunyhót építeni, amiben van melegvíz, kemence, ágy nem egy agysebészet összedobni.

Az erdő adhat annyi kincset, aminek egy részét be lehet cserélni kint nem megtalálható dolgokra. Egy növény határozó, meg egy pár egyéb szakirodalom nem árt .

2022. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

#8 Az erdővel az a baj, hogy az vagy magántulajdon vagy valamelyik erdőgazdálkodás tulajdona így jogilag nem építhetsz oda semmit.


Azt sem nézik nyilván jó szemmel ha elkezded kitermelni magadnak a fát.


Meleg vizet sem egyszerű összeszedni, forrással meg az a fő gond, hogy ami iható azoknál általában kiépült kirándulóhely.

2022. dec. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Vennék egy másik házat
2023. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!