Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Többségi tulajdonostárs...

Többségi tulajdonostárs megteheti ezt?

Figyelt kérdés
Többlakásos házban vagyok tulajdonos , és az egyik tulaj folyamatosan lenyomja a lépcsőházban a biztosítékot , mert szerinte sokat fogyasz a lámpa ami amúgy ledes.Szerinte neki joga van mert több lakásnak is a tulajdonosa Viszont a lépcsőház ugye közös rész, ha mi elesünk a lépcsőn akkor az az ő sara lesz
2022. dec. 2. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Lökd le pár lépcsőről! Ha megkérdezi miért? Mond azt amit ide írtál hogy miatta a sötétben > balesetveszélyes!
2022. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Ha jól tudom, jogilag csak akkor parancsolhat, ha a tulajdoni hányadok 50 százaléka és 1-el rendelkezik.

Ha csak 5 lakása van egy 20 lakásosban, akkor fogja be!


Szamold ki, hogy mennyit fogyasztanak a lámpák, s közöld vele!

2022. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem járhatóbb út lenne ha leülnétek és átbeszélnétek a dolgokat, esetleg javasold egy szürkületkapcsoló, mozgásérzékelő, időkapcsoló kombo felszerelését. Nálunk sem világít folyamatosan a kapubejáró csak a mozgás érzékelésétől számított 3 percig. Szerintem ebbe ő is belemenne, mármint ha nem egy fafejű egyén és már csak azért sem mert nem ő találta ki.
2022. dec. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kozoskepviseletnek ird meg ezt es azt,h te nem vallalod a frlelosseget a sotetben lepcson leeso szemelyekert es karteritest sem fizetsz.


Ezutan a kozkepviselet lesz frlelos a serulesekert,tehaf el fogja intezni,h legyen lampa!!

2022. dec. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!