Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a szomszédnak és mi voltunk a hibásak?

Figyelt kérdés
Most történt az eset nem rég. Nekiálltam porszívózni a szobámat, majd utána a lakótársam is a sajátját (3-man vagyunk összesen, 1 porszívóval). Kb 20 perc múlva hallottuk, hogy dörömböltek a falon, de nem tudtuk hogy kinek vagy miért szól, majd egyszer csak csengettek. Az alattunk lévő lakásból jöttek fel, hogy hónapok óta tolerálják már az állandó elefánt dübörgésünket, hogy nem vagyunk képesek normálisan közlekedni a lakásban, de hogy vasárnap délután fél5-kor nekiállni 40 perceken át porszívózni már tényleg a pofátlanság magasiskolája. Majd még azt is hozzátette a csaj, hogy mivel ő otthonról dolgozik ezáltal kristálytisztán hallja a trappolásunkból, hogy egész héten, egész nap itthon b.sszuk a rezet a akkor mi a f...ért vasárnap késő délután kell csapkodni a porszívót. Addigra végeztünk pont amúgy, szóval abbahagytuk, de nem igazán értettük ezt a hatalmas felháborodást egy porszívózás miatt. Most tényleg bunkóság vasárnap porszívózni...?

2022. dec. 4. 18:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Mondtam volna nekik hogy oké, ezentúl reggel hatkor fogok vasárnap porszívózni, ha délután ennyire zavaró nekik.
2022. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
A szomszéd idegbajos.
2022. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Tudom milyen ez. 23:45-kor volt nálunk olyan, hogy a szomszéd porszívózott. Mosni is este szoktak.
2022. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván benne van a házirendben, hogy milyen időszakban nem szabad zajongani. Nálunk pl este 10 és reggel 6 között. Ha a hétvégére nincs külön szabály, akkor egyébként teljesen normális időszakban porszívóztatok, nem éjjel, ezért nem szólhatnának egy szót sem.
2022. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk szerintem ez ennél összetettebb, mert ahogy írtad kiemelték, hogy hónapok óta hallgatják a dübörgéseteket, szóval valószínűleg ez a fő probléma forrás, emiatt alapból már feszültek voltak, ez már csak hab volt a tortán.


Jelezték már esetleg felétek, hogy dübörögtök, vegyetek fel mondjuk papucsot? Házirendben arról valami esetleg, hogy meddig lehet hétvégén porszívót használni? Nálunk ezek is bele vannak írva és vasárnap 13:00-ig lehet csak, mert ez azért hangosabb háztartási gépnek minősül, a vasárnap meg abszolút pihenőnap, amikor alapjáraton jogszabályilag sem lehet semmilyen hangos/abb tevékenységet nem lehet végezni.(kivéve, ha valami SOS dologról van szó, csőtörés stb, de itt ugye nem ez volt)


Én pl hétfőtől-szombatig melóztam, lehet én sem örültem volna, hogy az egyetlen szabadnapomon, vasárnap délután majdnem 5-kor nekiálltok porszívózni, pláne ha tényleg egész héten otthon vagytok. Így végképp nem értem miért ilyenkor kell zajongani, hisz ezek szerint simán meg tudnátok oldani hétköznap is..

2022. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
Csak magadra figyelsz a környezetedre egyáltalán nem, igazuk van. Nagy áldozat volt a részükről hogy szóltak, ennek ugyanis meg se kellett volna történnie.
2022. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Na, hogy hajnali 2-3 órakor állnék neki porszívózni ezentúl az biztos. Ha benne van a szabályban, ha nincsen akkor is egy paraszt volt a szomszéd.
2022. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Noren1989 ***** válasza:
19%

Nem a porszívó a gond, csajszi.


A szomszéd felemàs gondolkodàsmódot követ.


Pl engem is felbàsz, ha hajnal2kor lovak módjàra rohangàlnak a felső szomszédok.

2022. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
Engem meg a hisztérika szomszéd basz fel, aki akkor is őrjöng ha más lélegezni mer.
2022. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert a házirendben nincs ez egyértelműen leírva. Van olyan rész, hogy hangos háztartási gépeket meg felújítással kapcsolatos ill. gépeket hétköznap 8-18-ig, szombaton 9-14-ig lehet használni, a vasárnapra az van írva, hogy mindennű felújítási munka tilos. Szóval szerintem nem teljesen egyértelmű, mert említi a háztartási gépeket, de nem írja, hogy vasárnap ne lehetne.


Szóltak már dübörgés miatt elsőre normálisan, utána jelezték már a gond felé, mert mi elvileg sarokcsapkodva járkálunk egész nap meg késő este is és hiába szóltak. Gyakorlatilag nem csapkodjuk a sarkunkat, csak végigmegyünk a szobán, repülni nem tudunk, de ők állították, hogy az előző lakók érdekes nem dübörögtek és legyünk már tekintettel másokra is, húzzunk vastag talpú papucsot (mamuszban járunk). Úgyhogy sztem nekik ez már csak egy ürügy volt.

2022. dec. 4. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!