Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a szomszédnak és mi voltunk a hibásak?

Figyelt kérdés
Most történt az eset nem rég. Nekiálltam porszívózni a szobámat, majd utána a lakótársam is a sajátját (3-man vagyunk összesen, 1 porszívóval). Kb 20 perc múlva hallottuk, hogy dörömböltek a falon, de nem tudtuk hogy kinek vagy miért szól, majd egyszer csak csengettek. Az alattunk lévő lakásból jöttek fel, hogy hónapok óta tolerálják már az állandó elefánt dübörgésünket, hogy nem vagyunk képesek normálisan közlekedni a lakásban, de hogy vasárnap délután fél5-kor nekiállni 40 perceken át porszívózni már tényleg a pofátlanság magasiskolája. Majd még azt is hozzátette a csaj, hogy mivel ő otthonról dolgozik ezáltal kristálytisztán hallja a trappolásunkból, hogy egész héten, egész nap itthon b.sszuk a rezet a akkor mi a f...ért vasárnap késő délután kell csapkodni a porszívót. Addigra végeztünk pont amúgy, szóval abbahagytuk, de nem igazán értettük ezt a hatalmas felháborodást egy porszívózás miatt. Most tényleg bunkóság vasárnap porszívózni...?

2022. dec. 4. 18:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%

#7 Ja, amiért majd szépen rádhívják a rendőrséget csendháborításért, hozzáteszem teljes joggal. Sose értettem mi értelme van ennek az oviskodásnak. Aztán majd ha ők állnak neki hajnal 2-kor zajongani, menne a hiszti.


Egyébként az 5-ös válaszolóval teljesen egyetértek, főleg hogy a dübörgős részt át is tudom érezni, mi is ilyenek alatt laktunk hosszú hónapokig, milliószor kértük szépen, hogy figyeljenek már oda egy kicsit vagy vegyenek fel egy papucsot, mert minden lépésnél majd ránk szakad a mennyezet, baromi idegőrlő volt már egy idő után, pláne hogy rengetegszer ez ment hajnalban is, aludni se lehetett. Nem azt kértük, hogy repüljenek, csak hogy ne olyan lendülettel vágtázzanak a lakásban, mintha nem lenne holnap és vegyenek fel egy vastagabb, esetleg gumis talpú papucsot, mert abban nem lehet így dübögni. Úgy hogy meg tudom érteni, hogy hónapok elteltével már a tökük kivan a folyamatos dübörgéstől, főleg hogy szóltak már nektek, ennek ellenére ti láthatóan mégsem változtattatok semmit, hisz ma is felemlegették.


Amúgy mindentől függetlenül szerintem vasárnap délután 5-kor baromira nem illő dolog (még ha házirend szerint lehet is) nekiállni csapkodni a porszívóval, tologatni a székeket vagy asztalt pl, hogy alatta/mellette is fel tudj porszívózni, pláne hogy mint említetted otthon vagytok hétköznap is, magyarán semeddig nem tartana akkor letudni, ahelyett hogy vasárnap késő délután - ami sokaknak az egyetlen olyan nap a héten, amikor tényleg tudnánk végre kicsit pihenni - álltok neki.

2022. dec. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
41%
Mert hétköznap nem vinnyogna a szomszéd hogy ne merészeljenek élni?
2022. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
Bocsánat, hol írt olyat a kérdező, hogy “hétköznap vinnyognak, hogy ne merészeljenek élni”? Meg úgy alapból, hogy azon problémáznának, hogy élni mernek? Csak mert sehol nem látok ilyet. Az meg szerintem nem óriási kérés, sőt normális embereknél alap, hogy ne kelljen egész álló nap a másik dübörgését hallgatnod, ráadásként még este is, főleg ha már többször szóltak. Járkálni nyilvánvalóan kell a lakásban, elefánt léptekkel dübörögni, hogy a másikra majd rá szakadjon a mennyezet viszont nem. Csak mert néhányan el sem tudják képzelni, hogy ez zavaró lehet, attól még az és elég elkeserítő, hogy elvileg felnőtt embereknek többedjére sem megy át egy egyszerű kérés. Mamuszban nagyon könnyen lehet dübörögni a puha talpa miatt, de biztosan rettentő megterhelő lenne ezt lecserélni pl gumis talpú papucsra, ami direkt ezeknek a hangoknak a tompítására lett kitalálva. Minimális empátia, ez az ami sokakból hiányzik. A mi esetünkben is végül a gumis papucs oldotta meg a problémát, első perctől ennyit kertünk, de muszáj volt ezt hónapokig húzni, amíg nem a tulaj végre rájuk parancsolt. Azóta meg sem tudjuk mondani, hogy mikor járkálnak, előtte még azt is tudtuk a lakás melyik részén vannak éppen.
2022. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos ti voltatok a hibásak, a házirend egyértelműen fogalmaz a hangos gépekkel kapcsolatban.
2022. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
tudnám, hogy miért engedték valaha is ezeket a lakásokat megépíteni...
2022. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
22%
És én akkor még nem szóltam az alkoholista, sokszor rikácsoló szomszédtehénnek a 0/24-ben őrjöngő vakarékai miatt....
2022. dec. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én nem tudnék igazságot tenni hiszen mindenkinek igaza van valahol, annak is aki pihenni szeretne és annak is aki takarítana. Valójában ezek a papírvékony falú szigeteletlen dobozházak a probléma fő forrásai. Aki nem lakott még ilyen helyen el sem tudja képzelni, hogy megtudják keseríteni egymás életét a lakótársak, nyilván eleinte akaratlanul de idővel már direkt viszontválaszul az őket ért "sérelmekért". Tanácsolnám, hogy mindenki legyen tekintettel másokra és amit lehet azt tegyen meg a zajok csökkentése érdekében pl falikárpit, szőnyeg, szobacipő, papucs stb, hangszigetelők a TV és hangszórók mögé és gumitalpak a mozgatható bútorok lábaira. Nyilván ezek sem oldanak meg mindent mert valóban borzalmasak tudnak lenni ezek a lakások. Hát, kitartást kívánok mindenkinek és megértő, barátságos szomszédokat.
2022. dec. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%
Felajánlottam volna a macának, hogy "Semmi probléma! Jelölje meg a következő alkalmat, amikor jön porszívózni hozzám, - ez garancia arra, hogy nem fogja zavarni a porszívózás!"
2022. dec. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem valahol kettőn áll a vásár. Az is tény, hogy a házirend írja, hogy vasárnap tilos, és bár a háztartási gépeket nem említi csaka felújítást, de ha szombaton is csak délután 14-ig engedi, akkor abból józan ésszel sejthetitek, hogy vasárnap sem szeretik. Főleg, ha már korábban szóltak rátok. Egyébként valószínűleg úgy átlagban volt már elege az alsó szomszédnak belőletek, a porszívózás csak egy volt a sok közül.


Ugyanakkor ha azt mondta a szomszéd, hogy egész héten otthon van, otthonról dolgozik, az azt jelenti, hogy folyamatosan ül egy íróasztal mögött home office-ban, akkor pedig olyan nehéz élete neki sem lehet, tehát nem egy gépsor mellett robotol éjszakánként 12 órán át, hogy úgy kelljen neki a vasárnap délutáni pihenő, mint egy falat kenyér.


Nem tudom, milyen gyakran porszívóztok, a folyamatos valaki általi otthonlétből ítélve egyetemista hallgatók lehettek, esetleg nem beszélitek meg összedobni az árát egy akkumulátoros porszívónak? Mi most vettünk egyet, halk, könnyebb kezelni, mert csak egy bot, nem kell a zsinórt húzgálni, meg a csövet, és nem utolsó sorban az ára sem volt húzós, asszem egy tízezres volt.

2022. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
60%
Annyit megtehetsz, hogy nem hétvégén porszívózol, hanem eltézitek ezt pénteken. De a reakció messze túl van reagálva, mondjuk semmi különös nincs benne, tipikus f@szmagyar viselkedés. Ha rohangáltok, súlyzóztok, azt nyilván máshol kell, de nekem olyan is volt, hogy sima járkálásért feljöttek pampogni. Vissza kell az ilyeneknek keményen szólni, ha káromkodik, nyugodtan legyél személyeskedő te is, az ilyeneknek csak ez használ. De fontos, hogy tényleg igazad legyen.
2022. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!