Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan kérem ezeket a lakótár...

Jogosan kérem ezeket a lakótársaktól?

Figyelt kérdés

Szobát bérelek egy nagyobb lakásban. Elég szép összeget fizetek érte, mondjuk úgy, hogy 100 körül rezsivel.

Él velem együtt egy fiatal srác, a nővére és a nővérének a gyereke.

Az a baj, hogy nagyon sokszor iszonyat zajt csapnak nappal amikor tanulok.


Én sosem csinálok zajt, fülhallgatót használok szinte mindig, ha zenét hallgatok, filmet nézek, csendes vagyok, mintha itt sem lennék.


Viszont egyre többször hallom azt, hogy üvölt a TV, tárva nyitva az összes ajtó, vagy a srác nővére nekiáll tiktokozni például veszett hangosan, persze nappal ami engem azonnal kizökkent abból amiben épp benne vagyok.


Legutóbb meg elkezdett gitárt gyakorolni szintén tárt ajtó mellett. Ami élvezhetetlen próbálkozások voltak. Mellette a srác nekiállt furulyázni hozzá.


Meg kellett őket kérnem, hogy csukják be az ajtót, már ez az utóbbi hetekben többször előfordult. A srác mindig egyetértő és becsukja mindkét ajtót ha hangosan filmezik, ha el is felejti rászólok azonnal becsukja.


A csaj viszont most legutóbb azt mondta nekem, hogy vegyem figyelembe, hogy "itt emberek élnek" és nem alkalmazkodhat mindenki hozzád.


Mondom figyelj, nekem mindig zárva van az ajtóm, ha bármit hallgatok fülhallgatóval teszem csendesen, persze azzal, hogy én megkérem, hogy ő is zárja be kicsit gondolom korlátozva érzi magát.


Én szeretem ezt a lakást és nem szeretném azt sem, hogy elküldjenek amiatt hogy esetleg én "korlátozom" őket, de észre kéne venniük, hogy ez így nem okés, főleg úgy nem, hogy elég sokat fizetek. A csajt gondolom nem érdekli, ha eltűnök legalább van hova tennie a gyerekét (a szobámba). A srácnak viszont gondolom fontos azért, hogy meglegyen ez a plusz bevétel.


Elmondtam azt is, hogy nálam is nyitva lehetne egész nap az ajtó, szólhatna akár a Bódi Guszti, vagy a Kis Grófó mert esetleg mondjuk ez az ízlésem néha (nem) vagy én is szeretem a tiktokos vicces videokat, nem tudom meddig tudnának elviselni.


Szerintetek jogos, hogy megkérem, hogy ha zajonganak legalább zárják be az ajtót, vagy ezzel tényleg bekorlátozom a személyes terüket?


2022. dec. 5. 19:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

(furulyázni a kisgyerek állt neki, szerencsére nagyon hamar pár nap alatt megúnta, meg is őrültem volna, de azt is tárt ajtó mellett csinálták) lehet direkt provokálnak, hogy elmenjek és felszabaduljon a szobám. :D én már nem tudom.

az biztos, hogy a sráctól kezdtem el bérelni a szobát a nővére a gyerekkel meg hónapokkal rá költözött ide.

2022. dec. 5. 19:23
 2/18 A kérdező kommentje:

Csak bennem most tényleg van egy olyan rossz érzés, hogy

1: konfliktust nyitottam

2: azzal, hogy rájuk záratom az ajtót tényleg kicsit korlátozom őket.

2022. dec. 5. 19:23
 3/18 A kérdező kommentje:

Utálom az ilyet, főleg hogy itt lakom stabilan fél éve, általában nem volt probléma, de az utóbbi időben nagyon elszaladt a ló a csajjal meg még az idős szülők is idejárnak szinte minden este. Én mindent megtettem a normális együttélésért és stabil és szeretem ezt az albérletet. Nem akarok új ismeretlen dolgokba belevágni most. Szeretek itt élni.


És akkor esetleg el leszek talán küldve mert hogy b@szogatom őket, hogy zárják be az ajtókat? Nem tudom.

Ezért kérdezem, hogy ti kinek az oldalán álltok?

2022. dec. 5. 19:26
 4/18 A kérdező kommentje:

Nyilván nem fogják azt mondani, hogy "el leszel küldve"

egyszer csak valamelyik nap amikor a legkevésbé számítok rá odajönnek majd, hogy figyelj Dani, jövő héttől már nem tudsz itt lakni. Egy héten belül próbálj meg valami mást keresni. (természetesen nincs szerződés, ez fél évig működött is így, nem volt soha semmi gond)

2022. dec. 5. 19:27
 5/18 A kérdező kommentje:

Ja meg mondja a csaj, hogy használjak füldugót, persze, majd én itt bedugom a fülem meg a segglyukam is, hogy ő tárt ajtó mellett tudjon tiktokozni egész nap... Én nem tudom ti mit mondanátok.

Éjjel persze csendben vannak, bár volt olyan is, hogy éjjel kettőkor a srác felkelt és nekiállt mosogatni és arra ébredtem fel, hogy csörömpöl az edényekkel amikor másnap dolgoztam. :D

2022. dec. 5. 19:30
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én magamtól mennék. Ez soha nem fog úgy megoldódni, hogy neked megfeleljen.

Szerintem ne agyald túl! Ők nyitottak konfliktust és téged is korlátoznak. Nem beszélve arról, hogy a kezdeti feltételek nem miattad változtak meg.

2022. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Száz körül már simánlehet lakast/garzónt találni. Ezerszer jobb, mint idegenekkek együttélni
2022. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Minden válaszoló azt fogja írni, hogy költözzek el. De ahogy kértem, a kérdés nem erre vonatkozik. Én szeretem a helyet.
2022. dec. 5. 19:40
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Igazad van, ez a nő egy ordas nagy paraszt. Nincs tekintettel másokra, a fejhallgató, meg hogy becsukom az ajtót egy alap dolog ilyen környezetben. Fejhallgató nélkül meg normális hangerővel kéne hallgatni a hülyeségeit, nem bömböltetni hogy még a szomszéd is azt hallja. Ha ennyire szabadon akar élni akkor vegyen magának egy házat, ne az öccsén élősködjön.
2022. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

te meg hallgasd ezt egész nap


[link]

2022. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!