Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennél, ha vennél egy...

Mit tennél, ha vennél egy lakást, ami később élhetetlennek bizonyul a szomszédság miatt?

Figyelt kérdés

Velem most ez történt. Normális környék, de odafenn bérlők laknak és konkrétan hétvégén és még sokszor éjszaka is megy alaphangon valami ütemes zene. Szólni többször szóltam, a vállukat vonogatják, egymásra hárítanak. Vélhetően valami drogos társaság, terjesztők. Közös képviselő sem tud velük tenni semmit.

Ilyenkor mi a teendő? Mióta idejöttem szakaszosan alszom, lehetetlen a nyugodt pihenés, mintha egy szórakozóhely alagsorában élnék. A lakáson hitel van, eladni nem fogom tudni egyhamar, bár nem is szeretném emiatt, mert ki tudja, máshol megint mi vár.

Ezzel kell együttélnem a következő 5-10 évben, vagy irány az albérlet úgy, hogy közben van saját lakásom? Gyűlölöm ezt, hogy mindig a normális ember szív, a degeneráltaknak meg mindenhez joguk van...



2022. dec. 8. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Megpróbálnék beszélni a lakástulajjal, akitől bérlik a bérlők a lakást. A többi lakóval megpróbálnék beszélni, kit zavar még, és lakógyűlésen békésen próbálnék egyezkedni a zajos bérlőkkel.

Ha ez nem működik, akkor attól függ mennyi időm és energiám van belemenni jobban a konfliktusba. Megkérdeznék esetleg egy ügyvédet. Ha tényleg valami illegális dologgal foglalkoznak, akkor rendőrség.

De mivel konfliktus kerülő vagyok, valószínűleg ezt az energiát inkább abba fektetném, hogy új lakás után néznék, meg utánajárnék, hogy tudnám a jelenlegit eladni. Akkor is, ha bukok rajta. A pénz egy dolog, de a pénz van értem, és nem én a pénzért.

2022. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Jesszusom de sajnállak. Nekem ez a legnagyobb félelmem mindig, amikor a családban lakást vesz bárki is... Sajnos anyukámnak is egy olyan szomszédot sikerült kifogni, akitől a hajunk hullott, rendszeres vendég volt a házban a rendőrség és a mentők (pszichiátriai betegek laktak fölötte, és nem szedtek a gyógyszereiket).


Sajnos (vagy halistennek?) nálunk csak az idő oldotta meg, azóta elhunyt mindkettő, de ez 8 évig ment...


Én a helyedben beszélnek a lakás tulajdonosaval. Ha csak bérlők, akkor lehet hogy a tulajdonos normálisan állna hozzá.

2022. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg pár nagydarab erős havert meghívnek éjszakára és amikor jön a zene akkor nagy hanggal és nagy erőkkel felnyomulnatok és hatalmas ajtózorgetes?? (rájuk ijesztes?)
2022. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
Eladnám, és vennék másikat.
2022. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi a "megoldás", hogy eladni? És mi a garancia, hogy a másik helyen nem ez lesz, mondjuk egyszercsak fölém költöznek hasonló emberek? Adjam el milliós bukóval, és máshol ugyanez vár, akkor játsszam ezt a végtelenségig illetve addig, amíg el nem fogy a pénzem?
2022. dec. 8. 13:23
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy a zaj, nyugodtan hívd rájuk a rendőrséget.
2022. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem ez a megoldás hogy eladni. Főleg nem milliós buktaval. Írták többen is hogy beszélj a tulajjal.


Plusz ezek is el fognak egyszer húzni, meg öregszenek, változnak. Nem marad így örökre.

2022. dec. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

5 az életben nem lehet mindig nyerni :( de azért talán nem lesz olyan peched, hogy kétszer is így beleválasztasz!

Sőt, javaslom, hogy ha legközelebb lakást akarsz venni, beszélgess a leendő szomszédokkal. Viszel egy kis bonbont, becsengetsz a szomszédos lakásokba, hogy lakást nézel a házban, milyen a lakóközösség. Ha egy magányos nénit fogsz ki, aki szeretne beszélgetni MINDENT megtudhatsz :D

2022. dec. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

1, A közös képviselőd ugráltatnám, hogy csináljon valamit. Utánaolvasnék a jogszabályoknak, mert nem vágom őket.

2, Csendháborítás miatt rendszeresen kihívnám a rendőröket.

3, Pár haverral bekopognánk és elbeszélgetnénk velük.


Valamelyik módszer csak működne...

2022. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát részvétem.


Én lakásom előtt buszok járnak, remeg bele minden. Alattam egyik lakásban cigányok élnek, azoknál megy folyamatosan a zene. Plusz az alattam lakó nénitől ótvar büdös jön fel mindig. Mindenki bagózik körülöttem, így nyáron hulladékszag-kajaszag-cigiszag elegye jön be az ablakon. Konkrétan nem tudok nyaranta szellőztetni mert csak okádék büdös egészségtelen levegő jön be.


De sajnos albérletben is akárhol laktam, mindenhol jött előbb utóbb durva lakó. Hiába voltam jó környéken, egy idős nénire rátelepedett a drogdíler családja, majd miután megölték (nem adták oda a gyógyszereit) oda költöztek. Hát kemény volt.


de megmondom őszintén magam is sokszor elgondolkozom, hogy kiadom a fenébe albérletbe a lakásomat és elmegyek inkább egy jobb helyre szintén albérletbe. Mert hiába spórolok pénzt ha mentálisan kikészülök.

2022. dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!