Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek a hangos szomszéd...

Mit tegyek a hangos szomszéd gyerek ellen? Tarsas ház.

Figyelt kérdés
Hónapok óta tartó ordibalas, visítás, sírás, toporzékolás és dörömbölés kínoz. Fontos vizsgákra készülök de ijen zajban nem lehet. Pont a szobám mellett van es igen néha a rossz napjaimon elkapott nagyon az ideg és ravertem kettőt a falra ezt kovette egy hatalmas nagy vissza vérés amitől a polcrol a kep is ledolt. Reggel 6kor arra ébredek hogy visít és en még tudnák aludni egy órát az iskola miatt. Haza érek hulla fáradtan és már hallom a dorombolest es hangos beszedet. Hallom ahogy elmennek a lepcsohazban is folyamatosan lehet hallani. En ugy tudom az ovoda 4ig tart de akkor mar miert sir itthon 2korul? Mimdig sietek haza h 4ig megtanuljak de nem jon ossze. Ejjel is 3x felebredek a sirasra dorombolesre. Fulhallgatoval voltam itthon par napig abba is aludtam es nagyon faj mar a fulem es sipol nem tudom folyamatosan en megoldani a problemat. Pihenni sem tudok utalok mar hazajonni most is mar 1oran keresztul meg a zsivaj folyamatosan, ordibalja h anyaa anya es futkarozik hosszas percekig. Nem akarok senkinek se rosszat es megertem h nehez egy gyerekkel de meg lehetne nevelni es ertetni vele mit ne csinaljon. Ismerek olyan gyerekes csaladokat is akiknek a gyereke nem csinalja ezt naponta max 2x itt meg 22x. Át lehetne tenni masik szobaba akár vagy bármi hangszigeteles szivacsos szonyeg stb. Már ott tartok hogy ha szolok tobbszor es nem szunik rendőrt hívok csendhaboritassal, észbe kapjon figyelni kene a gyerekre es tiszteletben tartani a tobbi lakót.

2022. dec. 11. 11:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Szólhatsz nekik, szólhatsz a rendőröknek is, de nyilván nem fogják átköltöztetni a porontyukat máshová, más szobába a te kedvedért. Szájpecket sem fog kapni a kölök. Szóval végeredményben marad az, hogy te költözöl, vagy magyarosan bosszút állsz.
2022. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos reménytelen eset. Van egy lakásom amit kiadok és a szomszédban van egy demens gyerek. Egy nap százszor visít mint egy őrült, a szülei meg nem csinálnak semmit. Mi sem tudtunk, de a többi szomszéd sem. Nem lehet velük beszélni. Egy csomó bérlőm ment el emiatt.
2022. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Bekapcsolsz olyankor jó hangosra egy haevy metalt. Vagy inkább éjjel, hajnalban és akkor nem alszik éjjel, így nappal talán álmos lesz.
2022. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
23%

Gyerekem van, engem is zavarnak a zajok: szerinted ha meg lehetne oldani, hogy csend legyen itthon, nem tennénk meg? Engem is borzasztóan zavar a dörömbölés itthon, és erre csak rátesz egy lapáttal, amikor a szomszéd veri a csövet.


Az az igazság, hogy ez részben korral jár, illetve egyénfüggő, ki mennyire zajos, mennyire kezelhető: nem akarok fejlődés lélektani fejtegetésekbe kezdeni, de ez bizonyos fok után nem egy gyereket úgy "fegyelmezni", hogy abból kiegyensúlyozott felnőtt legyen. Nincs mindenre, minden gyerekre csodaszer, amivel észrevétlen marad.

2022. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
20%
Milyen vizsgára készülsz? Csak nem ijen helyesírásira?
2022. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
Valami jó hörgős metál a hangfal a fal felé fordítva. Ennyi. Lehet ezt játszani oda vissza.
2022. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%
#4-es talán tudatosan kéne nevelni a kölykeidet nem rájuk hagyni mindent és üvölteni amikor nem azt teszik amit kell. Ne mondja senki hogy tök természetes az egész napos ordibálás rongálás meg visítás.
2022. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
12%

#7: tudatosan nevelünk, és nagyon nem hagyunk rá mindent. És gyerekem van, nincsenek "kölykeim".


Aki ezeket a szófordulatokat puffogtatja (ráadásul ilyen dehumanizáló stílusban), az vagy nem vállalt még gyereket, vagy eléggé felületesen nevelte őket.


És sehol nem írtam, hogy normális lenne,ha egész nap ordít.

2022. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Akkor miért nem teszel ellene? Miért kell az egész háznak a te kölykeidet hallgatni? Azt hiszed mindent megtehetsz mert "jaj gyerekek"? Egyszerűen hányok az ilyen emberektől. Ha NORMÁLISAN nevelnéd őket akkor nem lennének olyanok mint az állatok. Lehet öntudatoskodni meg kikérni a szóhasználatot de akkor is ez van. Attól hogy gyerekeid vannak még rátok is ugyanazok a nyomorult szabályok vonatkoznak mint mindenki másra. Te lennél a legjobban felháborodva ha valaki egész nap metált hallgatna hogy Ödönke nem tud aludni igaz??? Mert Ödönke értékesebb mint bárki más? Bazdmeg Ödönke miatt nem tudnak mások aludni tanulni meg pihenni. Ezt miért nem érti meg ez a sok agyatlan véresszájú játszótéri anyuci!?!
2022. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

Mélységesen elszomorító, hogy ilyen helyzetekben nem igazán van megoldás, mert a szent gyermekre egy szava nem lehet senkinek, azt mindenkinek tűrnie kell. A gyerekeseknek valamiért az a tévképzetük van, hogy nekik jogukban áll másokat rendszeresen, napi szinten, órák hosszakat zavarni a nyugalmukban, mert “há’ gyerek, ez a dolga”, na de ha te mered őket zavarni, jaj de tudnak sírni.

Meg kellene nevelni normálisan azokat a kölyköket (egyébként a kölyök a gyerek szinonimája, nem tudom mit kell ezen is behisztizni, akinek ennyire érzékeny a lelkivilága, az inkább ne menjen emberek közé, végén még megsértődik, ha valaki nem úgy néz rá, ahogy azt ő elvárná), elégséges és minőségi időt kellene tölteni vele, naponta megadni nekik az esélyt arra, hogy “kidühöngjék” magukat az erre a célra kitalált játszótereken, hogy kellőképpen elfáradjanak és aztán ne maradjon fizikailag erejük az otthoni randalírozásra. Meg kell tanítani nekik, hogy minek, hol van a helye, pl a félőrült módjára való eszetlen rohangálás és ordibálás nem a lakásba való, lévén mások is laknak ott, akiknek pontosan ugyanannyi joguk van a nyugodt élethez, mint a gyerekeseknek, semmivel sem kevesebb. Egyszerűen pofám nem lenne hagyni így viselkedni a gyerekem, mint ahogy itt sok kérdésben írják, hogy bent kismotoroznak, ütögetik a radiátort, ugrálnak, úgy dübörögnek, hogy felettük 2 emelettel is ezt hallgatják és társai. De hát ma már nevelni nem divat, csak potyogtatunk kifelé a nagyvilágba, mert én én én akarok, meg amúgy is ilyen babaváró, olyan csok, aztán az már le van tojva, hogy közben hány másik ember életét vágják haza. Sok gyerekes elvárja, hogy őket mindenki is tisztelje, mert hát nekik gyerekük van és szerintük ez valami becsülendő “teljesítmény”, sőt a saját lakásodban is hozzájuk alkalmazkodj, tűrd el az egész napos zsivajt plusz cserébe ne is merészelj semmiféle zajt csinálni, pláne ne a kölyök alvás idejében, mert akkor jön a világvége, hogy szegényke nem tud aludni. Elég nevetséges, de sokan tényleg így gondolkodnak.

2022. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!